Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (100)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=И168.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Луценко С.О. 
Визначення режиму гірничих робіт при змінних параметрах і інтенсивності відпрацювання ділянок залізорудного кар'єру: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / С.О. Луценко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено критерії та методи визначення раціонального варіанта режиму гірничих робіт глибоких залізорудних кар'єрів з урахуванням його взаємоз'язку з проектною продуктивністю кар'єру. Запропоновано визначати режим даних робіт за горизонтальними шарами відпрацювання гірничих порід, висота яких визначається глибиною консервації розкривних порід і залежить від робочих параметрів гірничого обладнання. За цього враховано взаємозв'язок параметрів елементів системи розробки з параметрами консервації цих порід і параметрами внутрішнього відвалоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.301 + И168.8 +
Шифр НБУВ: РА356663

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Воробйов С. Г. 
Захист територій, прилеглих до породних відвалів, від надходження забруднювальних речовин (на прикладі Луганської області): автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / С. Г. Воробйов ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Розкрито особливості процесів водноерозійного переносу забруднювальних речовин з породних відвалів та їх перерозподілу на прилеглій до них території як підгрунтя для створення системи грунтоводозахисних заходів і підвищення ефективності захисту територій, прилеглих до породних відвалів, від надходження з них забруднювальних речовин. Розроблена на підставі комплексного підходу та впроваджена в географічну інформаційну систему методологія оцінювання екологічної небезпеки відвалів дозволяє оцінювати териконові ландшафти за ступенем потенційної екологічної небезпеки для гідрографічної мережі й інших компонентів ландшафту. Розроблено класифікацію відвалів за рівнем екологічного впливу на компоненти ландшафтів, одержано показники співвідношення відвалів за ступенем їх дії. Запропоновано спосіб очистки кислих стоків і продуктів водної ерозії з відвалів промислових відходів, що полягає в створенні по периметру нагромаджувальних траншей з розміщеними в них нейтралізаційними карбонатними габіонами. Проведено натурні та теоретичні дослідження фільтраційних і нейтралізаційних властивостей карбонатних габіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.8 + Д222.12
Шифр НБУВ: РА381144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Шевчук Н.А. 
Комплексна оцінка і прогнозування еколого-гідрогеологічного стану Червоноградського вугільного регіону в умовах експлуатації та закриття шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.А. Шевчук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі моніторингових досліджень встановлено чинники, характер і фактичні рівні техногенного навантаження на еколого-гідрогеологічний стан регіону з урахуванням комплексного впливу діючих та закритих шахт. Обгрунтовано значущість джерел забруднення довкілля регіону та причин їх виникнення. Визначено термін і масштаби можливої дії забруднюючих речовин. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено специфічний характер формування техногенного водоносного горизонту в породних відвалах і пульсуючий механізм забруднення поверхневих і підземних вод концентровано забрудненими інфільтраційними потоками, що грунтуються на концепції суттєвої зміни у десятки та тисячі разів коефіцієнту фільтрації сегрегованої частини відвалу залежно від ступеня її водонасичення. Вперше розроблено еколого-гідрогеомеханічну розрахункову модель техногенних процесів у масиві відвальних порід з врахуванням формування техногенного горизонту інфільтраційних потоків і прогнозом циклічних викидів забурднюючих речовин у поверхневі і підземні води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.8 + И310.1 н6 +
Шифр НБУВ: РА334215

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Романенко О.В. 
Наукові основи технології внутрішнього відвалоутворення на крутоспадних родовищах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / О.В. Романенко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 35 с. — укp.

Розроблено наукові засади технології внутрішнього відвалоутворення на крутоспадних родовищах, що забезпечує підвищення техніко-економічних показників гірничовидобувних підприємств і раціональне використання природних ресурсів. Розроблено положення наукових засад технології формування відвалів у виробленому просторі глибоких кар'єрів у процесі їх експлуатації, а також методичні засади автоматизованого планування гірничих робіт з внутрішнім відвалоутворенням. Наведено рекомендації для впровадження у практику технології внутрішнього відвалоутворення на глибоких кар'єрах та обгрунтовано її ефективність й область застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.8 +
Шифр НБУВ: РА341210

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Ткаченко Г.І. 
Розроблення методу розрахунку стійкості зовнішніх відвалів з урахуванням неоднорідності розкривних порід і слабкої основи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / Г.І. Ткаченко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку стійкості зовнішніх відвалів, який передбачає врахування неоднорідності розкривних порід і слабкої основи відвалу, що досягається використанням форми поверхні сковзання, складеної з частин кривих другого та першого порядків і дозволяє зменшити похибку розташування найбільш слабкої поверхні сковзання та підвищити точність розрахунку коефіцієнта запасу стійкості. На базі методу імітаційного моделювання зовнішніх відвалів з урахувнням випадкового характеру розподілу фізико-механічних властивостей розкривних порід і грунтів слабкої основи визначено ризики деформування ярусів відвалу. Установлено закономірності зміни коефіцієнта запасу стійкості від геометричних параметрів зовнішніх відвалів і характеру обводненості та потужності слабкої основи для різних варіантів відсипки розкривних порід. На підставі результатів проведених досліджень розроблено прикладні програми для розрахунку стійкості зовнішніх відвалів, можливості й ефективність яких підтверджено практичним впровадженням на залізорудних підприємствах Кривбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.8 +
Шифр НБУВ: РА357693

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Череп А.Ю. 
Технологічне забезпечення виробничої потужності марганцевих кар'єрів при змінному попиті на рудну сировину: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / А.Ю. Череп ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено технологічні схеми гірничих робіт, які забезпечують їх виробничу потужність за змінного попиту на рудну сировину. Встановлено раціональні параметри робочої зони та їх вплив на обсяги прямого переміщення розкриву у відвал. Із використанням коефіцієнта жорсткості технологічної схеми удосконалено методику розрахунку виробничої потужності кар'єру. Запропоновано технологічну схему, в якій розкривні уступи перерозподіляються по висоті у межах певної потужності розкриву за заданої продуктивності кар'єру, а верхній і нижче розташований уступи об'єднані та відробляються транспортно-відвальним способом, для чого у внутрішньому відвалі створюється додаткова приймальна ємність. Удосконалено метод вибору комплексів технологічного устаткування для слабостійких обводнених порід, в якому враховано коефіцієнт запасу стійкості укосів внутрішнього відвалу, який обумовлений сумісним поєднанням коефіцієнта переекскавації порід, темпу їх осушення та порядку складування у відвалі й організації роботи комплексів розкривного та відвального устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.4 + И168.8 +
Шифр НБУВ: РА360213

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Кравченко В.В. 
Технологія та комплекс переробки відвалів уранодобувних шахт: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / В.В. Кравченко ; Севастоп. нац. ун-т ядер. енергії та пром-сті. — Севастополь, 2008. — 16 с. — укp.

Науково обгрунтовано нову технологію переробки відходів радіометричних збагачувальних фабрик уранодобувних шахт, яка дозволяє забезпечити їх повну утилізацію в результаті поділу на дві частини - бідний концентрат, придатний для подальшої переробки методом купчастого вилуговування, та малоактивний матеріал, призначений для промислового використання. На підставі вивчення фізико-хімічних, механічних, гідродинамічних і радіаційних властивостей існуючих відвалів визначено параметри, необхідні для розробки й оптимізації технології їх переробки. Розроблено наукові засади нової технології як взаємозв'язаної системи технологічних процесів та устаткування, здатної забезпечити переробку відвалів з їх повною утилізацією. Теоретично обгрунтовано схеми пристроїв, принципи роботи й основні характеристики технологічного устаткування та вимірювальної техніки, необхідних для реалізації нової технології. Розроблено дискретну математичну модель кінетики масообмінних процесів, які відбуваються у процесі купчастого вилуговування урану з бідного концентрату, одержаного в результаті радіометричного поділу гірської маси відвалу. Проведено промисловий експеримент на дослідному полігоні з визначення технологічних параметрів купчастого вилуговування бідного концентрату та виявлено, що практичні результати наближені до теоретичних. На підставі даних теоретичних і практичних досліджень розроблено проект куупчастого вилуговування. Обгрунтовано принципово нову схему пристрою сепаратора для багатостадійного розділення та збагачення уранових руд, визначено її принцип роботи й основні конструктивні параметри, які забезпечують високий ступінь автоматизації, продуктивності й точності поділу потоку шматків уранової руди машинного класу. Спроектовано, апробовано та впроваджено у виробництво багатостадійні прецизійні пошматкові радіометричні роздільні комплекси, одержано позитивні результати їх випробувань й експлуатації за промислових умов. Обгрунтовано новий принип роботи спеціалізованих аналізаторів урану у розчинах купчастого вилуговування й на іонообмінній смолі та на базі гамма-абсорбційного методу з використанням L-стрибка енергетичної кривої поглинання гамма-квантів і гамма-спектрометричного методу з випромінюванням урану 235. Розроблено аналізатори урану у розчинах і на іонообмінній смолі. Зроблено випробування дослідних зразків, одержано позитивні результати. Обгрунтовано можливість застосування аналізаторів урану, а також спеціальних рівне- та витратомірів розчинів і смоли у системі АСУТП купчастого вилуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.8 + И333.504.2 +
Шифр НБУВ: РА357877

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського