Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (53)Книжкові видання та компакт-диски (36)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=И159$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Сметана С. М. 
Підвищення екобезпеки порушених гірничими роботами територій за рахунок застосування методів цілеспрямованого прискореного формування екосистем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / С. М. Сметана ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено комплекс методів триграм зонування, екологічної класифікації техногенних ландшафтів, управління літогеохімічними потоками дозволяє прискорено цілеспрямовано створювати рослинний покрив з високим проективним покриттям, значною надземною фітомасою та біорізноманіттям. Основні результати дослідження випробовувано на підприємствах Криворізького залізорудного басейну. Використання даних рекомендацій на підприємствах Криворізького залізорудного басейну дозволяє одержати значний екологічний, соціальний, а також економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И159
Шифр НБУВ: РА373648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Рябичев В.Д. 
Розробка комплексної технології ліквідації похилих гірничих виробок шахт, що закриваються, твердіючими високодисперсними сумішами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / В.Д. Рябичев ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

На підставі теоретичних та експериментальних досліджень обгрунтовано технологічні параметри ефективної ліквідації похилих виробок різного гірничотехнічного стану. Визначено область застосування способів ліквідації похилих виробок. Висвітлено закономірності деформування матеріалу засипки та течії високодисперсних сумішей під час тампонажу залишкової пустоти. Описано методику розрахунку параметрів формування ізоляційних глиноцементних перемичок в аварійних виробках. Розроблено рецептури тампонажних сумішей на базі горілих і відвальних порід, методики проектування та технологічні схеми ліквідації засипаних і аварійних похилих виробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И159
Шифр НБУВ: РА319648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Пустовойтенко В.П. 
Теорія і практика освоєння підземного простору України в умовах розвитку геотехногенних процесів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.04 / В.П. Пустовойтенко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2002. — 35 с. — укp.

Встановлено механізм взаємоконкуруючих процесів активізації деформацій та підвищення стійкості лесового грунту навколо підземного спорудження за рахунок зміни ефективних напружень і фільтраційного тиску, що дозволяє зменшити зсувні деформації у нестіковому масиві у 1,3 - 1,4 рази. Доведено параметричний зв'язок природних імпульсів електромагнітного поля землі та щільності нестійких природних зон навколо підземного спорудження, а також можливість контролю їх тампонажного зміцнення. Обгрунтовано систему моніторингу геотехнічної стійкості міської території, де як керуючі елементи є підземні спорудження, які дозволяють підтримувати рівневий режим підземних вод на відмітках геотехнічної та екологічної стабільності. Вперше встановлено, що на стійкість ціликів і камер істотно (до 30 %) впливає величина коефіцієнта бічного розпору. Це дозволяє підвищити надійність проектування несучих елементів підземних споруджень. Досліджено стохастичну модель стрічкового цилика з урахуванням технологічної неоднорідності. Доведено, що облік даної обставини дозволяє збільшити запас міцності на 25 - 28 %. Детально розглянуто модель протяжної підземної виробки, розташованої під довільним кутом до фронту сейсмічної хвилі, що дозволило уточнити конструктивні параметри бетонного кріплення з компенсуючими щілинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И159
Шифр НБУВ: РА318925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Фененко В.І. 
Технологічні засади підвищення якості гірничотехнічної рекультивації земель, порушених марганцевими кар'єрами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / В.І. Фененко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано досвід вітчизняних гірничовидобувних підприємств стосовно техніки та технології гірничотехнічної рекультивації, а також якості відновлення на кар'єрах Оржонікідзевського ГЗК земель, порушених відкритими розробками, як чинниками впливу на родючість рекультивованих земель та їх вартість. Розроблено метод вибору устаткування та технології рекультиваційних грунтів, за якої є найменшою сума витрат (на 1 га) на рекультиваційні роботи, ремонт відновлених земельних ділянок, відведення непорушених земель під розробку родовища та компенсацію втрат сільськогосподарського виробництва. Запропоновано технологічну схему рекультивації відпрацьованих земель, де фронт відвальних робіт розташований за похилою лінією до торцевих бортів кар'єру, що створює сприятливі умови для гідротехнічної рекультивації. Складено аналітичні вирази прогнозування обсягів відновлених земельних ресурсів за напрямками їх використання за умов доопрацювання горизонтального родовища. Розроблено метод забезпечення родючості техногенних грунтів шляхом управління режимом рекультиваційних робіт, який оцінюється за графіком, який відображає показники родючості грунтів на використаних і відновлених земельних ділянках за періодами просування фронту розкривних робіт. Установлено резерви підвищення ефективності землекористування з використанням оптимальних за екологічними критеріями параметрів відводу земель під технологічні об'єкти кар'єру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И159 + И159
Шифр НБУВ: РА345118

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського