Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (85)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К222.063$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Косінцев С.Г. 
Магнітний порядок і міжатомна взаємодія в ГЦК-сплавах Fe-Ni-C з аномальним термічним розширенням: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / С.Г. Косінцев ; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Встановлено, що легування ГЦК залізо-нікелевого сплаву Mn або Co у комбінації з вуглецем сприяє посиленню магнітного порядку, що проявляється у підвищенні точки Кюрі та зростанні надтонких магнітних полів. У ГЦК сплавах Fe - Ni - X - C (X = Mn, Co) вивлено послаблення міжатомної взаємодії з підвищенням температури у разі наближення до точи Кюрі та прояв від'ємної об'ємної магнітострикції, зростаючої за абсолютним значенням у разі легування Co та дещо послабленої у разі додавання Mn. Встановлено, що металеві покриття, одержані з неінварного сплаву Fe - Ni - Co - Y методом осадження мікрокрапельного розплаву на Al і Cu підкладинки, виявляють інварну аномалію, яка є результатом еволюції магнітного порядку, викликаної перерозподілом атомів в аутсенітній фазі у процесі катодного іонного бомбардування (КІБ), в широкий інтервал температур 110 - 525 К прояву низького температурного коефіцієнта лінійного розширення (ТКЛР), що забезпечений підвищенням температури Кюрі та стабілізацією аустенітної фази за рахунок подрібнення структури. Встановлено, що легування вуглецем ГЦК Fe - Ni сплавів, які містять 20 - 25 % Ni, розширює температурні межі прояву антиінварного ефекту, виявлено його кореляцію з еволюцією нанорозмірних магнітних неоднорідностей у разі зміни температури в магнітоупорядкованому стані, а також вище температури Кюрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.063 + К232.206.3 +
Шифр НБУВ: РА369165

Рубрики:

      
2.

Мельник І.М. 
Особливості температурно-концентраційних залежностей електроопору та близького магнітного порядку сплавів Fe - Co: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.М. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

З використанням методу кластерного розвинення для Грінових функцій і термодинамічного потенціалу невпорядкованої кристалічної системи заміщення з сильними електронними кореляціями вперше одержано вираз для масового оператора електрон-електронної взаємодії, в якому виділено внески від статичних і динамічних флуктуацій зарядової та спінової густин. Досліджено вплив температури, атомного та магнітного порядків на електронну структуру та статичну провідність невпорядкованих сплавів ОЦК - Fe - Co. Виявлено особливості магнітних і транспортних властивостей цих сплавів, зумовлені перебудовою енергетичного спектра електронів. Показано, що немонотонна концентраційна залежність електроопору сплавів Fe - Co визначається сильними електронними кореляціями та зумовленим ними магнітним порядком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.715.1,022 + К222.063.3 +
Шифр НБУВ: РА360815

Рубрики:

      
3.

Ратушняк Т.В. 
Поширення магнітопружних хвиль зсуву в регулярно-шаруватих магнітострикційних середовищах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Т.В. Ратушняк ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

У рамках лінеаризованої теорії магнітострикції феритів кубічної системи з урахуванням феромагнітного резонансу, базуючись на гамільтоновому формалізмі, розвинуто числовий спосіб дослідження магнітопружних хвиль зсуву та магнітостатичних хвиль у періодично-неоднорідних середовищах. Проаналізовано характер зон пропускання магнітопружних хвиль в областях сильної взаємодії пружних і магнітостатичних хвиль. Визначено форми хвиль довільної частоти для об'ємних пружних, магнітостатичних і магнітопружних хвиль. Для поверхневих магнітопружних і магнітостатичних хвиль побудовано та проаналізовано дисперсійні залежності. Досліджено ступінь їх затухання за умов віддалення від вільної поверхні та визначено групові швидкості поширення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.34-01,022 + К222.063.324 +
Шифр НБУВ: РА345101

Рубрики:

      
4.

Лізунов В.В. 
Спіновий транспорт в кристалах з сильними електронними кореляціями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Лізунов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розвинуто метод розрахунку електронної структури, вільної енергії, магнітних характеристик і провідності невпрядкованих систем з сильними електронними кореляціями. Метод базується на теорії бататократного розсіяння. Одержано кластерний розклад для одночастинкової та двочастинкової функцій Гріна (густини електронних станів і електропровідності) невпорядкованої системи з урахуванням електрон-електронної, електрон-фононної і електрон-іонної взаємодії. Як нульове одновузлове наближення у цьому розкладі обирається наближення когерентного потенціалу. Одержані вирази дозволяють дослідити мікроскопічний механізм намагнічування та спінового транспорту у сильнокорельованих системах. Проведено розрахунок магнітних властивостей і спінового транспорту для еквіатомного сплаву Fe - Co. Показано, що різниця потоків електронів з різною орієнтацією спіна залежить від положення рівня Фермі відносно квазіщілини в енергетичному спектрі електронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.7,022 + К222.063 +
Шифр НБУВ: РА351671

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського