Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (804)Реферативна база даних (4933)Книжкові видання та компакт-диски (3234)Журнали та продовжувані видання (1375)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 198
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Апраксін Ю.К. 
Автоматизоване управління інформаційною взаємодією у розподілених технічних системах на основі специфікованих протокольних автоматів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / Ю.К. Апраксін ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2004. — 34 с.: мал. — укp.

Запропоновано вирішення проблеми підвищення ефективності функціонування територіально розподілених технічних систем (РТС) шляхом удосконалення процесу керування інформаційним обміном між об'єктами системи. Розроблено концептуальні засади структурної організації розподіленої багаторівневої системи управління РТС, кожний рівень якої визначається двома процесами: управлінням та організацією взаємодій. На основі подвійної інтерпретації процесів, що відбуваються в РТС створено модель протоколу (протокольний автомат - ПА). Розроблено мову первинної специфікації ПА (мову таблиць подій), що дозволяє полегшити процес специфікації та автоматизувати процедури аналізу і синтезу ПА. Встановлено, що єдина математична (автоматна) модель аналізу логічної коректності, синтезу та моделювання ПА, яка є основою процедур специфікації, забезпечує можливість створення автоматизованої системи проектування протоколів. Зазначено, що наявність такого інструмента проектування гарантує розробку логічно коректних, високоефективних та відповідних принципам організації РТС протоколів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА331287

Рубрики:

      
2.

Пастухов О.М. 
Авторське право у сфері функціонування всесвітньої інформаційної мережі Інтернет: Автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Пастухов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено авторсько-правові аспекти функціонування всесвітньої інформаційної мережі Інтернет, зокрема, визначено, які з матеріалів, доступних в Інтернеті, підлягають охороні за авторським правом. Розглянуто особливості правової охорони окремих категорій розміщених в Інтернеті творів. Розкрито зміст та обсяг авторських прав в контексті Інтернету, а також основні засоби їх захисту. Запропоновано враховувати технологічні, соціокультурні та економічні чинники під час вибору оптимальної моделі функціонування Інтернету з точки зору дотримання авторських прав. Проведено порівняльний аналіз положень правових актів та судових рішень у сфері авторського права України, Росії, США та держав Західної Європи, а також норм, що містяться у міжнародних правових актах та нормативно-правових актах Європейського Союзу, присвячених охороні авторських прав. Наведено пропозиції з удосконалення законодавства України, яке стосується охорони авторських прав на розміщені в Інтернеті твори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х833.39:970 + З970.312.1
Шифр НБУВ: РА321567

Рубрики:

      
3.

Сокіл В.М. 
Адаптивні засоби формування реакцій вузлів децентралізованих мобільних комп'ютерних мереж динамічної структури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.М. Сокіл ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено засоби формування реакцій вузлів децентралізованих мобільних комп'ютерних мереж динамічної структури на запити щодо проведення інформаційної взаємодії. На базі концепції довіри в інформаційних системах, запропонованої Едом Джерком, створено нову модель, яка дозволяє описати відношення довіри між об'єктами інформаційних систем. Створено нову децентралізовану модель визначення адекватного рівня довіри, яка має властивість адаптивності, яка забезпечує механізми для встановлення стійких відношень довіри у результаті взаємодії самих об'єктів і модифікації наявних відношень залежно від зміни структури системи, а також дає змогу виявляти зміни у поведінці об'єктів і модифікувати рівні довіри до них. Удосконалено метод побудови адаптивних засобів формування реакцій, який передбачає використання адаптивної моделі визначення адекватного рівня довіри та різних методів аутентифікації, чим досягається висока ефективність і здатність до адаптації за умов змін структури мережі. Запропоновано метод формування реакцій, який дозволяє формувати протилежні (негативну та позитивну), а також нейтральні реакції на зміни поведінки вузла. Розроблену методику проектування адаптивних засобів формування реакцій доведено до практичного застосування, вона може бути використана під час реалізації систем формування реакцій у цілому та їх окремих складових частин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31 +
Шифр НБУВ: РА351386

Рубрики:

      
4.

Ложковський А. Г. 
Аналіз і синтез систем розподілу інформації в умовах мультисервісного трафіка: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.12.02 / А. Г. Ложковський ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О. С. Попова. — О., 2010. — 36 с.: a-граф. — укp.

Висвітлено питання розробки нових методів аналізу та синтезу структурно-складних систем розподілу інформації (СРІ), що функціонують за умов мультисервісного трафіка. Розроблено імітаційну модель СРІ для обслуговування трафіка з різноманітними ймовірнісними законами розподілу його параметрів і тривалості обслуговування вимог. Досліджено вплив явища самоподібності трафіка на пропускну здатність мультисервісної мережі зв'язку. Розроблено систему автоматизованого проектування й імітаційного моделювання телекомунікаційних систем і мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3 + З88-01
Шифр НБУВ: РА374602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Зайченко О.Ю. 
Аналіз та оптимізація показників якості та структур комп'ютерних мереж з технологією АТМ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / О.Ю. Зайченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 33 с.: рис. — укp.

Сформульовано нові задачі оптимізації характеристик мереж Asynchronous Transfer Mode (ATM), а саме, вибору пропускних спроможностей (ВПС), оптимального розподілу потоків (РП) та комбіновану задачу ВПС РП. Сформульовано та досліджено задачу знаходження максимального багатопродуктового потоку (МБП) у мережах ATM, доведено умови оптимального потоку та розроблено метод відшукання МБП. Досліджено проблему аналізу показників живучості мереж ATM, уведено показники живучості для категорій сервісу CBR, VBR та ABR, розроблено метод їх оцінки. На базі розроблених моделей, методів й алгоритмів створено програмний комплекс "ATM" NetBuilder, застосування якого дає змогу вирішувати комплекс взаємопов'язаних задач аналізу й оптимізації характеристик існуючих і синтезу структури нових мереж з технологією ATM. Відзначено, що використання комплексу "ATM" Netbuilder дозволяє значно скоротити час проектування та знизити капітальні витрати мереж завдяки прийняттю оптимальних проектних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31 +
Шифр НБУВ: РА338163

Рубрики:

      
6.

Лебєдєв Є.О. 
Асимптотичний аналіз багатоканальних стохастичних мереж: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.04 / Є.О. Лебєдєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 34 с. — укp.

Розроблено загальну теорію асимптотичного аналізу багатоканальних стохастичних мереж, яка містить результати дослідження перехідного та стаціонарного режиму функціонування мереж, дифузійної та гауссівської апроксомації процесу обробки інформації за умов критичного навантаження, асимптотичного укрупнення множини вузлів. Для процесу обробки інформації побудовано дифузійні та гауссівські немарківські процеси, характеристики яких подано через параметри мереж. Запропонована методика асимптотичного аналізу дає змогу досліджувати немарківскі мережі з керованим джерелом пакетів, а також залежними вхідними птоками. Розроблено ефективні алгоритми розрахунку характеристик багатовимірного процесу обробк пакетів та розв'язку задач оптимізації структури вхідних потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.511 + З970.315 +
Шифр НБУВ: РА325929

Рубрики:

      
7.

Касимов Р. Р. 
Вдосконалення алгоритмів QoS маршрутизації в мережах з технологією IP/MPLS на основі прогнозу трафіка: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Р. Р. Касимов ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Вдосконалено методику короткострокового прогнозування трафіка, яка відрізняється від відомих незалежним прогнозуванням вейвлєт коефіцієнтів нейронними мережами каскадно-корельованої архітектури, що дозволяє підвищити адаптивність системи прогнозування до флуктуації трафіка та забезпечити вищу точність прогнозу. Встановлено систему нейронечіткого висновку в результаті використання її як експертної системи для раннього оцінювання якості прогнозу трафіка, що дозволило проводити оцінювання придатності прогнозу для побудови таблиць маршрутизації. Запропоновано вдосконалений евристичний алгоритм для offline маршрутизації в мережі IP/MPLS, відмінністю якого від відомих є підвищення рівня якості сервісу за рахунок використання ресурсів телекомунікаційної мережі, знайдених на основі аналізу прогнозу та поточної схеми маршрутизації. Надано використання кусково-лінійної функції штрафу на зайняття доступної смути пропускання як компоненти функції вартості шляху, яка на відміну від існуючих залежностей компоненти метрики від смуги пропускання дозволяє ефективніше використовувати ресурси пропускної здатності мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5
Шифр НБУВ: РА380611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Олійник В. В. 
Вдосконалення методів оптимального прийому багатопозиційних сигналів в системах LTE: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Олійник ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Проведено системний аналіз методів і протоколів керування мережею LTE (Long-Term Evolution), зроблено вибір на пріоритетне використання систем OFDM (Orthogonal Frequency-Division Multiplexing) з ортогональними сигналами, які забезпечують властивості інваріантності до випадкових збурень, що особливо важливо й актуально для традиційних каналів місцевих мереж і каналів цільового призначення. Досліджено алгоритми оптимального когерентного та некогерентного прийомів, визначено рекомендації до їх використання. Доведено, що в системах OFDM доцільно використовувати алгоритми оптимального прийому багаточастотних ортогональних сигналів, орієнтованих на цифрову реалізацію та придатних до довільних сигналів багатопозиційної амплітудно-фазової модуляції (АФМ). Визначено, що для забезпечення швидкості, близької до пропускної спроможності каналу, доцільно використовувати багатопозиційні сигнали з АФМ, для яких еквівалентна енергія максимальна. Вперше розроблено синтез універсального алгоритму оптимального когерентного прийому багатопозиційних АФМ сигналів у демодуляторі системи OFDM. Вперше розроблено алгоритм оптимального прийому багатопозиційних сигналів за невідомих апріорних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32-013.3 + З88-01
Шифр НБУВ: РА384928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бородаєв Д.В. 
Веб-сайт як об'єкт графічного дизайну: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / Д.В. Бородаєв ; Харк. держ. акад. дизайну і мистецтв. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Поетапно розглянуто веб-сайт як інформаційний об'єкт світової мережі Інтернет, його складові частини та морфологічну структуру з урахуванням технологічно-програмного фактора, що безпосередньо впливає на візуальне оформлення та сприйняття веб-сайту як об'єкта графічного дизайну. Визначено генетичний зв'язок концептуальної моделі веб-сайту з традиціями книговидавництва. Висвітлено значення інформаційного проектування у процесі створення веб-сайту та його візуального оформлення. Проаналізовано принципи формування модульних сіток на базі використання таблиць у веб-сторінках, систематизовано основні напрямки у дизайні веб-сайтів, наведено визначення веб-дизайну як одного з напрямків графічного дизайну. З використанням моделі "людина - комп'ютер - Інтернет" розглянуто специфіку сприйняття веб-сайту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1 +
Шифр НБУВ: РА332249

Рубрики:

      
10.

Савченко А.С. 
Вибір параметрів комутаційного обладнання на підставі аналізу трафіку обчислювальних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / А.С. Савченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Експериментально досліджено діапазон ступенів самоподібності різнорідного трафіку обчислювальних мереж, що дозволяє вдосконалити алгоритми забезпечення якості обслуговування у мережах. Вивчено аналітичні вирази для характеристик часу очікування та корисної пропускної здатності мереж з втратами і повторними передавачами пакетів. Врахування повторних передач пакетів дозволяє більш раціонально використовувати корисну пропускну здатність мережі. Запропоновано й обгрунтовано рекомендації щодо вибору параметрів і структури обчислювальної мережі на підставі характеристик трафіку, що дозволяє поліпшити ефективність роботи мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3 +
Шифр НБУВ: РА353063

Рубрики:

      
11.

Рамзі Анвар Саліба Сунна 
Високопродуктивна реалізація протоколів захисту інформації на базі операцій модулярної арифметики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Рамзі Анвар Саліба Сунна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено новий алгоритм модулярного множення, що відрізняється від класичного табличним способом виконання модулярної редукції за сталого модуля та забезпечує суттєве зменшення обчислювальної складності за рахунок використання результатів передобчислень. Здійснено модифікацію алгоритму модулярного множення Монтгомері для сталого модуля, обчислювальна складність якого близька до теоретичного мінімуму та вдвоє менша у порівнянні з алгоритмом Монтгомері. Розроблено метод прискореної обчислювальної реалізації модулярного експоненціювання з використанням редукції Монтгомері на основі запропонованих алгоритмів модулярного піднесення до квадрату та множення на сталий співмножник для малорозрядних мікропроцесорів, мікроконтролерів та смарт-карт, який забезпечує вшестеро більшу продуктивність у порівнянні з алгоритмом модулярного експоненціювання Монтгомері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 +
Шифр НБУВ: РА346262

Рубрики:

      
12.

Стокіпний О.Л. 
Діагностування служб корпоративної IP-мережі з використанням закономірностей функціонування компонентів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / О.Л. Стокіпний ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми розробки діагностичної моделі та методів виявлення закономірностей функціонування компонентів корпоративної IP-мережі для підвищення її готовності через зменшення пошуку причин несправних служб. Наведено діагностичну модель корпоративної IP-мережі, яка дозволяє зменшити кількість несправних станів, що розглядаються, враховуючи тільки ті з них, які є суттєвими для процесу діагностування служб. Розроблено метод виявлення закономірностей функціонування компонентів IP-мережі, що дозволяє в разі несправних станів служби корпоративної IP-мережі одержати додаткову інформацію про характер несправностей і причини їх виникнення. В якості його розвитку запропоновано та реалізовано метод пошуку наборів подій, які із заданою ймовірністю ідентифікують причини несправних станів служб корпоративної IP-мережі. Вдосконалено метод пошуку замкнутих наборів, що зустрічаються в задачах пошуку асоціативних правил. Запропоновано методику побудови системи підтримки прийняття рішень (СППР) для персоналу, який обслуговує корпоративну IP-мережу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.314.5-07
Шифр НБУВ: РА371583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Пенда Ж.-Ж. 
Діагностування телекомунікаційних каналів надлишкових інформаційних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ж.-Ж. Пенда ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано стан та особливості розвитку систем технічного діагностування телекомунікаційних каналів (СТД-ТК) надлишкових інформаційних систем (НІС). Запропоновано показники ефективності (ПЕ) НІС для різних ієрархічних рівнів моделі транспортної мережі. Розроблено основні розрахункові співвідношення для визначення значень базових показників ефективності НІС для канального, мережного та транспортного рівнів на базі виміру показників за помилками і відмовами фізичного рівня телекомунікаційних каналів (ТК). Обробка діагностичної інформації та вироблення керувальних впливів здійснюється на прикладному рівні СТД-ТК. Визначено критерій і розрахункові співвідношення для оптимізації алгоритмів діагностування ТК НІС. Розроблено граф-модель інформаційної взаємодії в СТД-ТК за умов проведення діагностування ТК. На підставі результатів вивчення діагностичної інформації, що циркулює в НІС, впроваджено поняття діагностичного стробу, визначено показники діагностичної щільності та надмірності НІС. Варіювання величин діагностичної щільності та надмірності покладено до основи побудови алгоритмів оптимізації технологічних процедур діагностування ТК НІС. Проведено експериментальні дослідження щодо визначення точності й ефективності розроблених схем, процедур і алгоритмів. Експериментально отримано та досліджено оптимальні параметри діагностичних стробів для різних умов експлуатації НІС. Наведено практичні рекомендації для побудови оптимальних алгоритмів діагностування ТК НІС та інженерні методики розрахунку оптимальних параметрів діагностичних стробів за заданим значенням ПЕ НІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-012
Шифр НБУВ: РА319541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Іванов І.Ю. 
Дослідження методів захисту інформації в динамічних рівноправних групових середовищах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / І.Ю. Іванов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Побудовано прототип програмної системи, основною задачею якої є забезпечення захисту інформації, що зберігається та передається за умов динамічних рівноправних групових середовищ. Формалізовано представлення довірчих зв'язків у групових середовищах. Розроблено груповий тип інфраструктури цифрових підписів, адаптовано схему порогового підпису Лі-Ченга для використання за умов інфраструктур такого типу. Запропоновано модифікації алгоритмів створення цифрового підпису та перевірки пари великих чисел на простоту відповідно до схеми RSA, що надають можливість перенесення складних операцій обчислення на обслуговуючий пристрій без розкриття таємних параметрів закритого ключа. Запропоновано набір алгоритмів делегування процедури узгодження ключа у неоднорідних і великих за розміром середовищах з використанням структури даних "дерево внесків". Запропоновано метод прогнозування продуктивності розподілених криптографічних алгоритмів у динамічних середовищах на підставі моделювання їх роботи системами масового обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40 +
Шифр НБУВ: РА368965

Рубрики:

      
15.

Мохаммад Абделхаді (Алхаж Мох'д) Алхіхі 
Дослідження метрик маршрутизаторів глобальних мереж передачі даних: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Мохаммад Абделхаді (Алхаж Мох'д) Алхіхі ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено математичну модель маршрутизатора за протоколом RIP, що складається з інтерфейсів маршрутизатора, функціонує в активному та пасивному режимах і дозволяє врахувати рівні мережевого протоколу та рівні протоколів маршрутизації. Удосконалено узагальнену метрику маршрутизації, що дозволяє оптимізувати вибір маршруту передачі даних на основі врахування часу затримки, пропускної здатності каналу, стійкості маршруту, дозволяє одержання адитивної, мультиплікативної й увігнутої метрики. Вперше запропоновано та досліджено метод маршрутизації в системі зі змінними параметрами, що дозволяє мінімізувати число помилок маршрутизації. Запропоновано та досліджено модель маршрутизатора в системі Simulink, що дозволяє відстежувати поведінку маршрутизатора за різних параметрів обслуговування черг і врахувати окремі складові метрики маршрутизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-016.5
Шифр НБУВ: РА384785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Гайворонська Г.С. 
Дослідження параметрів об'єднаних потоків викликів у інтегральних цифрових мережах зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Г.С. Гайворонська ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 15 с. — укp.

Зроблено аналіз особливостей і загальних закономірностей ймовірнісно-тимчасової структури потоків викликів на існуючих мережах електрозв'язку. Розроблено алгоритм та імітаційна модель генератора потоків, близьких до реальних, імітуючих потоки викликів, які зустрічаються реально на мережах зв'язку. Розроблено алгоритм та імітаційну модель суперпозиції потоків. Запропоновано метод оцінки параметрів об'єднаного потоку, який відрізняється введенням коефіцієнта суперпозиції і дозволяє оцінити нерівномірність цього потоку в порівнянні з нерівномірністю пуассонівського потоку. За допомогою моделювання досліджені залежності характеристик результуючого потоку від коефіцієнта суперпозиції потоку, його сумарної інтенсивності й інших параметрів. Досліджено параметри об'єднаних потоків викликів за допомогою імітаційного моделювання для вибору оптимальних співвідношень інтенсивностей потоків різноманітного виду при їхньому об'єднанні з метою зменшення нерівномірності результуючого потоку. Отримано результати, що дозволяють визначити оптимальні співвідношення інтенсивностей об'єднуваних потоків різноманітної ймовірнісно-тимчасової структури за критерієм мінімальної нерівномірності об'єднаного потоку. Визначені оптимальні співвідношення інтенсивностей потоків, що об'єднуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 + З970.34-01

Рубрики:

      
17.

Толюпа С. В. 
Дослідження функціонування інфокомунікаційних мереж нового покоління на основі інтелектуальних технологій: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.12.02 / С. В. Толюпа ; Держ. ун-т інформац.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Досліджено застосування сенсорних і нейротехнологій під час побудови інфокомунікаційних мереж нового покоління. Розроблено структуру інтелектуальної системи управління інфокомунікаційними мережами на верхньому рівні моделі мережі нового покоління. Розроблено методику застосування комплексного підходу до рішення задач діагностики систем передачі даних (СПД) на підставі інтелектуальних технологій. Розроблено метод багатокритеріальної оптимізації інфокомунікаційних мереж нового покоління з різними параметрами, враховуючи багатовимірність та багаторівневість структури мережі. Розроблено методику синтезу структури розподіленої системи прийняття рішень за відновлення функціонування мережі. Запропоновано формалізовані постановки та конструктивні методи вирішення часткових задач синтезу, які, на відміну від існуючих, дозволяють враховувати кількісні й якісні початкові дані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.315
Шифр НБУВ: РА382662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Павлов С.В. 
Дослідження характеристик функціонування телекомунікаційних мереж в сфері інфокомунікаційних послуг: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / С.В. Павлов ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше сформульовано, формалізовано та розв'язано задачу дослідження характеристик функціонування телекомунікаційних мереж у процесі надання інформаційно-комунікаційних послуг (ІКП). Удосконалено класифікацію ІКП, вперше згруповано показники надання ІКМ методами непараметричної статистики. Запропоновано метод формування вимог виділених класів ІКП до телекомунікаційних мереж (ТМ) та устаткування, що на них встановлюється, який базується на п'яти параметрах надання цих послуг, що сприяє підвищенню ефективності проектування ТМ у порівнянні з відомими методами. Вперше розроблено інформаційну систему для класифікації ІКП та визначення вимог виділених класів послуг до мереж та устаткування, на підставі якої розроблено програмний продукт, який дозволяє підвищити точність проектування ТМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88 + З970.33
Шифр НБУВ: РА371539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шевчук Б.М. 
Ефективні методи та алгоритми оперативної багатофункціональної обробки інформації в комп'ютерних мережах тривалого моніторингу станів об'єктів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Б.М. Шевчук ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методологічні й алгоритмічні засади технології оперативного дистанційного моніторингу станів об'єктів. Технологія передбачає використання ефективних за обчислювальною складністю, точністю та швидкодією методів і алгоритмів оперативної багатофункціональної обробки інформації на об'єктах. Розроблено методи й алгоритми адаптивної фільтрації-стиску сигналів, швидкодіючі методи побудови математичних моделей станів об'єктів, методи захисту інформації з використанням шифрів з одноразовим ключем, а також маскування пакетів даних у каналі зв'язку моніторингових мереж на базі високоінформативного кодування двійкових послідовностей та формування псевдо-хаотичних інтервальних або шумоподібних сигналів, база яких вибирається з урахуванням визначеного рівня шумів у каналі зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-015 +
Шифр НБУВ: РА352333

Рубрики:

      
20.

Анзін В. О. 
Забезпечення якості послуг передачі мультимедіа мережами нового покоління: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. О. Анзін ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито проблеми підвищення ефективності надання мультимедійних послуг в мережах нового покоління. Обгрунтовано нову математичну модель передачі мультимедійної інформації, що базується на узагальненій математичній моделі передачі відеоданих і результатах комп'ютерного моделювання передачі мультимедіа. Розглянуто питання об'єктивного оцінювання якості потокового відео в процесі його обробки та передачі мережами нового покоління. З використанням методу виділення динамічної складової, рекурсивного методу фрагментування зображення та методу арифметичного кодування запропоновано вирішення проблеми критичного зниження якості мультимедійних послуг у випадку їх утиснення. Показано можливості застосування метода об'ємного дельта-кодування цифрового відеосигналу, заснованого на алгоритмах детекції руху та традиційного дельта-кодування в системах передачі відеоінформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-013.3
Шифр НБУВ: РА384517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського