Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (228)Книжкові видання та компакт-диски (46)
Пошуковий запит: (<.>U=З252.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Співак О. Ю. 
Вплив холодної деформації волочінням на властивості тонких термопарних дротів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / О. Ю. Співак ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив холодного деформування на властивості металів і сплавів, залежність властивостей матеріалів від історії їх деформування, визначено основні характеристики напруженого стану та критерії руйнування за монотонного та немонотонного деформування металів і сплавів, проведено аналіз способів оцінювання деформвальності заготовок, наведено вимоги до термоелектричних матеріалів. Визначено межі області ефективного використання металів як основних матеріалів для термоелектричних генераторів струму. Висвітлено технологічні умови пластичного деформування й їх вплив на режими волочіння тонких дротів, закономірності зміни пластичності металу в процесі волочіння та проміжних термообробок. Розроблено режими волочіння тонкого термопарного дроту з сплавів хромель, копель і сплавів системи нікель-молібден діаметром 200 - 70 мкм, які мають однорідні механічні властивості й якісну поверхню без карбідних та окисних включень і забезпечують високу чутливість і лінійність термоелектричних характеристик термопар з даних сплавів у температурному інтервалі 300 - 900 К.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.400.4-1 + З252.4
Шифр НБУВ: РА376683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Федорук 
Гіротропний спіральний термоелемент: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Ярослав Григорович Федорук ; НАН України; Інститут термоелектрики. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.4
Шифр НБУВ: РА365463

Рубрики:

      
3.

Михайловський В.Я. 
Термоелектричні генератори на органічному паливі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.Я. Михайловський ; НАН України та М-во освіти і науки України. Ін-т термоелектрики. — Чернівці, 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено фізичний і технологічний розвиток науки про термоелектричні генератори (ТЕГ) на органічному паливі, встановлено закономірності перетворення енергії у даних генераторах й обгрунтовано можливість їх використання для визначення шляхів і методів створення ТЕГ підвищеної ефективності. Розроблено класифікацію фізичних моделей ТЕГ на газовому та рідкому паливі, що містить 64 моделі, серед яких 55 нових. Визначено найбільш раціональні моделі, використання яких забезпечує істотне підвищення ККД генераторів. Удосконалено теорію каталітичних джерел тепла, знайдено розподіл температур, концентрацій реагентів та швидкостей реакцій, за яких досягається максимальна ефективність генерування тепла. Винайдено новий клас термоелектричних матеріалів та нові типи термоелектричних перетворювачів на газовому паливі, ефективність яких в 1,6 - 1,8 рази вища у порівнянні з термопарним термоелементом. Підвищено показники ресурсної та циклічної стійкості термоелектричних модулів. Створено ТЕГ міліватного та ватного діапазону потужностей з каталітичними джерелами тепла. Розроблено метод комплексної оптимізації параметрів генератора тепла й електрики. Показано, що використання секційних теплових схем підвищує ККД ТЕГ на органічному паливі до 2,5 разів. Встановлено, що застосування двокаскадних теплових схем підвищує швидкодію ТЕГ для живлення автоматики газових нагрівальних приладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.4-01 +
Шифр НБУВ: РА350294

Рубрики:

      
4.

Ніцович О.В. 
Фізика штучно-анізотропних термоелементів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.В. Ніцович ; НАН України та МОН України, Ін-т термоелектрики. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено межу застосування теорії багатошарових шаруватих термоелементів. Розроблено теоретичні основи щодо розв'язання задач оптимізації нових типів дво- та тришарових термоелементів і періодично профільованою поверхнею в режимі генерації електричної енергії, оптимізації геометричних параметрів робочого тіла зазначених нових типів термоелементів для одержання максимальної ефективності. Проведено експериментальні дослідження параметрів і характеристик двошарового термоелемента з періодично профільованою поверхнею та порівняння результатів експериментів з даними теорії та комп'ютерного моделювання. Експериментально підтверджено вірогідність результатів комп'ютерної оптимізації двошарових поперечних термоелементів з профільованою поверхнею. Показано, що результати комп'ютерного моделювання не виходять з межі похибки фізичного експерименту. Шляхом комп'ютерного моделювання короткозамкнених термоелементів з металевими закорочувальними смужками, нанесеними на напівпровідниковий шар, показано можливість збільшення вихідної поперечної електрушійної сили у 2 - 6 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.4 +
Шифр НБУВ: РА362349

Рубрики:

      
5.

Недбайло О.М. 
Фізичне моделювання грунтового акумулювання теплоти трубними системами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.М. Недбайло ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2007. — 24 с. — укp.

У складі установки реалізовано контрольно-вимірювальний комплекс для точної фіксації швидкотривалих початкових і перехідних теплових процесів, відповідно, за умов акумулювання та вільного дрейфу теплоти. Проведено експериментальні дослідження та здійснено зіставлення результатів дослідження з теоретичними розрахунками та установлено їх повне співпадіння. Розроблено математичні моделі, які є коректні та дозволяють вірогідно описувати теплові процеси, які відбуваються під час грунтового акумулювання та вилучення теплоти. Розроблено та впроваджено методики розрахунку теплових параметрів грунтових акумуляторів, а також вилучення відновлювальної теплоти грунту, териконів або відвалів вугільних шахт і горно-збагачувальних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.4 +
Шифр НБУВ: РА354252

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського