Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=И171$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Пригорницький Д.О. 
Математичне моделювання збурень фільтраційних процесів у пористих пластах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Д.О. Пригорницький ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Методику математичного моделювання фільтраційних деформацій грунту, запропоновану А.Я.Бомбою та М.М.Хлапуком, адаптовано для випадків областей фільтрації більш складної геометрії (багатозв'язних криволінійних областей). За цього розв'язано проблему врахування роздвоєння лінії течії за умов переходу від багатозв'язної області фільтрації до однозв'язної. Розроблено нові ефективні числові методи й алгоритми розв'язування нелінійних обернених крайових задач на конформні та квазіконформні відображення для двозв'язних та тризв'язних областей на базі методу почергової параметризації характеристик процесу та середовища за умов моделювання суфозійних явищ у грунтах. Одержано числові розв'язки задач з урахуванням фільтраційної деформації середовища за умов взаємовпливу градієнта квазіпотенціалу та фільтраційних характеристик середовища. Установлено зони збурення вихідного потоку змінним коефіцієнтом фільтрації. На підставі результатів числових розрахунків установлено співвідношення між характеристиками середовища і процесу до та після деформації (фільтраційна втрата, гідродинамічна сітка, коефіцієнт фільтрації) для випадків, коли фізична область фільтрації є багатозв'язною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д491.03 я18 + И171 +
Шифр НБУВ: РА345836

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Владико О.Б. 
Обгрунтування технології створення протифільтраційних завіс струменями високого тиску закріплюючих розчинів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / О.Б. Владико ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання створення протифільтраційних завіс навколо підземних виробок неглибокого закладення, підземних споруд і відстійників шкідливих речовин. На базі теоретичних та експериментальних досліджень обгрунтовано технологічні параметри створення протифільтраційних завіс струменями високого тиску закріпного розчину. Встановлено, що геометричні параметри та фізико-механічні властивості створюваної завіси залежать від густини закріпного розчину та щільності породи, що закріплюється, ударної в'язкості породи, тиску струменя закріпного розчину, діаметра сопла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И171-5
Шифр НБУВ: РА311712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Баранник В.В. 
Розробка засобів і способів підготовки та підривання обводнених гірських порід неводостійкими вибуховими речовинами найпростішого складу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / В.В. Баранник ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено ефективні засоби та способи підготовки та підривання обводнених гірських порід неводостійкими вибуховими речовинами (ВР) найпростішого складу. На підставі результатів теоретичних та експериментальних досліджень з урахуванням основних руйнуючих факторів вибуху (хвиль напружень і газоподібних продуктів детонації) виявлено зміну механізму дії вибуху в обводненому середовищі у порівнянні з необводненим. Експериментально підтверджено прогнозовані зміни вибухового подрібнення обводнених сердовищ: зниження виходу перездрібнених фракцій та збільшення маси відбитого вибухом суцільного середовища, а також підтверджено одержану теоретичним шляхом граничну масу ВР в поліетиленовому рукаві, необхідну для занурення його до дна свердловини. Доведено необхідність відкачування води з свердловин, в яких висота стовпа води перевищує О,275 висоти колонки ВР в рукаві та запропоновано нову технологію формування зарядів неводостійких ВР найпростішого складу в обводнених породах. Розроблено й апробовано пристрій для відкачування води з свердловин і новий спосіб формування зарядів. Показано, що впровадження запропонованої технології формування свердловинних зарядів ВР і відбійки обводнених порід на кар'єрах Докучаєського флюсо-доломітного комбінату забезпечило зменшення перездрібнених фракцій і об'єму викидів пилу і шкідливих газів, а також витрат на вибухові роботи. Відзначено, що фактичний економічний ефект впровадження нової технології за період 2004 - 2005 рр. складає 262,4 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.1 + И171.2 +
Шифр НБУВ: РА340679

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського