Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (112)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=З845.47-01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Головань А.В. 
Адаптивна обробка сигналів на фоні завад з довільним просторовим спектром потужності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / А.В. Головань ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Удосконалено математичну модель плоскої електромагнітної хвилі (ЕМХ), згідно з якою просторово-поляризаційна селекція (ППС) корисних сигналів (КС) та активних шумових завад (АШЗ) мають вигляд сукупності просторових гармонік, що відрізняються своїм аргументом, яким може бути просторова частота (напрямок приходу ЕМХ). Це дає змогу здійснити подальший синтез АВ, модель адекватно описує реальну завадову ситуацію. Розроблено методику синтезу оптимальних систем ППС КС, яка передбачає розподіл матриці завади на блочні складові, що дає змогу підвищити швидкість обробки сигналів та здійснити подальший синтез АВ. Одержано нові математичні співвідношення для синтезу оптимальних АК, відмінність яких полягає у використанні прямого добутку для подання кореляційної матриці АШЗ, які діють на адаптивні антенні решітки (ААР) з каналами, рознесеними за простором та поляризацією. Це дає змогу здійснити подальшу факторизацію адаптивного агоритму ППС. Розроблено методику синтезу системи ППС, яка базується на виділенні регуляризуючої складової гармоніки у ППС, що дозволяє визначити умови оптимальної факторизації ППС та розробити структури, які можна фізично реалізувати. Удосконалено статистичну модель адаптивної обробки сигналів на фоні АШЗ, призначену для оцінювання ефективності адаптивних систем ППС. Створено методику розрахунку бістатичної індикатриси розсіювання двоелементної адаптивної антенної решітки (ААР), з урахуванням залежності між коефіцієнтом відбиття від апертури ААР і кутами падіння та спостережень КС. Це дає змогу обгрунтувати вимоги до ААО у разі її використання з метою протирадіолокаційного маскування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01 +
Шифр НБУВ: РА334359

Рубрики:

      
2.

Жиров О.Л. 
Аналіз гідроакустичних систем за оцінками функціоналів від розв'язків лінійних операторних рівнянь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / О.Л. Жиров ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано мінімаксний підхід до розв'язання задач системного аналізу під час створення гідроакустичних вимірювальних комплексів. Розв'язано задачу мінімаксного оцінювання ядра інтегрального оператора, яка виникає під час оцінювання амплітудного розподілу в лінійному елементі антени за умов невизначеності. Випадкові збурення розглянуто як елементи і процеси зі значеннями в гільбертових просторах. Розв'язано задачу мінімаксного оцінювання співвідношення шум/сигнал в антенній гратці (АГ) за умов невизначеності кореляційної матриці шумів. Розроблено пакет прикладних програм з моделювання гідроакустичного поля в адаптивній АГ, а також програм оптимальної та адаптивної обробки сигналів у гідроакустичній АГ. Реалізовано метод просторового сканування на базі алгоритмів захисту каналів спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01
Шифр НБУВ: РА318987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дубровка 
Аналіз скінченних антенних решіток на основі вісесиметричних апертурних випромінюючих елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / Ростислав Федорович Дубровка ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01с116
Шифр НБУВ: РА308247

Рубрики:

      
4.

Нестерук С.В. 
Багатоцільова антенна решітка з цифровим керуванням: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / С.В. Нестерук ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено електродинамічні характеристики багатоцільової антенної решітки (АР) та розробки на її базі антени для багатофункціональних радіотехнічних систем. Проведено інженерний розрахунок характеристик спрямованості дугової антенної решітки (ДАР) з метою виявлення загальної закономірності їх формування. Визначено, що ДАР формує підвищений рівень бічного випромінювання. Запропоновано метод керування амплітудно-фазовим збудженням в елементах АР. Побудовано математичну модель наведених електрорушійних сил (ЕРС) та проведено його експериментальне дослідження, що підтвердило можливість керування параметрами поляризації поля, що випромінюється даним елементом. Розроблено математичні моделі цифрового керування характеристиками спрямованості АР і методу амплітудного керування параметрами поляризації випромінюваного поля. Проведено комп'ютерне моделювання ДАР, складеної з розроблених випромінювачів і такою, що керується з використанням розроблених методів. Зазначено, що застосування методу керування амплітудним збужденням показало високий ступінь стійкості оптимізаційного алгоритму, що дозволяє зберегти один і той же амплітудний розподіл у всій робочій смузі частот. Продемонстровано можливість керування поляризацією поля в межах головної пелюстки діаграми спрямованості (ДС) ДАР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01 +
Шифр НБУВ: РА366280

Рубрики:

      
5.

Шрамкова О.В. 
Взаємодія гармонік у нелінійному періодичному магнітоактивному середовищі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.В. Шрамкова ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено нелінійну взаємодію хвиль у структурі, створеній періодичним повторенням напівпровідникового та діелектричного шарів та розташованій у зовнішньому магнітному полі. Для вивчення нелінійних процесів у безмежних і неоднорідних структурах запропоновано метод, який базується на теорії трихвильової взаємодії та формулі Гріна. Вивчено особливості розповсюдження об'ємних і поверхневих хвиль нових типів у напівпровідниковій надгратці у магнітному полі. З'ясовано, що залежність тензора діелектричної проникності від частоти та магнітного поля призводить до специфічної зонної структури спектра в шаруватому середовищі. Розраховано дисперсійні характеристики з урахуванням обмеженості швидкості поширення світла й охарактеризовано властивості коефіцієнта відбиття електромагнітних хвиль від періодичної структури. За результатами теоретичних досліджень отримано два типи ("нульовий тип" і "тип") поверхневих електромагнітних хвиль, які поширюються уздовж поверхні розподілу напівпровідникової гратки й однорідного напівпростору. Проаналізовано резонансні умови між першою та другою гармоніками хвиль. Доведено, що зростання коефіцієнта нелінійної взаємодії асоціюється з резонансними явищами: бреггівським резонансом на періоді структури, "нелінійним резонансом" і циклотронним резонансом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01
Шифр НБУВ: РА314573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Клакович Л.М. 
Математичні моделі й чисельні методи розв'язування нелінійних задач синтезу антенних решіток з ідеально провідних випромінювачів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Л.М. Клакович ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Сформульовано й обгрунтовано математичні моделі синтезу антенних решіток (АР) згідно заданих вимог до амплітудної діаграми напрямленості (ДН) як варіаційно-поставлені обернені задачі, які грунтуються на задачах аналізу, що враховують взаємний вплив випромінювачів і векторний характер електромагнітного поля. Доведено теореми існування квазірозв'язків задач синтезу АР для випадку, якщо лінійний оператор, який описує ДН решітки, є цілком неперервним і діє у гільбертових просторах, інтегровних з квадратом функцій. Показано, що для задачі синтезу лінійних АР з циліндричних випромінювачів за заданою амплітудою ДН з урахуванням взаємного впливу елементів характерні неєдність і галуження розв'язків. Досліджено кількісні та якісні характеристики існуючих розв'язків залежно від властивостей заданої амплітудної ДН і величин фізичних параметрів АР. Одержано (у першому наближенні) аналітичне зображення та визначено властивості малих розв'язків першого типу. Розроблено й обгрунтовано числовий метод розв'язання нелінійних скалярних і векторних задач синтезу різних типів АР за заданою амплітудою ДН і задачі синтезу лінійної нееквідистантної АР з одночасною оптимізацією амплітудно-фазового розподілу джерел збудження й координат розміщення випромінювачів, який базується на уточнених математичних моделях АР. Доведено релаксаційнійсть ітераційного процесу розв'язання нелінійних рівнянь синтезу, побудованого за наявною схемою методу послідовних наближень. Запропоновано й обгрунтовано числовий алгоритм розв'язання задачі фазового синтезу АР з тонких циліндричних випромінювачів, який враховує їх взаємовплив. Здійснено числову та програмну реалізацію розроблених методів синтезу АР, проведено числові експерименти, які підтверджують збіг числових результатів з результатами, одержаними внаслідок аналітичних досліджень, а також ефективність запропонованих методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01 с116 +
Шифр НБУВ: РА336700

Рубрики:

      
7.

Гвоздева І.М. 
Методи і засоби моделювання процесів формування та просторово-часової обробки акустичних зображень: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.05.02 / І.М. Гвоздева ; Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Розглянуто проблеми створення методів і засобів математичного моделювання процесів формування та просторово-часової обробки акустичних когерентних зображень (АКЗ), які забезпечують підвищення (за умов існуючих технологічних рішень) роздільної здатності систем акустичного зондування. Розроблено математичні моделі вторинних акустичних полів складних поверхонь віддзеркалення. Обгрунтовано новий метод зваженої мультиплікативної просторово-часової обробки, який відповідає особливостям акустичних когерентних полів і забезпечує підвищення (у порівнянні з адитивними методами) кутової роздільної здатності систем акустичного зондування. Експериментально підтверджено адекватність запропонованих математичних моделей вторинних акустичних полів і запропонованої функції розсіяння складної поверхні. Вирішено задачі аналізу та структурно-параметричного синтезу приймальних мультиплікативних фазових антенних решіток різної конфігурації. На основі моделювання процесів формування та просторово-часової обробки АКЗ під час розповсюдження акустичних хвиль в шарувато-неоднорідних середовищах оцінено вплив рефракцій і багатопроменевості на формування зображень. Розроблено програмні засоби комп'ютерного моделювання всіх стадій процесу формування та просторово-часової обробки АКЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01 в641.8
Шифр НБУВ: РА370673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
8.

Воробкало Т.В. 
Методи та алгоритми оцінювання кута надходження гармонічного сигналу на антенну решітку при негауссівських завадах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Т.В. Воробкало ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Удосконалено метод максимізації полінома на випадок знаходження оцінок параметрів сигналу під час спостереження векторної випадкової величини, що дозволяє здійснювати просторову обробку сигналів з підвищеною точністю. Вперше на базі методу максимізації полінома одержано нові способи обчислення для визначення кута надходження сигналу на двохелементну та багатоелементну антенні решітки за умов впливу негауссівських завад, які дозволили підвищити точність знаходження кутового положення джерела випромінюваня гармонічного сигналу. Сформульовано аналітичні вирази асимптотичних дисперсій оцінок кута надходження сигналу на антенну решітку за наявності негауссівських завад, що дає можливість оцінити ефективність запропонованої математичної моделі випадкової величини, нових методів та побудованих на їх основі алгоритмів. Вперше розроблено метод знаходження наближених розв'язків нелінійних рівнянь максимізації полінома на базі властивостей стохастичних поліномів, що дає змогу локалізувати розв'язки та знаходити їх за допомогою ітераційних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з845.47-01 +
Шифр НБУВ: РА343096

Рубрики:

      
9.

Посний О.О. 
Оптимізація характеристик малоелементних антенних решіток, складених із рамкових випромінювачів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / О.О. Посний ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 2001. — 18 с. — укp.

Побудовано математичні моделі та проаналізовано характеристики еліптичних рамок, у тому числі граничної форми у вигляді круглої рамки і петльового вібратора, малоелементних антенних решіток, що складаються з еліптичних рамкових випромінювачів. Розв'язання електродинамічних задач здійснювалося з застосуванням методів векторного потенціалу та наведених ЕРС. Зроблено оцінку взаємного впливу рамкових випромінювачів у разі їх довільного розташування на площині. Проведено оптимізацію геометричних параметрів еліптичної рамки для отримання максимальної широкосмуговості за вхідними характеристиками й оптимізацію геометричних параметрів чотириелементної антенної решітки для отримання максимальних значень коефіцієнта спрямованої дії. Запропоновано конструкції широкосмугових антенних решіток для прийому програм телевізійного мовлення дециметрового діапазону хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01
Шифр НБУВ: РА313165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Коляденко Ю.Ю. 
Просторово-часова обробка сигналів за умов нелінійності радіоприймального тракту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Ю.Ю. Коляденко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано типові нелінійності радіоприймального тракту й обрано математичні моделі цих нелінійностей. Розглянуто питання ефективності використання лінійних алгоритмів просторово-часової обробки сигналів за наявності типових нелінійностей. Синтезовано нелінійні алгоритми управління адаптивними антенними гратками, які реалізують чотири різні методи обробки сигналів. Показано, що за умов стаціонарної сигнально-завадової обстановки можна використовувати методи реконструкції кореляційної матриці вхідних впливів. Для сигнально-завадової змінної обстановки запропоновано метод компенсацій та попередніх спотворень сигналів. Наведено досить універсальний алгоритм, який реалізує метод з використанням рядів Вольтерра, та адаптивний алгоритм з використанням рядів Вольтерра. Розроблено методику аналізу нелінійних систем з адаптивними антенними гратками, проаналізовано ефективність та стійкість запропонованих алгоритмів. Надано рекомендації щодо практичного використання розроблених алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01
Шифр НБУВ: РА313820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Вертегел В.В. 
Фазометричні перетворювачі комплексних параметрів антенно-фідерних пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / В.В. Вертегел ; Севастопольський держ. техн. ун-т. — Севастополь, 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено принципи побудови фазометричних перетворювачів комплексних параметрів антенно-фідерних пристроїв. Запропоновано метод вимірювання комплексних параметрів, що базується на аналізі фазового розподілу електромагнітного поля в лінії передачі. Проаналізовано особливості фазового розподілу електромагнітного поля в неузгодженій лінії, встановлено аналітичний взаємозв'язок екстремальних значень і положень нулів цього розподілу з модулем і аргументом комплексного коефіцієнта відбиття вимірювального пристрою. Розроблено математичні моделі фазометричних перетворювачів, що мають підвищену стабільність і точність вимірювань у широкому діапазоні зміни потужності НВЧ-сигналу. Наведено алгоритми обробки вимірювальної інформації та алгоритми калібрування перетворювачів. Проведено оцінку метрологічних характеристик вимірювачів, побудованих на базі розроблених перетворювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01
Шифр НБУВ: РА312977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського