Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>U=З882-01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Гайворонська Г.С. 
Багатофакторна оптимізація просторово-часової структури телекомунікаційних мереж: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.02 / Г.С. Гайворонська ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації динамічного розвитку телекомунікаційної мережі (ТМ) за умов введення двох взаємопов'язаних видів обладнання, параметри яких потребують зміни принципів планування мережі, з урахуванням просторових і часових факторів. Розроблено метод оптимізації ТМ. Виконано аналіз факорів, що впливають на структуру ТМ та оцінено чуттєвість мережі щодо варіації кожного фактора. Класифіковано інформаційні послуги та розроблено вимоги для надання цих послуг. Сформульовано математичну модель просторово-часової системи дослідження. Досліджено та формалізовано задачі цілочислового лінійного та нелінійного програмування, розв'язання яких дозволило виконати оптимізацію мережі, і загальну задачу оптимізації еволюції ТМ. Розроблено алгоритмічне рішення загальної задачі і реалізовано універсальний програмний комплекс для дослідження різноманітних аспектів розвитку та модернізації ТМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 с116 +
Шифр НБУВ: РА351365

      
2.

Ганіфаєв Р.А. 
Вплив характеристик абоненського доступу та трафіка на пропускну спроможність мультисервісних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Р.А. Ганіфаєв ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено характеристики цифрових абоненстьких ліній широкосмугового доступу ADSL2+, VDSL та VDSL2 за умов паралельної роботи по багатопарних кабелях міської телефонної мережі, що дозволяє ефективно вирішувати задачі проектування, будівництва й експлуатації мережі абонентського доступу. Удосконалено методику моделювання характеристик цифрових абоненських ліній xDSL, яка дозволяє розраховувати характеристики цифрових абонентських ліній ADSL2+, VDSL та VDSL2 за умов паралельної роботи по багатопарних кабелях. З'ясовано, що для оцінювання параметрів якості обслуговування самоподібного трафіка в одноканальній системі з накопичувальним буфером можна використовувати методи розрахунку відомих розподілів, ентропія яких співпадає або найбільш близька до ентропії розподілу станів системи з самоподібним трафіком. Досліджено вплив законів розподілу тривалості обслуговування на параметри QoS за умов самоподібного трафіка та встановлено залежність параметрів якості обслуговування від коефіцієнта варіації тривалості обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-016 +
Шифр НБУВ: РА362759

Рубрики:

      
3.

Гайворонська Г.С. 
Дослідження параметрів об'єднаних потоків викликів у інтегральних цифрових мережах зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Г.С. Гайворонська ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 15 с. — укp.

Зроблено аналіз особливостей і загальних закономірностей ймовірнісно-тимчасової структури потоків викликів на існуючих мережах електрозв'язку. Розроблено алгоритм та імітаційна модель генератора потоків, близьких до реальних, імітуючих потоки викликів, які зустрічаються реально на мережах зв'язку. Розроблено алгоритм та імітаційну модель суперпозиції потоків. Запропоновано метод оцінки параметрів об'єднаного потоку, який відрізняється введенням коефіцієнта суперпозиції і дозволяє оцінити нерівномірність цього потоку в порівнянні з нерівномірністю пуассонівського потоку. За допомогою моделювання досліджені залежності характеристик результуючого потоку від коефіцієнта суперпозиції потоку, його сумарної інтенсивності й інших параметрів. Досліджено параметри об'єднаних потоків викликів за допомогою імітаційного моделювання для вибору оптимальних співвідношень інтенсивностей потоків різноманітного виду при їхньому об'єднанні з метою зменшення нерівномірності результуючого потоку. Отримано результати, що дозволяють визначити оптимальні співвідношення інтенсивностей об'єднуваних потоків різноманітної ймовірнісно-тимчасової структури за критерієм мінімальної нерівномірності об'єднаного потоку. Визначені оптимальні співвідношення інтенсивностей потоків, що об'єднуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 + З970.34-01

Рубрики:

      
4.

Аммар Аль-Халєд 
Ефективність xDSL технологій на мережі абонентського доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Аммар Аль-Халєд ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено методи підвищення ефективності впровадження модемів xDSL в мережі абонентського доступу за рахунок оптимізації роботи їх окремих пристроїв. Запропоновано методи: кодування і декодування цифрового лінійного сигналу на основі одноланкового KIX-фільтра у відповідності зі схемами, що відрізняються одна від одної лише інверсією сигналу по основному входу суматора; оптимізації форми одиночного символу цифрового лінійного сигналу на основі коду чергування полярності імпульсів і біімпульсного сигналу. Класифіковано основні версії модемів xDSL симетричного й асиметричного доступу; архітектуру кабельних мереж абонентського доступу; перехідні завади на ближньому кінці та на місцевій мережі зв'язку. Розроблено спрощені моделі завадової обстановки та електромагнітної сумісності одно- та різнотипних модемів xDSL, що паралельно працюють в одному багатопарному кабелі мережі абонентського доступу. Запропоновано методи розрахунку захищеності корисного сигналу від перехідних завад на ближньому кінці двопроводових направляючих систем. Наведено рекомендації з впровадження модемів xDSL на телефонній мережі загального користування; для операторів телекомунікацій; добору пар для паралельно працюючих модемів xDSL; по введенню в експлуатацію одно- та різнотипних модемів xDSL; по удосконаленню вимірювального та діагностичного устаткування. Проведено розрахунки довжини регенераційної ділянки залежно до швидкості передачі інформації та типу цифрового лінійного сигналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 +
Шифр НБУВ: РА349657

Рубрики:

      
5.

Євсєєва О.Ю. 
Методи адаптивної маршрутизації в гібридних телекомунікаційних мережах з гарантованою якістю обслуговування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.Ю. Євсєєва ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розвинуто динамічну модель маршрутизації в телекомунікаційних мережах (ТКМ), яку наведено як систему неавтономних різницевих керованих рівнянь стану. Здійснено формалізацію процесів обслуговування з гарантованою якістю у гібридних ТКМ шляхом урахування можливості реалізації в межах єдиної мережі різних стратегій маршрутизації (статичної й динамічної) та різних режимів пакетної комутації відповідно до типу графіка користувачів та їх вимог до рівня і гарантій якості осблуговування. Забезпечення гарантованої якості обслуговування в межах моделі здіснюється шляхом уведення відповідних обмежень на маршрутні змінні, що залежать від способу використання доступних мережних ресурсів - з резервуванням або без резервування під час обслуговування потоків. Розроблено метод ієрархічно-координаційної маршрутизації в ТКМ рівня WAN з ієрархічною структурою, за яким запропоновано використання принципу передбачення взаємодій на рівні декомпозиції на підмережі, а на рівні декомпозиції зі змінними часу - принципу цільової координації з метою реалізації паралельних обчислень. Це дозволяє серверу маршрутів верхнього рівня за умов постійного відстеження поточних значень стану окремих підмереж нижнього рівня визначати порядок маршрутизації на міжмережній ділянці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 +
Шифр НБУВ: РА333851

Рубрики:

      
6.

Омельченко С.В. 
Методи та засоби контролю якості передачі мови в цифровій телефонії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / С.В. Омельченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання контролю якості передачі мови та розпізнавання мовних повідомлень у телекомунікаційних каналах зв'язку. Виконано синтез структури системи розпізнавання слів мови за векторним критерієм з показниками якості ймовірності правильного розпізнавання мовного сигналу та показника завадостійкості. Розроблено стійкі до впливу гаусова білого шуму і корельованих завад алгоритми розпізнавання слів за формантними ознаками, результатами вибілювань фільтрів на основі авторегресій ковзного - середнього, решіткових фільтрів, коефіцієнтів відбиття та логарифмів відношень площ зрізів голосового тракту. Розроблено адаптивні алгоритми, що враховують завадову обстановку (корельованість та некорельованість, співвідношення сигнал - шум) і розходження в еталонах, адаптивні алгоритми на основі сумішей Коші і полігаусівських розподілів формант, а також алгоритми розпізнавання за три- та чотиривимірними моментними функціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 + З889.8-01 +
Шифр НБУВ: РА347634

Рубрики:

      
7.

Риндич Є. В. 
Моделі та інформаційна технологія побудови корпоративних конференц-систем в ІР-мережах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Є. В. Риндич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

На базі Е-мереж розроблено імітаційну модель клієнта та сервера. Описано метод забезпечення конфіденційності голосової інформації в конференц-системах. Вперше запропоновано використовувати в цих системах симетричні криптографічні перетворення для багатофакторної автентифікації та забезпечення конфіденційності. Проведено реалізацію програмного забезпечення з використанням розробленого методу. Експериментально доведено можливість використання криптографічних перетворень без виникнення значної частини затримки. Проведено повний багатофакторний есперимент і визначено оптимальні рівні факторів для корпоративної конеренц-системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01
Шифр НБУВ: РА380147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Абдельхамід Зугбор 
Моделі та методи реструктуризації телекомунікаційних систем в умовах нестаціонарності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Абдельхамід Зугбор ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Удосконалено засоби реструктуризації телекомунікаційної системи (ТКС) за умов невизначеності її стану шляхом розробки відповідних математичних моделей та методів зі стохастичною зміною окремих структурних та функціональних параметрів для підвищення продуктивності системи в цілому. У межах даних моделей, представлених у просторі станів диференціальними або різницевими рівняннями, враховано динамічний і стохастичний характер процесів реструктуризації, а також формалізовано стаціонарну невизначеність, нестаціонарність характеристик абонентського трафіка, топології ТКС, законів управління, параметрів пропускної здатності у вигляді відповідних параметрів невизначеності, індикаторів нестаціонарності, а в загальному випадку - скалярним умовно марковським ланцюгом зміни структури системи. Показано можливість використання розроблених методів реструктуризації для забезпечення адаптивного оцінювання стану ТКС та управління мережними (канальними та буферними) ресурсами за умов невизначеності окремих структурно-функціональних параметрів системи та характеристик трафіка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-01 + З882-01 +
Шифр НБУВ: РА345330

Рубрики:

      
9.

Мартинова О.М. 
Підвищення ефективності блокового кодування в нестаціонарних каналах моделі Гільберта: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.М. Мартинова ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.О.Попова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано можливість і доцільність синтезу сигнальних конструкцій з питомою вагою часових витрат на один біт переданої інформації у двійкових каналах моделі Гільберта менше одиниці. Вперше на базі таймерних сигналів синтезовано множини простих і надлишкових блокових сигнальних конструкцій з більшою мірністю кодового простору у порівнянні з розрядно-цифровим кодуванням на заданому інтервалі реалізації сигнальних конструкцій (СК). Теоретично обгрунтовано можливість синтезу надлишкових таймерних сигнальних конструкцій (ТСК), що забезпечують збільшення здатності виявляти та виправляти помилки за меншої енергетичної відстані між КС у порівнянні з розрядно-цифровим кодом (РЦК). Доведено, що інформаційна ємність ТСК у каналах моделі Гільберта більша у порівнянні з СК РЦК. Запропоновано методику розрахунку еквівалентної ймовірності помилки для сумісного використання блокових ТСК і РЦК. Одержано аналітичні вирази для параметрів однобічних систем передачі на базі ТСК. Для систем з вирішальним зворотним зв'язком (ВЗЗ) встановлено функціональну залежність між параметрами завад у каналі та параметрами блокових ТСК, які максимізують швидкість передачі з меншою залишковою ймовірністю невиявленої помилки (у порівнянні з РЦК). Доведено доцільність та обгрунтовано можливість часткового параметричного виправлення помилково прийнятих СК у системах з ВЗЗ. Встановлено аналітичну залежність між коефіцієнтами групування помилки у блоки, виявлено їх кореляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 + З811.49 +
Шифр НБУВ: РА370071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Онацький О.В. 
Підвищення ефективності передачі телефонних сигналів по цифровим трактам методом вибіркової дискретизації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.В. Онацький ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню підвищення ефективності передачі мовних сигналів цифровими трактами. Проведено аналіз існуючих у даний час методів підвищення ефективності для зниження швидкості цифрового потоку зі зберіганням прийнятих якостей мовного сигналу. Запропонований метод формування канального сигналу шляхом взяття відліків у локальних екстремумах передаваної функції часу і доведено, що можливе відновлення первинного сигналу по відлікам у локальних екстремумах функції. Такий канальний сигнал названий екстремо-дискретизированим, або ЕД-сигналом. Досліджена і зроблена оцінка виродження локальних екстремумів. Вперше розроблена комп'ютерна модель для відновлення ЕД-сигналу. Визначено середню швидкість цифрового потоку ЕД-сигналу. Розроблена технічна реалізація апаратних засобів для передачі і приймання ЕД-сигналу. Отримані результати можуть бути використані при створенні апаратури, призначеної для передачі мовних сигналів по безпроводовим і супутниковим каналам зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-013

Рубрики:
  

      
11.

Ружинський В.Г. 
Поліпшення характеристик якості мережі спільноканальної сигналізації № 7 в умовах конвергенції телекомунікаційних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.Г. Ружинський ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано показники якості роботи мережі спільно-канальної сигналізації N 7 (СКС7), досліджено питання їх поліпшення за умов конвергенції телекомунікаційних мереж. Розглянуто й узагальнено фактори, які впливають на ці показники у разі взаємодії стаціонарної телефонної мережі з мобільною та пакетною мережами. Удосконалено методику визначення інтенсивності сигнального навантаження з урахуванням коефіцієнта ефективності спроб встановлення з'єднань, середньої кількості та довжини сигнальних повідомлень, середньої тривалості зайняття розмовного каналу за різних типів з'єднань між абонентами стаціонарної телефонної мережі, а саме: для міжнародних, міжміських і місцевих. Розвинуто методику визначення інтенсивності сигнального навантаження з урахуванням особливостей взаємодії стаціонарної телефонної мережі з мобільною та пакетною мережами. За методом теоретичних розрахунків визначено умови оптимальності розподілу сигнального навантаження у мережі СКС7. Проведено експериментальні дослідження інтенсивності сигнального навантаження. Результати теоретичних розрахунків підтверджено експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 + З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА352664

Рубрики:

      
12.

Самір Махмуд 
Проектування мультисервісних телекомунікаційних систем при самоподібних вхідних потоках: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Самір Махмуд ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Удосконалено методи параметричного синтезу телекомунікаційних систем, які завдяки використанню математичної моделі інформаційних потоків як самоподібних процесів, враховують властивості інформаційних потоків: високу пачечність, наявність довгочасових залежностей, розподілу з важкими хвостами, повільно спадаючу дисперсію у разі збільшення масштабу часу спостереження. Установлено, що застосування запропонованих методів дозволяє забезпечити ефективний розподіл мережевого ресурсу, що призводить до зменшення середньої затримки повідомлення у мережі. Виявлено, що інформаційні потоки, які передаються у мережі доступу з використанням технологій стільникових систем зв'язку GSM і 3G EVDO мають властивості самоподібних процесів за параметрами інтенсивності потоку, інтервалу часу надходження та довжини повідомлення, які надходять, що визначає доцільність використання запропонованих методів параметричного синтезу під час проектування цих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 + З882-01
Шифр НБУВ: РА352334

Рубрики:

      
13.

Колодій Р.С. 
Розробка методів та засобів підвищення ефективності стиску мовних сигналів в телекомунікаційних системах для IP-телефонії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Р.С. Колодій ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено методи кодування та структуру кодера на базі вейвлет-перетворення, складовими якого є всі необхідні для роботи в ІР-мережі компоненти, а саме: змінна швидкість кодування, адаптація за VAD, вибір видів вейвлетів і завадостійке кодування за умов мінімізації обчислювальних і часових затрат. Для оцінки якості кодування запропоновано методику визначення співвідношення між MOS і MSE, яку можна застосовувати у разі визначення якості зв'язку завдяки можливості врахування різноманітних мережних факторів, зокрема, виду кодування, впливу буфера, затримки, її нерівномірності та втрат пакетів. За результатами дослідження показано, що розроблені методи кодування мовного сигналу на базі вейвлет-перетворення забезпечують якісне кодування форми мовного сигналу, а саме: досягнутий коефіцієнт компресії становить 29,35, за цього у разі VAD за рівнем 1/32 бітова швидкість не перевищує 4,1 кбіт/с, а мінімальне значення MOS = 3,83. Розроблений метод відповідно відновлює мовний сигнал навіть за 30 % втрат пакетів у мережі за будь-якого закону розподілу, що доведено моделюванням, а його результати добре корелюють з відомими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-013 +
Шифр НБУВ: РА350696

Рубрики:

      
14.

Данілов В.О. 
Розроблення процесу оптимальної модернізації телефонного електрозв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.О. Данілов ; Наук.-виробн. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено процес оптимальної модернізації телефонного електрозв'язку. Запропоновано нейромережний метод оптимізації процесу модернізації телефонного електрозв'язку, суть якого полягає у відображенні компонентно-критеріальних і критеріально-компонентних структур і відповідних алгоритмів модернізації телефонного електрозв'язку моделями, побудованими на основі штучних нейронних мереж. Основна відмінність даного методу від відомих полягає в оптимізації вихідних цільових функцій процесу модернізації на базі штучних нейронних мереж. Запропонований метод дає можливість врахувати ступінь впливу компонентів модернізації телефонного електрозв'язку на його якість і спрощувати розв'язок задачі визначення якості телефонного електрозв'язку за кількістю складових компонентів модернізації та задачі, оберненої до зазначеної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 с384 +
Шифр НБУВ: РА326039

Рубрики:

      
15.

Романов О.І. 
Управління потоками мовних повідомлень на мережах зв'язку спеціального призначення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.02 / О.І. Романов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці теоретичних основ побудови систем управління мережами зв'язку спеціального призначення на базі визначення основних закономірностей функціонування об'єкту управління, виявлення найбільш стійких зв'язків між елементами, оптимізації принципів їх організаційно-технічної і алгоритмічної побудови та розробці методів рішення основних задач управління. В роботі розвивається новий напрямок в управлінні мережами зв'язку спеціального призначення в умовах змін структури, навантаження та протидії агресивного зовнішнього середовища. Розроблено ланку методів рішення задач управління, що дозволяють оптимізувати характеристики мереж, що управляються, як на основі повної, так і локальної інформації про стан їх елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського