Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (534)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=З95-01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Нетребенко 
Вдосконалення пристроїв розпізнавання радіолокаційних об'єктів в присутності завад з використанням статистичних характеристик вищих порядків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Костянтин Володимирович Нетребенко ; Харківський національний ун-т радіоелектроніки. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018.7
Шифр НБУВ: РА365183

Рубрики:

      
2.

Мусатенко Ю.С. 
Декорелюючі методи стиснення та виділення ознак сигналів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Ю.С. Мусатенко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему зниження розмірності випадкових полів для їх подальшого опрацювання, що має важливе значення в задачах розпізнавання образів, зокрема, в задачі розпізнавання випромінювання радіолокаційних станцій. Розглянуто проблему стиснення корельованих зображень. Запропоновано швидкий метод побудови наближеного балансу КЛ, який грунтується на оцінці кореляційної матриці добутком двох матриць. Продемонстровано вищу якість базису у порівнянні з хвильковим (wavelet) наближеним базисом КЛ для багатьох типів полів, зокрема для окремих типів радіолокаційних сигналів записаних у растр. Проведено дослідження якості двовимірних базисів утворених як добуток одновимірних з точки зору їх близькості до точного базису КЛ. Базиси з даною структурою мають хвильковий та запропонований методи побудови базису. Встановлено, що для широкого класу зображень якість даних двовимірних базисів принципово не може досягати якості точного базису КЛ. Запропоновано метод стиснення корельованих сигналів на базі перетворення КЛ, яке є оптимальним для даної мети. Метод успішно використано для стиснення зображень земної поверхні у різних довжинах хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018
Шифр НБУВ: РА312505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Миронов В. О. 
Експериментальне дослідження просторово-часових характеристик завад від морської поверхні й неоднорідностей тропосфери для оптимізації пристроїв обробки сигналів радіотехнічних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / В. О. Миронов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Проведено синхронне вимірювання просторово-часових і спектральних характеристик викидів сигналів, які відбиті від схвильованою морською поверхні та сигналів "ангел-ехо" за радіолокаційного зондування з високою розподільчою здатністю по дальності в різних діапазонах довжин хвиль (lambda = 2 см, 3,2 см і 10 см) і ковзних кутах опромінення. Зазначено, що результати експериментальних досліджень використані у ході розробки адаптивного алгоритму виявлення корисних сигналів на фоні відбиття від морських хвиль за різній їх інтенсивності й орієнтації проміня антени РЛС щодо напрямку бігу морських хвиль. Ефективність алгоритму підтверждено під час проведення натурних випробуваннях із використанням навігаційної РЛС "Вайгач".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 + З95-01
Шифр НБУВ: РА375449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чорнобородов М.П. 
Метод компенсації імпульсних завад для когерентно-імпульсних РЛС: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / М.П. Чорнобородов ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 18 с. — укp.

Вирішено науково-прикладне завдання забезпечення завадостійкості когерентно-імпульсних радіолокаційних станцій (РЛС) за умов одночасного впливу імпульсних і пасивних завад. Розроблено лінійний одноканальний метод виявлення, визначення параметрів і компенсації імпульсних завад. Запропоновано способи реалізації пристроїв компенсації. Оптимізовано їх структуру для різних варіантів побудови системи первинної обробки радіолокаційних станцій. Оцінено ефективність розроблених цифрових пристроїв компенсації імпульсних завад шляхом проведення математичного моделювання й експериментальних досліджень на базі РЛС 35Д6 у сигнально-завадовому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018.1 +
Шифр НБУВ: РА364538

Рубрики:

      
5.

Бабій Ю. О. 
Метод формування радіолокаційних портретів цілей на основі алгоритмів адаптивної фільтрації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / Ю. О. Бабій ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто математичну модель комплексного радіолокаційного зображення цілі з кінцевою кількістю яскравих точок. Відмінність цієї моделі від існуючих, що визначає її новизну, полягає в тому, що вона дозволяє урахувати амплітудно-фазові трансформації комплексної обвідної зондувального сигналу у разі відбиття від цілі зі складною геометричною формою в азимутально-дальнісній площині. Вперше розроблено метод формування радіолокаційних портретів цілей на підставі алгоритму адаптивної обробки сигналів. Відмінність цього методу від існуючих, що визначає його новизну, полягає в тому, що для формування радіолокаційних портретів цілей паралельно з радіолокаційним каналом передавач - ціль - приймач включено канал передавач - адаптивний фільтр - приймач, що дозволяє в межах одного періоду зондування формувати радіолокаційні портрети цілей для їх розпізнавання та забезпечить когерентність міжперіодної обробки сигналів. Удосконалено математичну модель формування комплексної перехідної характеристики цілі зі складною геометричною формою поверхні. Відмінність цієї моделі від існуючих, що визначає їі новизну, полягає в тому, що вона дозволяє врахувати не тільки кількість і розташування елементарних відбивачів поверхні цілі, а і їх конфігурацію в межах кінцевого набору елементів простої геометричної форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018.7
Шифр НБУВ: РА383982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Абрамов С.К. 
Методи вторинної обробки сигналів зображень у системах дистанційного зондування на основі використання міріадного оцінювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / С.К. Абрамов ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності та робасності автоматичних методів аналізу та фільтрації сигналів та зображень на етапі їх вторинної обробки у радіолокаційних, оптичних та інформаційно-вимірювальних системах, що складають комплекси дистанційного зондування (ДЗ), завдяки використанню міріадної оцінки. Проаналізовано характеристики цієї оцінки під час обробки вибірок даних, що характерні для задач фільтрації та оцінки дисперсії, надано рекомендації щодо оптимального вибору її параметрів. Розроблено методи автоматичної оцінки дисперсії шумової складової сигналів і зображень, що значно перевищують за точністю існуючі. Запропоновано локально-адаптивні фільтри, що мають істотно кращу у порівнянні з існуючими ефективність придушення завад, робасність і ступінь збереження інформаційних деталей і текстури. Наведено результати спільної апробації запропонованих методів оцінювання дисперсії та фільтрації на реальних інформаційно-вимірювальних сигналах, а також радіолокаційних і оптичних зображеннях. Надано рекомендації з вибору параметрів запропонованих методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018.1 +
Шифр НБУВ: РА327391

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Євсєєв І.А. 
Оптимізація просторово-часової обробки сигналів в бістатичних системах з синтезуванням апертури антени: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / І.А. Євсєєв ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше одержано та науково обгрунтовано моделі розсіяних сигналів (структури корисних сигналів), які враховують динаміку зміни взаємного розміщення, напрямків та швидкостей руху передавальних і приймальних позицій бістатичних радіолокаційних систем з синтезованою апаратурою антени (РСА). Визначено умови однозначності вимірювань часу затримки та доплерівського зсуву частоти у РСА зі складаною геометрією руху її позицій базування. Запропоновано новий метод забезпечення когерентного прийому в бістатичній РСА та досліджено вплив дестабілізувальних факторів на вихідний ефект системи. Вперше для бістатичних РСА знайдено оптимальні та квазіоптимальні оцінки комплексного коефіцієнта розсіяння поверхні та питомої ефективної поверхні розсіяння (ПЕПР) як функцій просторових координат й обгрунтовано шляхи комплексування даних у багатопозиційних раціолокаційних системах із синтезованою апаратурою антени (БПРСА) з метою підвищення якості формування зображень земной поверхні й оцінок її електрофізичних параметрів. У порівнянні з алгоритмами узгодженої фільтрації вперше встановлено ефективність обробки прийнятих фазоманіпульованих сигналів у багатопозиційних РСА як статистично нестаціонарних і неоднорідних стохастичних процесів за рахунок їх декореляції. Здійснено експериментальне підтвердження теоретичних результатів за допомогою імітаційного статистичного моделювання процесів формування зображень бістатичними РСА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.28 + З95-018 +
Шифр НБУВ: РА341800

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Корецький Е.А. 
Підвищення завадозахищеності систем дистанційного зондування атмосфери при використанні авторегресійних фільтрів подавлення акустичних завад: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.21 / Е.А. Корецький ; Харків. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені статистичні моделі розсіяних акустичних сигналів і завад. Обгрунтована доцільність застосування адаптивних решітчатих фільтрів для подавлення активних завад в системах радіоакустичного і акустичного зондування. Запропоновано використати для подавлення інтенсивних акустичних завад в системах дистанційного зондування опорний канал. Розроблено алгоритм обробки сигналів, який дозволяє ефективно боротися з пасивними акустичними завадами і враховує відмінні особливості поведінки даного типу завад від аналогічних в радіолокації. Отримані експериментальні результати з подавлення реальних активних і пасивних акустичних завад за допомогою запропонованих алгоритмів обробки сигналів в умовах сучасного аеропорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.2 + З95-018.7

Рубрики:

      
Категорія:    
9.

Синявський А.Т. 
Покращання якості обробки спеклу в когерентних радіолокаційних системах побудови зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / А.Т. Синявський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Створено метод обробки радіолокаційних зображень, який передбачає виділення корисної інформації, що міститься у ехо-сигналах, прийнятих когерентними радіолокаційними системами побудови зображень. Для досягнення поставленої мети розроблено детерміновані та статистичні моделі процесів формування радіолокаційних зображень за високої роздільної здатності систем. Це надало можливість встановити природу та характер інформаційної місткості спеклу, який є наслідком інтерференційних спотворень у тракті формування когерентних зображень. Аналітична форма запису цих статистичних моделей та коректне введення апріорної інформації стосовно потрібних зображень дозволили розв'язати поставлену задачу на підставі методу оцінювання корисних параметрів сигналу згідно з принципом максимуму апостеріорної ймовірності. Запропоновано структурну схему пристрою обробки радіолокаційних зображень, процес статистичного оцінювання в якій реалізовано шляхом двохетапного послідовного наближення та нелінійної обробки. Результати числового моделювання процесів обробки тестових і реальних радіолокаційних зображень підтвердили суттєве покращання якості обробки запропонованим методом на відміну від відомих методів обробки спеклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з95-018
Шифр НБУВ: РА314978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Роєнко О. О. 
Робастна обробка сигналів на основі адаптивного оцінювання параметрів негауссових завад: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / О. О. Роєнко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення точності методів обробки сигналів, а саме: методів фільтрації, спектрального та частотно-часового аналізу, у радіотехнічних системах за умов дії негаусових завад. Розроблено п'ять нових адаптивних оцінок параметра зсуву та досліджено їх точність для ряду моделей негаусових завад. На їх основі одержано п'ять адаптивних форм робастного дискретного перетворення Фур'є (ДПФ), які дозволяють до 1,8 раза підвищити точність оцінок Фур'є-спектра у порівнянні із робастним ДПФ на базі медіани. Розроблено дві нові оцінки амплітуди частотно-модульованих (ЧМ) сигналів, які застосовано у моделі фільтрації з обмеженням. Це дозволяє підвищити якість обробки ЧМ сигналів до 8,5 дБ у порівнянні з методом фільтрації у ковзовному вікні та формою робастного ДПФ на основі L-оцінки у випадку дії негаусових завад. Вперше запропоновано два підходи до фільтрації шуму у розподілі Вігнера - Віля (РВВ). Їх застосування покращує точність частотно-часового представлення ЧМ-сигналів до 8 дБ у порівнянні з робастною формою РВВ на базі оцінки Ходжеса - Лемана. Вперше запропоновано модифікації біспектрального методу, що 2 - 3,3 раза підвищують якість відносно стандартного підходу. Встановлено два нових детектори меж на зображеннях у просторовій області коефіцієнтів ДКП, які дозволяють однорідні ділянки на зображеннях у шумах з апріорно невідомими статистичними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018
Шифр НБУВ: РА373671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Виплавін П. Л. 
Формування когерентних зображень за допомогою наземних шумових радарів з синтезованою апертурою: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / П. Л. Виплавін ; НАН України, Ін-т радіофізики та електроніки ім. О Я. Усикова. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод формування радарів з синтезованою апертурою (РСА) зображень за допомогою шумових сигналів: вперше одержано вирази для формування радіозображень за допомогою багатопозиційного шумового РСА 8-мм діапазону з урахуванням зміни хвильового тракту приймальної і передавальної антен з синтезованою апертурою, а також вирази для формування когерентних зображень в ближній зоні фізичної антени шумового РСА. Вперше за допомогою шумового наземного РСА 8-мм діапазону сформовано когерентні радіозображення різних протяжних об'єктів за різноманітних умов. Вперше теоретично й експериментально обгрунтовано можливість реєстрації малих зсувів відбивної поверхні за допомогою методу диференціальної інтерферомертії з субміліметровою інструментальною точністю. Вперше одержано вирази, що описують вплив спотворень траєкторії випромінювача в досліджуваних шумових наземних РСА на точність вимірювання зсувів об'єктів за допомогою методу диференціальної інтерферометрії. Експериментально показано, що завдяки використанню методу видалення відгуків від домінантних цілей можна досягти підвищення динамічного діапазону когерентних зображень бістатичного наземного шумового РСА. Запропоновано принцип моделювання роботи шумового наземного РСА як системи огляду злітно-посадкової смуги аеродромів у режимі формування "мікрохвильового відео" в реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018.7
Шифр НБУВ: РА384881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського