Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (445)Книжкові видання та компакт-диски (123)
Пошуковий запит: (<.>U=З811.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Велика О.Т. 
Алгебро-графові моделі синтезу числових кодів з кільцевою структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.Т. Велика ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження числових кодів з кільцевою структурою. Розроблено методику побудови математичних моделей монолітних кодів на базі деяких властвостей розширених полів Галуа та геометрій над ними. Створено алгебро-графову модель монолітного кільцевого коду, на підставі якої уточнено уявлення про теоретичні зв'язки між ідеальними кільцевими в'язанками, комбінаторними конфігураціями та розширеними полями Галуа. Досліджено алгоритми синтезу монолітних кодів з кільцевою структурою. Розроблено пакет програм для синтезу ідеальних монолітних кодів з кільцевою структурою й сформульовано рекомендації щодо використання запропонованих методик для проектування систем і пристроїв інформаційно-обчислювальної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.4 +
Шифр НБУВ: РА342638

Рубрики:

      
2.

Кожухар І.Ф. 
Ефективність використання методів нелінійної обробки сигналів для систем з корелятивним кодуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / І.Ф. Кожухар ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано більш досконалий, у порівнянні з відомими, алгоритм визначення передавальних характеристик і коефіцієнтів передавального та приймального корелятивного кодера для каналу з лінійними спотвореннями й адитивним шумом. Створено новий метод декодування за алгоритмом Вітербі з використанням сумарного абсолютного критерію. Розроблено ефективний метод оцінки вірності відтворення сигналів заданої форми для корелятивного кодування у разі їх апроксимації rect-функціями. Наведено модель каналу з корелятивним кодуванням та гаусівським шумом з пороговим декодуванням та декодуванням за алгоритмом Вітербі за умов обмеження смуги частот нижче смуги Найквіста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.4 +
Шифр НБУВ: РА341182

Рубрики:

      
3.

Корчинський В.В. 
Ефективність параметричних і кодових методів виявлення помилок в адаптивних системах зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.В. Корчинський ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 24 с. — укp.

Одержано аналітичні вирази для визначення надлишковості коду та втрати, спричинені повторенням повідомлення, які дозволяють здійснити оцінку існуючих методів передачі, що впливають на старіння інформації. Знайдено алгоритм, який оптимізує довжину кодового слова за відомих статистичних характеристик каналу. Запропоновано алгоритм параметричної оцінки каналу на базі таймерної сигнальної конструкції, який підвищує якість непрямого контролю. Доведено можливість одержання у двійковому каналі пропускної спроможності, що перевищує швидкість модуляції. Запропоновано аналітичні вирази для адаптивних систем, що використовують таймерні сигнальні конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01 + З811.4 +
Шифр НБУВ: РА351587

Рубрики:

      
Категорія:    
4.

Улєєв О.П. 
Ефективність таймерного кодування в системах передачі зі зворотним зв'язком: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.П. Улєєв ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 17 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності використання каналів зв'язку мереж LAN і MAN за таймерним методом кодування сигнальних конструкцій, побудовано алгоритми передавання та приймання для систем, що використовують даний метод формування кодових слів, визначено оптимальні співвідношення поміж параметрами синтезованих сигнальних конструкцій та завад у каналі. Проаналізовано існуючі моделі потоку помилок і наведено методику побудови кусково-стаціонарної моделі на рівні каналу постійного струму. Надано теоретичну й практичну оцінку ефективності використання блокових розрядних-цифрових кодів у системах передавання з вирішальним зворотним зв'язком. Запропоновано метод таймерного кодування та формування сигнальних конструкцій багатопозиційних часових кодів для використання в системах передавання. Одержано аналітичні вирази розрахунку ефективної швидкості передавання з урахуванням виду завад та параметрів сигнальних конструкцій багатопозиційних часових кодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з811.49
Шифр НБУВ: РА314304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Жученко О.С. 
Метод ітеративного декодування турбокодів зменшеної складності в телекомунікаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.С. Жученко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено метод ітеративного декодування турбокодів зменшеної складності з метою застосування його в телекомунікаційних системах, що функціонують за умов малого енергетичного відношення сигнал/шум. Наведений метод передбачає зменшення кількості операцій декодування, що приходяться на один інформаційний символ (складності декодування) та об'єму пам'яті ітеративного турбодекодера та забезпечує задану вірогідність інформації, що передається.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.49 +
Шифр НБУВ: РА341955

Рубрики:

      
6.

Штомпель М. А. 
Методи згорткового кодування та декодування даних на основі алгоритму швидкого перетворення Фур'є: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / М. А. Штомпель ; Укр. держ. акад. заліз. трансп. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше на підставі алгоритмів обчислення згортки Агарвала - Кулі та швидкого перетворення Фур'є (ШПФ) Винограду розроблено методи згорткового кодування даних, що дозволяють знизити обчислювальну складність кодеру. Удосконалено існуючий метод алгебричного декодування згорткових кодів, що відрізняються від відомого представлення процесу декодування в частотній області та застосування алгоритму ШПФ Винограду. Запропоновано метод декодування, який зменшує обчислювальну складність декодеру за рахунок скорочення необхідності кількості арифметичних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.4
Шифр НБУВ: РА374693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Приходько С.І. 
Методи синтезу, кодування та декодування згорткових кодових конструкцій: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.12.02 / С.І. Приходько ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 35 с. — укp.

Розроблено методи синтезу, кодування та декодування згорткових кодових конструкцій, орієнтованих на застосування у телекомунікаційних системах, що функціонують за умов малого енергетичного відношення сигнал/шум. Дані методи базуються на єдиному концептуальному підході алгебричного представлення згорткових кодів у вигляді недвійкових блокових циклічних кодів, що дозволяє розглядати з єдиних теоретичних позицій процедури синтезу, кодування та декодування згорткових кодів з довільними властивостями та кодовими характеристиками та теоретично обгрунтувати аналітичні вирази за результатами оцінювання кодових співвідношень синтезованих згорткових кодових конструкцій, аналітично зв'язати їх параметри та виразити через кодові характеристики відповідних циклічних кодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.49
Шифр НБУВ: РА371782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Коноплянко З.Д. 
Моделі та методи теорії побудови і кодування високоефективних просторових Ik/I-значних структур: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / З.Д. Коноплянко ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, НАН України. Державний НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2005. — 44 с. — укp.

Надано наукове обгрунтування єдиного підходу до побудови просторових k-значних структур як чотирирівневої універсальної k-значної комірки, утвореної пристроями просторових перетворювачів кодів (двозначно-k-значних, і навпаки), універсальних k-значних функціональних перетворювачів та комутаторів площинно-просторового типу, зорієнтованих на розв'язання задач створення обчислювальних структур і систем новітніх поколінь. Уперше сформульовано та здійснено формалізацію принципу симбіозу дискретно-аналогових і двозначних компонентів, який є основою побудови одно-, дво- та N-входових універсальних функціональних перетворювачів (УФП) просторового типу. Уперше створено метод і досліджено метричні властивості, зокрема числа класів еквівалентності, двомісних суперпозицій функцій алгебри 3-значної логіки, що дає змогу оптимальним чином синтезувати просторові k-значні структури на базі одно- та двовходових УФП. Розвинуто й експериментально обгрунтовано узагальнену математичну модель оцінки точності дії k-значних структур, з використанням якої забезпечується надійна повторюваність статичних логічних сигналів під час їх формування та розпізнавання за критеріями точності, вносимої надлишковості та ентропійних параметрів апаратурних каналів з k-значним кодуванням. Виявлено особливості необхідної вносимої надлишковості у разі k-значного кодування за умов наявності завад, що підлягають нормальному, експоненційному та пуасонівському законам розподілу. Одержано новий клас оцінок величини необхідної вносимості надлишковості, адекватної принципові необхідної складності універсальних просторових k-значних структур у процесі побудови обчислювальних засобів новітніх поколінь. Розроблено й обгрунтовано новий клас математичних моделей та відповідну методику дослідження ймовірності правильного декодування й хибної тривоги у k-значному двоетапному CIRC-декодері. Відзначено, що запропоновані моделі та методика дозволяють гнучко переналагоджувати стратегії декодування та структуру CIRC-декодера для забезпечення надійності роботи нових поколінь обчислювальних систем. З застосуванням булевої адгебри й алгебри скінченних предикатів виявлено особливості математичних моделей для синтезу паралельних k-значних структур: структурно рекурсивних k-значних просторових пристроїв зовнішнього обміну даними, універсальних k-значних функціональних перетворювачів зі зростанням значності, паралельно-об'ємного комутатора k-значних сигналів. Це дало змогу реалізувати на практиці симбіоз двозначних і аналого-дискретних засобів у k-значних структурах та зробити їх придатними для застосування у багатопроцесорних обчислювальних системах і системах штучного інтелекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.49 +
Шифр НБУВ: РА340780

Рубрики:
  

      
9.

Мартинова О.М. 
Підвищення ефективності блокового кодування в нестаціонарних каналах моделі Гільберта: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.М. Мартинова ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.О.Попова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано можливість і доцільність синтезу сигнальних конструкцій з питомою вагою часових витрат на один біт переданої інформації у двійкових каналах моделі Гільберта менше одиниці. Вперше на базі таймерних сигналів синтезовано множини простих і надлишкових блокових сигнальних конструкцій з більшою мірністю кодового простору у порівнянні з розрядно-цифровим кодуванням на заданому інтервалі реалізації сигнальних конструкцій (СК). Теоретично обгрунтовано можливість синтезу надлишкових таймерних сигнальних конструкцій (ТСК), що забезпечують збільшення здатності виявляти та виправляти помилки за меншої енергетичної відстані між КС у порівнянні з розрядно-цифровим кодом (РЦК). Доведено, що інформаційна ємність ТСК у каналах моделі Гільберта більша у порівнянні з СК РЦК. Запропоновано методику розрахунку еквівалентної ймовірності помилки для сумісного використання блокових ТСК і РЦК. Одержано аналітичні вирази для параметрів однобічних систем передачі на базі ТСК. Для систем з вирішальним зворотним зв'язком (ВЗЗ) встановлено функціональну залежність між параметрами завад у каналі та параметрами блокових ТСК, які максимізують швидкість передачі з меншою залишковою ймовірністю невиявленої помилки (у порівнянні з РЦК). Доведено доцільність та обгрунтовано можливість часткового параметричного виправлення помилково прийнятих СК у системах з ВЗЗ. Встановлено аналітичну залежність між коефіцієнтами групування помилки у блоки, виявлено їх кореляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 + З811.49 +
Шифр НБУВ: РА370071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Корольов А.В. 
Теоретичні основи компактного представлення зображень на основі усунення версифікаційної надмірності: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.12.02 / А.В. Корольов ; Укр. держ. акад. залізн.транспорту. — Х., 2003. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні основи компактного представлення зображень на основі узагальненого усунення надмірності різної фізичної природи (версифікаційної надмірності). Висвітлено теорію статистичної оцінки версифікаційної надмірності зображень, яка дозволяє одержати кількісну оцінку ступеня надмірності, що скорочується. На основі теорії версифікаційної надмірності створено методи стиску зображень без втрати і з контрольованою втратою якості. У цьому випадку стиск зображень досягається за рахунок послідовного усунення структурної, статистичної, комбінаційної і психовізуальної надмірності. Запропоновано метод версифікаційного відновлення зображень, що забезпечує достовірне відновлення зображень. Розроблено швидкі алгоритми кодування і декодування кодів за числом серій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.4 + З970.33 +
Шифр НБУВ: РА327900

Рубрики:

      
11.

Мурр П. 
Технології широкополосного ортогонального кодування для автоматизованих систем обміну даними: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.06 / П. Мурр ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено метод побудови різних класів досконалих двійкових решіток (ДДР) порядку N = 12, на базі яких побудовано технології криптографічної передачі даних, що одночасно вирішують питання завадостійкого кодування. Розроблено регулярні правила побудови ансамблів мінімаксних за періодичними й аперіодичними кореляційними властивостями сигналів на основі ДДР. Визначено методи синтезу ортогональних дискретно-частотних послідовностей великого періоду з підвищеним рівнем параметричної скритності для гібридної інформаційної технології DS/FH. Побудовано завадостійкі ортогональні коди на основі ДДР для трактів обміну даними та некореляційними помилками. Здійснено впровадження розроблених технологій з позитивним техніко-економічним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З811.49 +
Шифр НБУВ: РА366644

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського