Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (51)Книжкові видання та компакт-диски (58)
Пошуковий запит: (<.>U=З965.984-01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Петрик В. Л. 
Інформаційна технологія верифікації програмного забезпечення інформаційно-управляючих систем на основі дескрипторної моделі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / В. Л. Петрик ; "Харківський авіаційний ін-т", національний аерокосмічний ун-т ім. М.Є.Жуковського . — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-018.1 + З973-018.10
Шифр НБУВ: РА369498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Аль-Гулі Абед 
Математичні моделі прогнозування динамічних рядів у дилінгових інформаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Аль-Гулі Абед ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено послідовну процедуру побудови багатовимірних моделей тренда для стохастичних часових рядів курсу валют за фундаментальним фактором, що дозволяє виконати перетворення та здійснити аналіз вихідних даних щодо однорідності у частині коректного використання пробастних і зміщених методів оцінювання. Розвинуто методичні засади синтезу з метою побудови математичних моделей за умов мультиколінеарності. Одержано математичні моделі прогнозування курсу валют за фундаментальними факторами з використанням модифікованого алгоритму робастних і зміщених методів оцінювання, що дало змогу за умов мультиколінеарності й аналізу важких хвостів одержати достатньо адекватні моделі його тренда. Уперше одержано математичну модель прогнозування курсу валют за фундаментальними факторами за методом АРПСС з урахуванням корекції прогнозованої помилки прогнозу, для чого використовувався модифікований коефіцієнт кореляції, який враховує величину відхилень зміщених значень прогнозу, що дало змогу ідентифікувати модель прогнозування помилок. Відзначено, що істотна відмінність розробленої процедури прогнозування від існуючих полягає у корекції передвіщених значень з попередженням l не попередньої помилки, а передвіщеної, що дозволяє підвищити якість прогнозу. Удосконалено математичні моделі прогнозування курсу валют для зростаючих і подавальних частин часового ряду за допомогою нейромереж, забезпечує зменшення обсягу ринкових ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-018.1 + У582.66-230.38 +
Шифр НБУВ: РА336287

Рубрики:

      
3.

Манакова Н.О. 
Методи та алгоритми корекції інформації при управлінні регіональними інженерними мережами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.О. Манакова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено систему критеріїв оцінювання ефективності організації та корекції інформаційних потоків з метою керування регіональними інженерними мережами. Запропоновано формалізований метод корекції цих потоків, що дає змогу вилучити дубльовані елементи, визначити кількісну оцінку ефективності їх організації та корекції. Розроблено метод розв'язання задачі ідентифікації стану потокорозподілу в інженерній мережі, що дає змогу підвищити збіжність і скоротити обсяг обчислень під час виконання корекції інформації стосовно інженерної мережі. Наведено метод побудови дерева графу та обчислення основних матриць мережі, що є поширенням алгоритму міток на випадок довільного розміщення вимірювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-01 +
Шифр НБУВ: РА325039

Рубрики:

      
4.

Левикін І.В. 
Моделі та алгоритми синтезу інформаційно-управляючих систем, що розвиваються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.В. Левикін ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено математичну модель, що описує етапи створення інформаційно-управляючої системи і дозволяє на формальному рівні погоджувати функціональну та забезпечуючу частини системи. Отримано математичну модель просторового стану інформаційно-управляючої системи, що визначає вимоги до засобів формування і перетворення інформації. Уточнено концепцію розрахунку матеріальних, фінансових і трудових ресурсів, необхідних для створення інформаційно-управляючої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-01
Шифр НБУВ: РА309883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Герасименко О.Д. 
Моделі та метод конфігураційного синтезу інформаційно-управляючих систем з використанням раніше розроблених компонентів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.Д. Герасименко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено та вдосконалено моделі, метод та інформаційні технології забезпечення й оцінювання функціональної безпеки інформаційно-правлячих систем (ІУС) за умов використання раніше розроблених компонентів. На підставі проведеного аналізу можливих напрямків еволюції складних ієрархічних комп'ютерних систем розроблено еволюційно-компонентну модель ІУС. Досліджено системи з додатковими компонентами для організації міжканального зв'язку та розроблено моделі надійності ІУС з мережевим багатоярусним містковим мажоритуванням. Одержано метод конфігураційного синтезу ІУС у разі використання раніше розроблених компонентів. Одержані результати застосовано під час розробки ІУС для енергоблоків АЕС України, що дозволило обгрунтувати системо-технічні рішення та забезпечити виконання вимог щодо функціональної безпеки систем за умов використання раніше розроблених компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-01 +
Шифр НБУВ: РА348193

Рубрики:

      
Категорія:    
6.

Мохаммад І.А.Мухайрат 
Моделі, алгоритми і технологія розробки розподілених баз даних інформаційно-управляючих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Мохаммад І.А.Мухайрат ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено математичні моделі опису розподіленої бази даних (РБД), що проектується, для етапу створення описів параметрів предметної області; локальних концептуальних моделей РБД; локальних логічних моделей РБД; загальносистемної логічної моделі РБД і загальносистемної фізичної моделі РБД. Запропоновані моделі дозволяють використовувати під час проектування типові формалізовані описи РБД інформаційно-керуючих систем з застосуванням єдиного математичного апарату теорії категорій. Зазначено, що використання розроблених елементів інформаційних технологій дозволяє автоматизувати проектування РБД на більш якісному рівні на відміну від існуючих засобів проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965.984-018.5
Шифр НБУВ: РА316854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Волковий А.В. 
Моделі, методи та інструментальні засоби розробки багатоверсійного програмного забезпечення інформаційно-управляючих систем критичного застосування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.В. Волковий ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та моделі, що дозволяють комплексно розв'язувати задачу вибору видів і об'єму диверсності для програмного забезпечення інформаційно-управляючих систем (ІУС) критичного застосування з урахуванням вимог нормативних документів і специфікації проекту. Запропоновано метод формування профілів багатоверсійного програмного забезпечення (ПЗ), який дозволяє автоматизувати процес визначення множини вимог для розробки та верифікації ПЗ, яка враховує види диверсності, кількість версій на кожному етапі, метод оцінки надійності багатоверсійного ПЗ, який завдяки використанню спеціальних метрик, дозволяє розраховувати показники надійності на різних етапах життєвого циклу, метод розробки багатоверсійного ПЗ, що базується на поетапному виборі багатоверсійної технології та дозволяє скоротити витрати на розробку за умов забезпечення необхідного рівня надійності. Використання цих методів та інструментальних засобів, створених для їх підтримки, під час розробки багатоверсійного ПЗ дозволяє знизити ризик невиявлених дефектів і забезпечити підвищення надійності ІУС завдяки відмовостійкості багатоверсійного ПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-018.1 +
Шифр НБУВ: РА345964

Рубрики:

      
8.

Ткачук М.В. 
Моделі, методи та інформаційні технології адаптивної розробки та реінжинірингу інформаційно-управляючих систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / М.В. Ткачук ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 36 с. — укp.

Представлено концепцію, моделі та технології адаптивної розробки та перспективного реінжинірингу (АППР) багаторівневих і розподілених інформаційно-управляючих систем (БРІУС). Відзначено, що запропонована концепція уперше дозволяє розглядати процеси АППР як схему функціонування адаптивної системи з моделлю знань у контурі зворотного зв'язку. Розроблено та досліджено модель багатовимірного інформаційного метапростору, що дає можливість розробити нову технологію макропроектування архітектури БРІУС. Побудовано інваріантну щодо конкретної предметної області сукупність критеріїв оцінки стану системних вимог (СВ). З використанням нечіткої логіки розроблено новий метод визначення експертних оцінок СВ, що суттєво поліпшує ефективність роботи на етапі накопичення та аналізу СВ. Багаторівневий композиційний підхід щодо моделювання характеристик програмного забезпечення (ПЗ) дає можливість побудови комплексу імітаційних та метричних моделей оцінки їх продуктивності та надійності. Створено каталог проектних шаблонів для формування відкритої еталонної архітектури БРІУС та реалізовано програмні компоненти багаторазового використання для розробки нових і модернізації вже існуючих систем. Проведено успішне застосування запропонованого підходу для створення інтернет-базованих інформаційно-управляючих систем (ІУС) на деяких нафтогазовидобуваючих підприємствах у Харківському регіоні та одержано позитивний ефект у вигляді скорочення витрат на розробку на 35 - 40 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-01 +
Шифр НБУВ: РА343480

Рубрики:

      
Категорія:    
9.

Рєпка В.Б. 
Нейромережеві моделі вибору методів оцінювання параметрів регресійних залежностей в інформаційних управляючих системах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.Б. Рєпка ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено метод побудови складеного нейромережевого класифікатора, а також отримано нейромережеві моделі вибору класів методів зміщеного, робасного та регресійного оцінювання регресійних залежностей; підкласів методів гребенового, стислого, узагальненого гребенового оцінювання, а також оцінок дробового рангу та модель вибору ефективного методу у даних класах. Запропоновано узагальнені математичні моделі, які встановлюють залежність між критеріями оцінки ефективності підкласів методів і сукупністю статистичних характеристик вхідної інформації, а також алгоритм побудови нейромережевої системи підтримки прийняття рішень, ядром якої є складений нейромережевий класифікатор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965.984-01
Шифр НБУВ: РА318510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Герганов М.Л. 
Розроблення інформаційних моделей швидкоплинних процесів переносу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.Л. Герганов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано методи підвищення ефективності управління енергомасообмінними процесами шляхом зниження часової складності інформаційного моделювання енергомасообміну. Досліджено, розроблено та впроваджено швидкодійні інформаційні моделі управляючих інформаційних систем. Обгрунтовано місце моделі даного типу в АСУ остигання виливків у піщаних ливарних формах. Встановлено зв'язок між швидкодією інформаційних моделей та відсотком бракованих виливків на конвеєрі. Враховуючи властивості протікання, створено три динамічні швидкодійні інформаційні моделі стану гетерогенних середовищ для моделювання зміни їх структури, складу та геометрії. Виконано оцінку часової складності застосування інформаційних моделей. Розроблено програму "Редактор" для розрахунку ефективних параметрів протікання на моделях гетерогенних середовищ. На підставі виробничих випробувань встановлено ефективність АСУ охолодження виливків у піщаних ливарних формах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-01
Шифр НБУВ: РА330827

Рубрики:

      
11.

Манжос Ю.С. 
Семантичні моделі, методи та інформаційна технологія підвищення надійності програмного забезпечення інформаційно-управляючих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.С. Манжос ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності експертизи та сертифікації програмного забезпечення інформаційно-керуючих систем критичного застосування за допомогою розробки моделей та інструментальних засобів, що забезпечують незалежну семантичну верифікацію на підставі аналізу збереження на всіх проектних рівнях програмного інваріанта - семантики програмних змінних. Створено методи побудови семантичних моделей програмного забезпечення, обгрунтовано доцільність їх використання для верифікації. Розроблено метод оцінки достовірності незалежної верифікації - калібрування семантичної моделі, створеної на базі ін'єкції програмних дефектів у семантичну модель відповідно до статистичних характеристик програмного коду та профілю дефектів. Запропоновано засоби підтримки незалежної верифікації й експертизи програмного забезпечення інформаційно-керуючих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-018.1 +
Шифр НБУВ: РА348641

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського