Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (93)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>U=З973-045.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Смірнова Т.М. 
Голографічний запис на фотополімерах: механізми і режими запису, дифракційні властивості голографічних граток: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Т.М. Смірнова ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Вивчено закономірності голографічного запису на фотополімерних композиціях (ФПК), які забезпечують формування голограм у процесі запису. Встановлено механізми запису об'ємних і рельєфних граток та роль фазового розділення композиції у формуванні стабільних структур. Визначено залежності голографічних властивостей ФПК від термодинамічної спорідненості компонент і кінетичних параметрів полімеризаційного та дифузійного процесів, які зумовлюють запис. Досліджено вплив на параметри граток різного типу особливостей механізму запису та розвитку динамічних ефектів, що супроводжують запис у подібних середовищах. Розглянуто методи оптимізації складу композицій, умови забезпечення максимальної ефективності та швидкості запису. Розроблено нові фотополімерні матеріали, виготовлено та випробувано дослідні зразки голографічних дифракційних граток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з973-045.4
Шифр НБУВ: РА312650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Потапенко Л. І. 
Математичне моделювання процесу рельєфоутворення в термопластичних середовищах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Л. І. Потапенко ; НАН України, Ін-т кібернетики ім. В.М. Глушкова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено й удосконалено математичні моделі рельєфоутворення в термопластичних середовищах, на базі яких досліджено закономірності виникнення просторового рельєфу на поверхні термопластичного середовища під дією зовнішніх сил. Розроблено математичну модель рельєфоутворення у разі проявлення прихованого зображення та проведено декомпозицію моделі на простіші моделі. Одержано аналітичний розв'язок лінійної системи рівнянь Нав'є - Стокса, яка описує ізотермічну лінеаризовану модель. Розроблено ітераційний алгоритм розв'язку нелінійної системи рівнянь Нав'є - Стокса, досліджено збіжність ітераційного процесу. Проведено порівняльний аналіз впливу нормальної та тангенціальної складових поверхневої сили на розвиток рельєфу поверхні термопластичного шару у разі проявлення прихованого зображення. Досліджено модель проявлення прихованого зображення за умови електрокапілярного ефекту та проаналізовано температурне поле в термопластичному середовищі за умови імпульсивного нагрівання цього середовища. Розв'язано задачу оптимального керування імпульсивним нагрівом термопластичного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-045.4
Шифр НБУВ: РА382014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Горбов І.В. 
Оптичні носії для довготермінового зберігання інформації на основі високостабільних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / І.В. Горбов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено носії для довготермінового зберігання інформації. Запропоновано виконувати запис у вигляді мікрорельєфу на поверхні високостабільних оптично-прозорих матеріалів. Виявлено, що формат подання даних на таких носіях є сумісним зі стандартними оптичними дисками, що дозволяє відтворювати записану інформацію на стандартних плеєрах оптичних дисків. Розроблено математичну модель, яка дозволяє виявити залежність сигналу відтворення оптичного носія з рельєфно-фазовим поданням записаних даних від форми заглиблень і визначити необхідну глибину структури для різних прозорих матеріалів відповідно до формату CD. Запропоновано спосіб виготовлення оптичних носіїв для довготермінового зберігання інформації. Для одержання інформаційного шару запропоновано використовувати реактивне іонно-променеве травлення. Виготовлено скляний компакт-диск, інформація з якого була повністю відтворена на стандартних приводах CD і DVD.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-045.4 + З973-061/069 +
Шифр НБУВ: РА362582

Рубрики:

      
Категорія:    
4.

Гринько Д.О. 
Розробка оптичних носіїв інформації на основі високороздільних реєструючих середовищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / Д.О. Гринько ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено метод створення носіїв інформації оптичних запам'ятовуючих пристроїв на базі одношарових реєструючих середовищ з незвортнім фазовим переходом, експериментально досліджено оптичні диски та рельєфні носії-оригінали. Обгрунтовано новий підхід до синтезу реєструючих середовищ із заданими параметрами нелінійної взаємодії з сфокусованим лазерним променем, що полягає у модифікації неорганічних плівок органічними сполуками. Досліджено стан плівок і механізми впливу модифікуючих сполук на процеси запису та збереження інформації у носіях. Запропоновано метод безпосереднього одержання рельєфу під час запису за рахунок різниці мольних об'ємів фаз. Новий метод проектування носіїв інформації та носіїв-оригіналів, що базується на діаграмах стану плівок і моделі запису, дозволяє узгодити з властивостями плівок та умовами їх отримання потужність запису, строк збереження інформації, розміри відбитків, величину сигналу зчитування та прогнозувати вихід придатних носіїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з973-045.47
Шифр НБУВ: РА317034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Косско І. О. 
Фізико-технічні аспекти створення сучасних оптичних носіїв для запису та збереження інформації: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.04.07 / І. О. Косско ; НАН України, Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М. Францевича. — К., 2011. — 38 с.: рис. — укp.

Розроблено сучасні оптичні носії для запису та зберігання інформації, які створені на основі вживання сучасних барвників з фотолюмінесцентним відгуком. Значне збільшення об'єму записаної інформації досягнуто за рахунок використання багатошарових структур. Високошвидкісний запис інформації забезпечено заміною традиційних органічних фоторезисторів неорганічними, використання яких вимагає заміни підкладок з традиційних (скляних) на матеріали з високою теплопровідністю (Si, Ni). Забезпечення надійного захисту інформації, записаної в аналоговому та в цифровому вигляді, досягнуто за рахунок використання в носіях високостабільних матеріалів, що забезпечують збереження даних за умов агресивних середовищ, пожежі та механічних дій. Для вирішення даної проблеми вивчено закономірності структурних змін у барвниках, композитах барвник-цеоліт, неорганічних фоторезисторах, підкладках, що проходять під дією оптичного й електронного опромінення, відпалу, іонного бомбардування, плазмохімічного травлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-045.47 + З973-061/069
Шифр НБУВ: РА384452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Беляк Є.В. 
Фізико-технічні основи побудови оптичних запам'ятовуючих пристроїв на фотолюмінесцентних носіях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Є.В. Беляк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано методи побудови системи відтворення інформації з багатошарових фотолюмінесцентних носіїв за значного рівня перехресних завад від сусідніх шарів, який полягає у розробці структури інформаційних шарів носія, для якої рівень паразитного сигналу під час зчитування залишається постійним, та створенні оптоелектронної схеми, що виділяє змінний корисний сигнал з великим співвідношенням сигнал/шум. На базі експериментальних досліджень обгрунтовано вибір для фотолюмінесцентного запису композиційних піразолінових барвників, що мають високий квантовий вхід і широкий спектральний діапазон люмінесценції, високу фоточутливість, малий час релаксації, а також демонструють наявність двофотонного поглинання, що значною мірою розширює спектр можливостей для фотолюмінесцентного запису з різними градаціями яскравості та голографічного багатошарового фотолюмінесцентного запису. Для підвищення швидкості відтворення інформації з багатошарових фотолюмінесцентних носіїв запропоновано голографічні системи зчитування, в яких використовуються середовища з ефектом просвітлення та реєструючі фотолюмінесцентні середовища. Розроблено нові методики захисту оптичних носіїв інформації, які базуються на використанні фотолюмінесцентних елементів і можуть бути реалізовані шляхом нанесення через трафарет фотолюмінесцентного радіального одновимірного чи двовимірного штрих-коду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-045.4 +
Шифр НБУВ: РА341720

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського