Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (41)
Пошуковий запит: (<.>U=И133.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Литовченко С.О. 
Дослідження механізму дії та обгрунтування раціональних параметрів зарядів вибухової речовини з газоутворюючими компонентами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / С.О. Литовченко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано раціональні параметри зарядів вибухових речовин (ВР) з газоутворювальними речовинами, які підвищують вихід кондиційних фракцій під час розробки скельних масивів відкритим способом. Виявлено, що розміщення газоутворювальних речовин у вигляді окремих ділянок зменшує утворення переподрібнених фракцій у зоні масиву, що примикає до цих ділянок, забезпечує інтерференційну взаємодію хвиль напруг, генерованих суміжними ділянками ВР, і таким чином перерозподіляє енергію вибуху з ближньої зони в середню, що знижує вихід негабаритних фракцій. Уперше визначено, що відстань між радіальними тріщинами залежить від варіації межі міцності та швидкості зростання тиску. Розроблено методику розрахунку параметрів комбінованих зарядів, що забезпечують максимізацію виходу кондиційних фракцій у висадженій гірській масі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА323803

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Пєєв А.М. 
Дослідження та розробка раціональних конструкцій подовжених зарядів з регулюванням динамічного навантаження донної частини свердловини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / А.М. Пєєв ; Кременчуц. держ. політехн. ун-т. — Кременчук, 2005. — 21 с. — укp.

Уперше встановлено вплив просторового розташування бойовиків у свердловинному заряді вибухової речовини на розподіл напруг у донній частині свердловини. За даними теоретичних розрахунків показано, що у порівнянні з осьовим ініціюванням спрямований вплив на лінію з'єднання дна та стінок свердловини призводить до збільшення площі руйнування на 20 - 25 %. Обгрунтовано геометричні параметри конічного концентратора ударних хвиль, за яких досягається посилення динамічного впливу відбитих хвиль на стінки свердловини у зоні перебуру. Теоретично й експериментально доведено можливість зниження динамічного впливу відбитих хвиль на матеріал забійки у разі використання концентратора ударних хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА340341

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Клочко І.І. 
Керування якістю вибухової відбійки в кар'єрах при видобуванні флюсових і будівельних матеріалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / І.І. Клочко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано можливість зниження втрат корисних копалин в процесі буровибухової відбійки за рахунок переподрібнення й одночасного зниження собівартості кінцевого продукту. Удосконалено наукові засади дії кумулятивних зарядів у гірських породах і розроблено їх ефективні конструкції. На підставі запропонованого механізму дії кумулятивного струменя (КС) у гірській породі обгрунтовано можливість розрахунку реальних параметрів навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА355818

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Сокуренко В.А. 
Обгрунтування параметрів конструкційних елементів розосереджених зарядів для підвищення якості підготовки гірської маси в кар'єрах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / В.А. Сокуренко ; Кременчуц. держ. політехн. ун-т ім. М.Остроградського. — Кременчук, 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено підвищення якості гірської маси в кар'єрах під час вибухового руйнування порід розосередженими свердловинними зарядами вибухових речовин (ВР). Висвітлено раціональні параметри конструкційних елементів суцільних комбінованих і розосереджених свердловинних зарядів. Розроблено новий спосіб визначення раціонального розташування ініціаторів (проміжних детенаторів) у свердловинних зарядах за дво- та багатоточкового ініціювання. Встановлено, що багатоступеневе імпульсне навантаження в нижній частині уступу формується у разі використання в розосереджених зарядах ВР нових конструкційних елементів, що поєднують повітряні та породні проміжки (корки), причому довжина породного корка пропорційна довжині повітряного проміжку та зменшується під час використання ВР з більш високими енергетичними характеристиками. Досліджено вплив конструкційних параметрів окремих елементів заряду (довжини повітряного проміжку, співвідношення мас окремих частин заряду ВР) на інтенсивність дроблення гірських порід, що руйнуються. У результаті проведених промислових досліджень встановлено, що за використання розосереджених зарядів ВР з комбінованими інертними проміжками на рівні підошви уступу на 7 - 8 % зменшуються обсяги буріння свердловин і на 10 - 12 % маса використаних ВР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА368695

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Бетін В.Д. 
Підвищення ефективності відбійки порід в кар'єрах свердловинними зарядами з боковою порожниною та лінійним ініціюванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / В.Д. Бетін ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2004. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА334919

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Тищенко С.В. 
Розробка технологічних методів оптимізації динаміки руйнування блоковим екрануванням масиву гірських порід, що підривається: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / С.В. Тищенко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено технологічні методи оптимізації динаміки руйнування блоковим екрануванням масиву гірських порід, що підривається, шляхом теоретичного узагальнення закономірностей процесу вибухового навантаження та руйнування гірського масиву, екранованого вибуходинамічною зоною. Визначено та вивчено механізм утворення попередньої вибуходинамічної зони руйнування у разі взаємодії силових полів суміжних свердловинних зарядів вибухової речовини (ВР), розташованих на межі руйнованого гірського масиву. Ефективне керування вибуховим руйнуванням гірських порід досягається завдяки формуванню вибуходинамічних екранів, які розкривають структурну неоднорідність гірського масиву, що має бути зруйнований зарядами дроблення. Розроблено способи формування та ініціювання свердловинних зарядів, які руйнують екранований гірський масив і забезпечують раціональний розподіл вибухового навантаження у руйнованому об'ємі гірських порід залежно від конкретних умов проведення вибухових робіт. Розроблено систему технологічних методів проведення буровибухових робіт і визначено їх основні характеристики для різних гірничо-геологічних і гірничотехнічних умов роботи залізорудних кар'єрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА353526

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Блінков В.В. 
Удосконалення конструкцій набійок зарядів вибухових речовин для підвищення ефективності та безпеки вибухових робіт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / В.В. Блінков ; Кременчуц. держ. політехн. ун-т ім. М.Остроградського. — Кременчук, 2007. — 23 с. — укp.

Установлено, що під час руйнування моделей з гірських порід збільшення розмірів частинок сипких матеріалів для набійки від 40 до 500 мкм коефіцієнт передачі енергії вибуху до навколишнього середовища зростає в 1,3 рази. Одержано кореляційні залежності середньої швидкості вильоту набійок з пластичних матеріалів від їх вологості, а також величини статичних зусиль виштовхування сипких матеріалів з циліндричної порожнини від висоти їх стовпа. Базуючись на запропонованому механізмі дії вибуху на набійку зарядів вибухової речовини (ВР) обгрунтовано й експериментально підтверджено, що під дією ударної хвилі, спричиненої детонацією ВР, відбувається ущільнення та перекладання частинок матеріалу набійки, за цього з великих частинок розмірами 0,004 - 0,05 діаметра зарядної порожнини формується стійкий каркас, у якому заповнювачем є дрібні фракції. Продукти детонації, що розширюються, діють на каркас, що формувався, з заповнювачем. Удосконалено методику розрахунку параметрів буровибухових робіт за умов проведення гірничих виробок у шахтах, небезпечних щодо газу та пилу з урахуванням утворення пиловибухових заслонів з полум'ягасних компонентів, що містяться у набійці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА350991

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Прокопенко В.С. 
Фізико-технічні основи руйнування скельних порід вибухами свердловинних зарядів вибухових речовин у рукавах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / В.С. Прокопенко ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності формування та дії вибуху у скельних породах зарядів у рукавах у водному або повітряному середовищі свердловин, на підставі яких вирішено важливу науково-прикладну проблему розробки та впровадження фізико-технічних засад руйнування скельних порід вибухами даних зарядів, що знижує витрати та вартість застосовуваних вибухових речовин. Одержано закономірності зміни напружено-деформованого стану порід залежно від віддалі до вибуху, величини та типу зазору (води, повітря), швидкості дилатансії; раціональні розміри зазорів залежно від міцності порід, параметрів середовища зазору та вибухової речовини; посилення пульсуючої дії вибуху та неоднорідності навантаження породи; закономірності динаміки формування зарядів, метод аналізу та вибору параметрів зарядження свердловин; закономірності усадки зарядів у разі їх водонаповнення. Обгрунтовано параметри ініціаторів для надійного ініціювання головних зарядів; способи та засоби укладки рукава у пакет і подачу його у процесі зарядження; методику розрахунку параметрів підривних робіт і рекомендації щодо формування рецептур вибухових речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА322714

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Вапнічна В.В. 
Формування водозахисних екранів в нестійких грунтах вибухом системи свердловинних зарядів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / В.В. Вапнічна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень пульсаційного механізму формування нерівномірної за структурою зони залишкових деформацій та вибухової порожнини у разі вибуху вертикального подовженого заряду кінцевої довжини. Розглянуто просторово-часові параметри деформування грунтового масиву, прилеглого до вибухової порожнини за присутності площини поділу у вигляді денної поверхні, траншей або надпорожнистих ємностей, заповнених розчином структуруючого матеріалу. Встановлено залежності між параметрами розташування зарядів у площині споруджуваної завіси й армувальних елементів, призначених для стабілізації грунту в зонах пониження щільності. Одержано дані протифільтраційних залежностей окремих елементів завіси та оцінено техніко-економічну ефективність способу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА367187

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського