Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (61)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=К232.208$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Басістий П.В. 
Вплив воденьвмісних газових середовищ на кінетику фазових перетворень у сплавах на основі нікеля і заліза: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / П.В. Басістий ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено методологічні підходи до вивчення впливу наводнення на фізико-механічні властивості сплавів на основі Fe і Ni, легованих вуглецем та азотом. Встановлено аналітичну залежність, що зв'язує обмінну енергію феромагнітного сплаву з ГЦК-структурою та енергію активації проникання водню. Виявлено конкуруючий вплив водню та вуглецю на параметри феромагнітного перетворення в сплавах системи Fe - Ni. Визначено, що водень знижує, а вуглець підвищує температуру точки Кюрі сплаву FeNi (36 %). Запропоновано фізичний механізм покращання інварних та міцнісних властивостей цього сплаву за водневої обробки. Встановлено закономірності протікання процесу зневуглецювання (водневої корозії) сталі 10Х9ВФА за водневої обробки за умови підвищених температур. Показано, що сумісна дія водню та азоту інтенсифікує процес азотування конструкційних матеріалів. Встановлено, що термічна обробка у водні прискорює процеси атомного впорядкування у сплавах системи Ni - W - Re, що дозволяє покращити їх фізико-механічні характеристики. Запропоновано експрес-методику визначення часу зневуглецювання конструкційних матеріалів на основі вимірювання кінетики зміни їх електрофізичних властивостей та експрес-методику оптимізації умов азотування конструкційних матеріалів з азотоводневих сумішей на основі вимірювання їх водневої проникності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08 + К232.208 +
Шифр НБУВ: РА328847

Рубрики:

      
2.

Гайдук С.В. 
Дослідження впливу танталу на структуру і властивості сплаву ЗМІ - ЗУ: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.В. Гайдук ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено оптимальні межі легування танталом сплаву ЗМІ - ЗУ. Розвинуто принципи його модернізації шляхом даного легування. Досліджено його вплив на структуру та властивості з метою підвищення комплексу службових характеристик. З урахованням пріоритету кращих показників міцності, технологічності та технічних вимог стосовно ширини діапазону легування елементами сплавів для спрямованої (моно) кристалізації, визначено, що оптимальні межі легування танталом сплаву ЗМІ - ЗУ знаходяться у діапазоні (3,7 - 4,3 %) за масою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.208 + К263.08 +
Шифр НБУВ: РА361393

Рубрики:

      
3.

Нонко Д.Л. 
Дослідження формування структури жароміцних нікелевих сплавів з різним співвідношенням ніобію та титану з метою підвищення структурної однорідності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Д.Л. Нонко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено закономірності фазових перетворень під час твердіння жароміцних сплавів, виявлено особливості багатофазного твердіння, встановлено напрямки дифузійних потоків легуючих елементів і закономірності формування внутрішньокристалічної ліквідації. Досліджено залежність показників структурної та хімічної неоднорідності та фазових перетворень у жароміцних матеріалах від термокінетичних параметрів плавки. Розроблено рекомендації щодо зниження ліквідаційної та структурної неоднорідності сплавів за рахунок оптимізації процесу їх металургійного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.204.3 + К232.208
Шифр НБУВ: РА313822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Односум В.В. 
Мартенситні перетворення в сплавах на основі Ni - Al, легованих B i Re: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.В. Односум ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Показано, що основною причиною відсутності пластичності у сплавах NiAl є сильний ковалентний зв'язок між атомами Ni і Al. З'ясовано, що за умов легування NiAl сплавів ренієм має місце подрібнення структури. Установлено, що реній виділяється у міжвіттях дендритів NiAl, що призводить до фрагментації поліедрів під час проходження первинної рекристалізації, але не покращує механічних властивостей. Показано, що легування бором призводить до суттєвого зміцнення сплаву внаслідок утворення зерномежової боридної фази, але не впливає на пластичність. Визначено, що легування ренієм і бором не заважає мартенситному перетворенню, проте зменшує ступінь відновлення форми у порівнянні з бінарними сплавами. Відзначено, що досягнення умов, за яких деформація відбувається за мартенситного механізму, є можливим тільки у разі зменшення впливу сильного ковалентного зв'язку між атомами Ni і Al.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.208 + К233.108 +
Шифр НБУВ: РА341070

Рубрики:

      
5.

Барабаш 
Особливості фазо-та структуроутворення, шляхи підвищення функціональних властивостей детонаційних покриттів на основі NiAl та евтектики (бета-NiAl+гама- Re): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Максим Юрійович Барабаш ; НАН України; Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.07-18 + К232.208 + К233.108
Шифр НБУВ: РА343021

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського