Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=З845.44$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Пєнкін Ю.М. 
Збудження електромагнітних хвиль в областях із криволінійними координатними границями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Ю.М. Пєнкін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 28 с. — укp.

Досліджено проблему збудження електромагнітних хвиль у просторових областях, які мають сферичні або циліндричні границі, за допомогою методу функцій Гріна для векторних потенціалів Герца. Побудовано функції Гріна для сферичних резонаторів і простору поза сферичними розсіювачами, які заповнені однорідним середовищем або концентричною шаруватою діелектричною структурою та мають ідеально провідні або імпедансні границі, а також для нескінченних, напівнескінченних циліндричних областей та резонаторів, що мають ідеально провідні та імпедансні поперечні границі, однорідне або поздовжньо-неоднорідне шарувате діелектричне заповнення. За допомогою отриманих функцій Гріна досліджено характеристики випромінювання вібраторних і щілинних сферичних поверхневих антен, у тому числі для випадків розміщення випромінювачів на поверхні напівсферичного виступу над ідеально провідним екраном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.44 + З845.7
Шифр НБУВ: РА317993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Катрич В.О. 
Збудження та випромінювання електромагнітних полів регулярними і нерегулярними хвилевідно-щілинними структурами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.О. Катрич ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 33 с. — укp.

Проведено дослідження фізичних процесів збудження, випромінювання та розсіювання електромагнітних полів щілинними структурами довільних геометричних розмірів і форм та з різними матеріальними параметрами, розташованими у хвилеведучих трактах, збуджуваних гармонічними, широкосмуговими та нестаціонарними полями й випромінювачами на гібридних структурах. Уточнено аналітичні та числово-аналітичні методи розв'язання інтегро-диференціальних рівнянь для магнітного струму в щілинних випромінювачах і розроблено високоефективні за точністю та швидкістю розрахунків фізико-математичні моделі, методи й алгоритми. Виявлено ряд нових фізичних закономірностей щодо формування характеристик електромагнітного поля, яке вирпомінюється щілинними структурами. Визначено умови реалізації необхідних частотно-енергетичних, просторових, часових, просторово-часових, поляризаційних і спрямованих характеристик полів, які збуджуються хвилевідно-щілинними та смужковими структрами, зокрема багатоелементними та з діелектричними неоднорідностями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.44-01 + З845.72-01 +
Шифр НБУВ: РА336771

Рубрики:

      
3.

Бутрим О.Ю. 
Імпульсні сигнали у хвилеводах з неоднорідним заповненням та у щілинних антенах, що розширюються (аналіз у часовій області): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.Ю. Бутрим ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено модифікацію методу модового базису, що дозволяє досліджувати поширення сигналів у поперечно та поздовжньо неоднорідному хвилеводі у часовій та частотній області. Одержано у явному вигляді оператори дифракції у часовій області для стрибка діелектричної проникності у хвилеводі. Створено та експериментально досліджено нову модифікацію щілинної антени, що розширюється. В антені використано розподілене резистивне навантаження, що не знижуючи ефективності імпульсного випромінювання, значно зменшує рівень післяімпульсних коливань. Запропоновано новий симетруючий перехід з низьким рівнем відбиття і такий, що не спотворює форму імпульсу для живлення антени від коаксіального кабелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.77-01 + З845.44-01 +
Шифр НБУВ: РА338355

Рубрики:

      
4.

Василенко Д. О. 
Конструктивний синтез планарних антен природними алгоритмами оптимізації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.07 / Д. О. Василенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т" . — К., 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз ефективності генетичного алгоритму й алгоритму бджолиного рою у задачах конструктивного синтезу планарного широкосмугового диполя, планарної профільної щілинної антени та мікросмужкової антени з кількістю точок на профілі не більше десятити, визначено оптимальні параметри алгоритмів. Запропоновано новий алгоритм конструктивного синтезу, основою якого є інверсія штучних нейронних мереж за допомогою генетичного алгоритму. Встановлено, що алгоритм бджолиного рою потребує для синтезу в 3 - 4 рази менше комп'ютерного часу, ніж генетичний алгоритм. Визначено, що створити модель антени з похибкою менше 10 % можливо за допомогою багатошарового персептрона з трьома прихованими прошарками та передавальною функцією у вигляді гіперболічного тангенсу, тренуючи таку мережу методом Левенберга - Марквардта у поєднанні з регуляризацією Байєса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.44-01
Шифр НБУВ: РА374467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Духопельников С.В. 
Математичні моделі багатощілинних антен та аксіально-симетричних гофрованих хвилеводів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / С.В. Духопельников ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено математичні моделі для прямих кругових циліндричних антен зі скінченною кількістю подовжніх щілин або для кругових циліндричних антен з подовжніми щілинами та вкладеним ідеально провідним циліндром за випадків ТЕ- і ТМ-хвиль. Розроблено математичні моделі для аксіально-симетричних хвилеводів, які мають скінченну кількість гофр або патрубків з внутрішньою частиною, заповненою діелектриком. Задачі дифракції зведені до межових гіперсингулярних інтегральних рівнянь для випадків ТЕ-хвиль для щілинних антен, а також межових сингулярних інтегральних рівнянь для ТМ-хвиль для щілинних антен та у випадку аксіально-симетричних хвилеводів з неоднорідностями. На базі побудованих математичних моделей розроблено комп'ютерні алгоритми, на підставі яких проведено числовий аналіз для широких діапазонів параметрів структури. Відзначено, що використання побудованих математичних моделей дозволяє оптимізувати технічні характеристики розроблених антен і хвилеводів, фільтрів і лінійних прискорювачів, що є необхідним для проектування та побудови сучасних пристроїв радіоелектроніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.44с116 + З845.72с116 +
Шифр НБУВ: РА366001
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського