Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (5)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=К204.35$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Пасько О.Ю. 
Динаміка когерентних міжфазних границь при структурних перетвореннях мартенситного типу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Ю. Пасько ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

У рамках нерівноважної термодинаміки пружного континууму одержано рівняння руху когерентних міжфазних меж (МФМ) за структурних перетворень мартенситного типу. Для опису релаксаційних процесів використано модель дисипативного середовища з затухаючою пам'яттю. Розглянуто рівномірний поступальний рух і гармонійні коливання згину плоскої межі. Показано, що рухома МФМ зазнає гальмування, зумовлене динамічним збудженням пружних і теплових хвиль. Визначено залежність сили гальмування від швидкості межі та її орієнтації відносно інваріантної площини перетворення. Пружний і тепловий вплив у динамічну сприйнятливість МФМ з пружним полем визначається співвідношенням фазової швидкості хвилі зміщення межі та швидкостей поширення звукових хвиль у середовищі. Рівняння малих коливань МФМ представлено у вигляді інтегрального рівняння типу згортки у просторі узагальнених функцій. У результаті його числового розв'язання одержано амплітудно-частотні характеристики модельної скінченної межі, які виявляють виражений основний максимум. Запропоновано метод наближеного обчислення дисипативних властивостей МФМ, закріпленої у випадковим чином розташованих точках. Одержано рівняння руху МФМ у провідниках з урахуванням взаємодії теплового й електричного полів. Двовимірний Фур'є-аналіз застосовано для одержання кількісної інформації з оптичних зображень гетерофазних структур. Визначено інтервали масштабної інваріантності у системі мартенситних кристалів, обчислено відповідні фрактальні розмірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.353 +
Шифр НБУВ: РА340885

Рубрики:

      
2.

Воробйов Є.В. 
Нестабільність деформування та зміцнення матеріалів в умовах глибокого охолодження: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.02.04 / Є.В. Воробйов ; Ін-т проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. — К., 2004. — 36 . — укp.

Обгрунтовано загальну методологію критеріальної оцінки граничних станів металевих матеріалів за умов нестабільності деформування за кріогенних температур. Розроблено адекватні моделі процесу низькотемпературної стрибкоподібної деформації, на основі яких оцінено її амплітудне значення, описано кінетику стрибка, встановлено зв'язок його параметрів з характеристиками системи навантажування, запропоновано засоби уникнення прояву ефекту переривчастої текучості (ПТ). Проаналізовано комплексний вплив ряду чинників на параметри ПТ і механінічні характеристики конструкційних сплавів, встановлено найбільш суттєві фактори та розроблено рекомендації щодо їх нормування під час визначення стандартних механічних характеристик за умов нестабільності деформації. Одержано порівняльні оцінки напружених станів, що реалізуються у процесі ПТ зразків різних типів, наведено рекомендації щодо вибору їх типорозмірів для стандартних випробувань металів на статичний розтяг за температур до 4,2 К. Розроблено новий метод визначення небезпечних та допустимих напружень, що враховує нестабільність розвитку деформацій за кріогенних температур і дозволяє оптимально використовувати низькотемпературне та деформаційне зміцнення матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + К204.35 +
Шифр НБУВ: РА331722

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського