Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.53-01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Ліщук К. І. 
Лінійні моделі і методи автоматизованої підтримки в ієрархічних системах прийняття рішень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / К. І. Ліщук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено конструктивні математичні моделі лінійного й опуклого квадратичного програмування для знаходження ваг об'єктів (альтернатив, критеріїв) за допомогою матриці парних порівнянь, які задовольняють заданому обмеженню на величину коефіцієнта узгодженості, у разі розв'язання задачі прийняття рішень за допомогою методу аналізу ієрархій (МАІ). Розроблено дві модифікації МАІ, які відрізняються від інших можливістю розв'язку ієрархічних задач великої розмірності. Вперше запропоновано конструктивні математичні моделі оперативного коригування оцінок однієї з альтернатив, що забезпечує конкурсний відбір саме цієї альтернативи, та грунтується на використанні відношення заміщення. Розроблено математичні моделі оперативної підтримки процесу прийняття рішень для урахування динамічних змін оцінок альтернатив в оптимізаційних задачах багатокритеріального вибору, в яких досягнення глобальної мети представлене ієрархічним деревом Сааті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53-01
Шифр НБУВ: РА385778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Верещак І.О. 
Моделі і методи інженерії квантів знань для прийняття рішень за умов імовірнісної невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / І.О. Верещак ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.415 + З970.53-01 +
Шифр НБУВ: РА350378

Рубрики:

      
3.

Терентьєв О.М. 
Моделі і методи побудови та аналізу Байєсівських мереж інтелектуального аналізу даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Терентьєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 18 с. — укp.

Запропоновано новий евристичний метод побудови топології Байєсівських мереж (БМ) і формування ймовірнісного висновку за навчальними даними. З використанням запропонованих методів розроблено та реалізовано оригінальну архітектуру системи підтримки прийняття рішень для інтелектуального аналізу даних (ІАД) на основі БМ, призначеної для розв'язання практичних задач моделювання, класифікації та прогнозування. За цією структурою запропоновано пристрій для обробки слабоструктурованих даних. Програмно реалізовану систему підримки прийняття рішень використано для розв'язання певних прикладних задач, а саме: побудови скорингових моделей кредитоспроможності клієнтів VAB банку та визначення тренду індексів під час виконання торговельних операцій на Нью-Йоркській фондовій біржі. Такі системи призначені для використання в організаціях, де необхідно обробляти великі обсяги інформації та приймати рішення на основі результатів x15852цієї обробки. Теоретичні та практичні результати можуть бути використані у курсах "Експертні системи", "Системний аналіз", "Проектування систем підтримки прийняття рішень" і "Проектування комп'ютерних інформаційних систем".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.2 + З970.53-01 +
Шифр НБУВ: РА364067

Рубрики:

      
4.

Ус Г.О. 
Моделювання діалогового процесу для розробки комп'ютерних систем підтримки прийняття рішень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.О. Ус ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано інтерфейси та комунікативні елементи програмних пакетів, які належать до класу систем підтримки прийняття рішень (СППР). Досліджено дедуктивні властивості, розроблено формальні та структурні моделі діалогу, що дозволяють використати логічний висновок для здобуття нових знань і маніпулювання ними. Запропоновано об'єктивно-орієнтовану моделі діалогового процесу та вивчено можливості застосування її для автоматизованого проектування сценаріїв діалогів. Розроблено архітектуру комп'ютерної системи підтримки прийняття рішень, яка б забезпечувала діалогову взаємодію учасників прийняття рішень щодо виконання збору даних, ідентифікації проблеми, маніпулювання варіантами та раціонального вибору на основі формальної моделі діалогового процесу. Побудовано програмні модулі СППР та їх інтелектуальних інтерфейсів, які забезпечують головні процедури групового прийняття рішення за допомогою реалізації діалогу між учасниками процесу пошуку рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53-01 +
Шифр НБУВ: РА326044

Рубрики:

      
5.

Блищик В.Ф. 
Псевдобулеві теоретико-ігрові моделі з прецедентною початковою інформацією і їх застосування у системах підтримки прийняття рішень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / В.Ф. Блищик ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження псевдобулевих теоретико-ігрових моделей з неповною інформацією про платіжну функцію й обгрунтовано можливість їх використання в системах підтримки прийняття рішень. Розроблено методи аналізу, редукції та загальну схему розв'язання антагоністичних ігор з булевими стратегіями й платіжною функцією на основі апарата теорії функцій алгебри логіки й диз'юнктивних нормальних форм. Запропоновано спосіб емпіричного узагальнення прецедентної початкової інформації про платіжну функцію за допомогою алгоритмів навчання, заснованих на побудові бінарних розв'язуючих дерев. Наведено метод оцінювання точності на базі використання ймовірності помилки бінарного розв'язуючого дерева, застосованого для синтезу описів класів значень платіжної функції. Розроблено алгоритми розбивки значень платіжної функції на класи. Запропоновано нове формулювання та метод розв'язання псевдобулевих ігор з послідовним вибором гравцями своїх дій. Описано ієрархію класів, що дозволяє впровадити теоретико-ігрові моделі з булевими стратегіями в комп'ютерні системи підтримки прийняття рішення. На підставі представленої базової ієрархії класів розроблено теоретико-ігрові підсистеми в програмних комплексах для вибору оптимальних рішень у разі наявності невизначених і протиборчих факторів за умов часткової інформації. Проведено експерименти на реальних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53-01 +
Шифр НБУВ: РА350208

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського