Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (417)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З261.621$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Тутка В.В. 
Аналіз та діагностування статистичних систем збудження потужних генераторів (на прикладі Бурштинської ТЕС): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / В.В. Тутка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Із застосуванням об'єктно-орієнтованого методу аналізу електромашиновентильних систем розроблено математичні та комп'ютерні моделі для аналізу процесів у генераторних блоках зі статистичними системами збудження (СЗ). Зроблено висновки щодо використання у СЗ автоматичних регуляторів збудження (АРЗ) підпорядкованого типу як альтернативи традиційним АРЗ сильної дії, а також щодо взаємних впливів електромагнітних процесів в електромережі, СЗ й електромагнітних і електромеханічних процесів у генераторі. Зазначено, що особливістю проведеного аналізу є комплексне врахування нелінійності електричних машин, дискретності вентилів перетворювачів, а також взаємних впливів між СЗ, генератором і електромережею. Із застосуванням даних моделей реального часу розроблено засоби та процедуру для проведення діагностування фізичних статичних СЗ перед їх введенням в експлуатацію та під час профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621-015 +
Шифр НБУВ: РА367781

Рубрики:

      
2.

Ковязін В.О. 
Контроль технічного стану конструктивних елементів ротора турбогенератора електроімпульсним методом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / В.О. Ковязін ; Донец. нац. техн ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методику контролю технічного стану конструктивних елементів ротора турбогенератора у процесі діагностування його з використанням електроімпульсного методу. Внаслідок математичного моделювання перехідних процесів і за даними експериментальних досліджень, виконаних на роторі турбогенератора ТГВ-200М у процесі його виготовлення, встановлено критерії класифікації пошкоджень клинової системи та бандажних кілець у вигляді лінійних вирішальних функцій та на їх основі розроблено методику діагностування конструктивних елементів ротора турбогенератора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.2-042-07 с
Шифр НБУВ: РА320990

Рубрики:

      
3.

Крохмальний О.О. 
Корозійно-механічна тривкість хромомарганцевих сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / О.О. Крохмальний ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено електрохімічну поведінку та корозійно-механічну тривкість нових високоміцних хромомарганцевих сталей для енергетики з урахуванням умов їх експлуатації. Розроблено методичні підходи до оцінки працездатності даних матеріалів та рекомендації щодо її підвищення. Встановлено оптимальні параметри катодного захисту сталей від локальної корозії та корозійного розтріскування в гарячих розчинах хлориду натрію та дихлориду міді. Висвітлено перспективи протикорозійного захисту даних матеріалів поліуретановою та кремнійорганічними полімерними композиціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.4 + З261.621.2-03
Шифр НБУВ: РА313197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Горячко В.І. 
Математичні моделі елементів системи електропередачі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / В.І. Горячко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Запропоновано моделі автотрансформатора, трифазного трансформатора та синхронного турбогенератора з використанням диференційних магнетних і електромагнетних параметрів на підставі геометричних і фізичних параметрів, з апроксимацією магнетних систем планарним колом. Для аналізу усталених режимів розроблено математичні моделі прискореного пошуку шляхом розв'язання крайової задачі з періодичними умовами. У запропонованих моделях пришвидшеного пошуку усталених режимів обчислення фундаментальної матриці здійснено аналітичним і числовим методом. Розроблено цифрові моделі елементів системи електропередачі впроваджено в діалоговий автоматизований комплекс аналізу режимів електроенергетичних систем ДАКАР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.2-016.2
Шифр НБУВ: РА319593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сисак Р.М. 
Методи та системи статистичної діагностики дизель-генераторів на базі циклічних процесів: Автореф. дис... канд. техн.: 05.11.16 / Р.М. Сисак ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання статистичного підходу до технічного діагностування електротехнічного та енергетичного обладнання, яке працює у циклічному режимі. Побудовано нові математичні моделі діагностичних сигналів у вигляді лінійних періодичних процесів. Розроблено методи статистичного спектрального аналізу даних сигналів із застосуванням моделей дійсних гармонізованих випадкових процесів, а також методи статистичного імітаційного моделювання реалізацій лінійних періодичних процесів. Запропоновано й обгрунтовано нові діагностичні ознаки - стрибки спектральної функції діагностичних процесів. Створено макет інформаційно-вимірювальної системи для здійснення діагностики дизель-електричних генераторів 5Д70 та проаналізовано його метрологічні характеристики з використанням методу статистичної лінеаризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.5-082.05
Шифр НБУВ: РА313677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Іссам Хуссейн Шахін 
Моделювання та аналіз перехідних процесів у магнітоелектричних синхронних генераторах для зменшення витрати магнітнотвердих матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Іссам Хуссейн Шахін ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження перехідних режимів синхронних генераторів з постійними магнітами (СГПМ), що мають місце в умовах експлуатації. Розроблена математична модель дозволяє у режимі раптового короткого замикання оцінити вплив параметрів генератора на величину коефіцієнта ударності, що визначає масо-габаритні показники та вартість генератора. Розроблена методика розрахунку геометрії полюсних наконечників дає можливість на етапі проектування отримати мінімальний або заданий коефіцієнт ударності. Аналітичне розв'язання задачі розподілу магнітного поля у робочому зазорі генератора дозволяє оцінити величину коефіцінта розсіювання відповідно до геометрії полюсної системи індуктора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621-016.22
Шифр НБУВ: РА307849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Покровський К.Б. 
Особливості процесів в схемі блоку з асинхронізованим турбогенератором в нормальних умовах та при короткому замиканні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / К.Б. Покровський ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 17 с. — укp.

В дисертації на основі розрахунків на математичних моделях усталених та перехідних режимів асинхронізованого генератора отримані аналітичні залежності параметрів режимів енергоблоку від режиму роботи генератора, характеристики залежностей рівнів струмів короткого замикання від часу та зовнішнього опору. Запропоновано обгрунтовані конструктивні рішення для забезпечення незалежності рівня напруги на власних потребах блоку від режиму роботи генератора. В результаті фізичного моделювання асинхронізованого генератора підтверджені основні результати, що отримані шляхом математичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.2-016

Рубрики:

      
8.

Отман Абду 
Параметричний синтез регулятора дизель-генераторної енергетичної установки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Отман Абду ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці регулятора дизель-генераторної енергетичної установки, що забезпечує високу стабільність частоти напруги, яка виробляється, і високу паливну економічність дизеля. Розроблено математичну модель збуреного руху дизель-генераторної енергетичної установки, формалізовані вимоги до якості електроенергії, що виробляється, а також вирішено задачу параметричного синтезу регулятора дизель-генераторної енергетичної установки, що дозволило отримати чисельні значення коефіцієнтів посилення регулятора, який забезпечує високу якість та меншу вартість електроенергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.5

Рубрики:

      
9.

Свиридова І.О. 
Параметричний синтез системи регулювання автономної енергоустановки на основі множинної лінійної апроксимації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.О. Свиридова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто задачу параметричного синтезу системи регулювання частоти та напруги електроенергії, виробленої автономною енергоустановкою малої потужності. Розроблено новий підхід до вибору параметрів ПІ-регулятора нелінійного об'єкта управління, що базується на апроксимації вихідної системи ансамблем лінійних систем, отриманих в результаті лінеаризації відносно множини можливих положень рівноваг. Запропоновано критерії оцінки якості ансамблю перехідних процесів, обумовленого множиною припустимих відхилень від положення рівноваги. Задачу параметричного синтезу зведено до проблеми прийняття рішень за умов невизначеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.5-016.22
Шифр НБУВ: РА316493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Алаєв В.В. 
Розподіл реактивної потужності в судновій електроенергетичній системі при імпульсному регулюванні збудження синхронних генераторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / В.В. Алаєв ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2003. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання розробки способів автоматичного регулювання напруги синхронних генераторів (СГ), що здійснюють розподіл реактивної потужності між паралельно працюючими СГ без зрівняльних з'єднань під час забезпечення необхідної якості напруги у судновій електроенергетичній системі. Запропоновано новий спосіб імпульсного регулювання збудження суднового СГ по пульсаціях випрямленої напруги СГ, створено регулятор нового типу зі статичною помилкою регулювання - 0,5 % від номінальної напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621 +
Шифр НБУВ: РА328104

Рубрики:

      
11.

Борисенко А. М. 
Теорія і практика комп'ютеризованих інформаційно-вимірювальних систем для управління та діагностики дизель-генераторів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.05 / А. М. Борисенко ; Ін-т електродинаміки. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Розроблено математичні моделі дизеля-генератора (ДГ) як об'єкта регулювання кутової швидкості й об'єкта діагностики. Обгрунтовано вибір лінійних періодичних випадкових процесів як моделі девіації кутової швидкості. Визначено параметри девіації кутової швидкості вала ДГ. Побудовано навчальні сукупності у просторі асиметрія-ексцес і сформульовано вирішальні правила діагностування об'єкта. На базі даних моделей, методів, методик та алгоритмів побудовано багатофункціональну комп'ютеризовану інформаційно-вимірювальну систему (ІВС) для керування та діагностики ДГ. Проведено аналіз похибок її аналогової та цифрової частин, розрахунок випадкової похибки оцінки критерію-функціонала та квазіоптимального закону керування ДГ, а також експериментальні дослідження експериментального зразку даної ІВС на реальних ДГ, які дозволили уточнити параметри низки математичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.5
Шифр НБУВ: РА370829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Борисенко А. М. 
Теорія і практика компТютеризованих інформаційно-вимірювальних систем для управління та діагностики дизель-генераторів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.05 / А. М. Борисенко ; Національна академія наук України ; Інститут електродинаміки. — К., 2010. — 31 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.5
Шифр НБУВ: РА370829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Панасенко О.Т. 
Удосконалення індукторів-струмопроводів на основі аналізу імпульсних електродинамічних зусиль: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / О.Т. Панасенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методику розрахунку імпульсного електромагнітного поля й електродинамічних зусиль у системі індуктор - струмопровід - пластина на базі використання властивостей імпульсної та перехідної провідності. Для системи з одновитковим індуктором одержано аналітичне розв'язання інтегродиференціального рівняння щільності струму шляхом застосування зображень за Лапласом та формули Шмідта. Установлено та вивчено можливість формування заданого просторового розподілу зусиль у пластині за допомогою складеного індуктора-струмопроводу, окремі шини якого виконано з матеріалів з різною електропровідністю. За результатами дослідження розподілу електродинамічних зусиль, що створюються у пластині, показано можливість збільшення поверхневої щільності повної сили в 2,5 рази за рахунок використання індуктора, виконаного з шин П-подібного перерізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.1 +
Шифр НБУВ: РА327451

Рубрики:

      
14.

Наумов В.Ф. 
Удосконалення технічного діагностування тиристорних систем збудження потужних синхронних генераторів і електроприводів ТЕС: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / В.Ф. Наумов ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1998. — 18 с. — укp.

Розглядаються питання вдосконалення технічного діагностування тиристорних систем збудження (СЗ) потужних синхронних генераторів і електроприводів ТЕС з метою розробки і впровадження нових методів і засобів їх діагнозу. Строгість побудови технічного діагностування СЗ обгрунтовано вперше розробленими аксіомами і загальними критеріями. Запропонована нова класифікація об'єктів діагнозу, що дозволить комплексно здійснювати технічне діагностування СЗ потужних синхронних машин ТЕС. Розроблені нові методи діагнозу: метод діагностичних меж, що дозволить контролювати технічні стани СЗ генераторів електростанції, ідентичність їх настройки, виявляти несправності і здійснювати їх пошук; метод аварійних збурень, що дозволить оцінювати технічний стан СЗ в динамічних, безпечних режимах генератора; метод робочого діагностування, що відрізняється тим, що не містить перевірок в режимі холостого ходу турбогенератора, як вкрай неекономічного. Розроблено нові засоби діагностування: імітатор синхронного генератора і прилад контролю струморозподілу по щіткам генератора, призначені для реалізації запропонованих методів діагнозу СЗ. Основні результати роботи впроваджено в енергосистемах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621-082.05

Рубрики:

      
15.

Углов А.В. 
Управління вмиканням синхронного генератора на паралельну роботу з потужною мережею: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.В. Углов ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено процес вмикання синхронного генератора на паралельну роботу з потужною мережею. Розроблено нові методи та алгоритми управління ним, що забезпечують мінімізацію динамічних дій на елементи генераторного агрегату під час вмикання на паралельну роботу з потужною мережею. Запропоновано узагальнений кількісний показник оцінки якості перехідного процесу під час вмикання синхронного генератора на паралельну роботу, на підставі якого обгрунтовано вимоги до пристроїв, що реалізують спосіб точної синхронізації за кутом вмикання та частотою биття. Вперше встановлено, що функція напруги биття є більш складною просторовою функцією трьох аргументів: кутової частоти биття, часу початкового кута підсумовування напруг генератора та мережі, що дозволило практично використовувати відоме явище "зависання". На підставі одержаних результатів створено нові методи та алгоритми роботи пристроїв точної синхронізації, що забезпечують вмикання генератора у разі активізації явища "зависання" без обчислення кута (часу) випередження, а також точне виконання основних умов вмикання генератора на паралельну роботу. Адекватність розроблених положень і висновків підтверджено узгодженням теоретичних результатів з експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621-016 +
Шифр НБУВ: РА344652

Рубрики:

      
16.

Дубініна О.М. 
Чисельне моделювання магнітного поля і вихрових струмів у кінцевих частинах турбогенератора з метою підвищення його надійності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / О.М. Дубініна ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розвинуто методи розрахунку магнітних полів, вихрових струмів та магнітних втрат потужності у кінцевій зоні турбогенератора за рахунок високої точності врахування геометрії торцевої зони. Запропоновано математичну модель магнітного поля у торцевій зоні турбогенератора, яка враховує тривимірність поля за допомогою квазітривимірної моделі, а також різноманітні конструкційні фактори, що дозволяє вдосконалити аналіз складових магнітної індукції, зокрема, аксіальної складової магнітної індукції у кінцевих пакетах, яка є причиною виникнення вихрових струмів у листах осердя і, внаслідок цього, можливого їх перегріву. Проведено порівняльний аналіз межових умов супутніх рішенню задачі розрахунку магнітного поля у торцевій зоні турбогенератора за методом плоско-ортогональних розрахункових моделей. Установлено кількісний вплив на додаткові магнітні втрати потужності принципових конструкційних рішень у рубцевій зоні кінцевих пакетів осердя статора за допомогою порівняльного аналізу, за цього розрахунковий аналіз дозволяє вибрати параметри елементів кінцевої зони та мінімізувати таким чином додаткові теплові виділення та нагрів цих елементів. Удосконалено проведення безпосереднього розрахунку поля в режимі навантаження за сукупної дії обмоток статора та ротора, за комбінації з різноманітними варінатами врахування насичення магнітопроводу турбогенератора. Розв'язано задачу щодо розрахунку магнітного поля у середині кінцевого пакета осердя статора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.2 +
Шифр НБУВ: РА352573

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського