Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=К272.209.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Копанець І. Є. 
Просторовий розподіл та місце локалізації в гратці радіаційних дефектів та домішок інертних газів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / І. Є. Копанець ; ННЦ "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Визначено кінетику нагромадження і розподіл в об'ємі дефектів та іонноімплантованих атомів важких інертних газів. Встановлено концентраційні та температурні інтервали, за яких іонноімплантовані в нікель атоми великого радіуса можуть займати положення заміщення. Показано, що за утворення розщеплених конфігурацій вакансійно-домішкових комплексів, окрім розмірного чинника, грає роль вид міжатомного потенціалу (хімічний зв'язок). Запропоновано механізм сегрегації дейтерію в області залягання максимумів пошкоджень та домішки за рахунок його дифузії з шарів кристала, що розташовані на глибинах, більших за (пробіг + страглінг), де дейтерій був захоплений в процесі впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.209.1 + К272.209.1
Шифр НБУВ: РА376475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Карпов С.О. 
Процеси термоактивованого перенесення водню в конструкційних сталях: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / С.О. Карпов ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Установлено закономірності поведінки ізотопів водню в аустенітних нержавіючих сталях типу 18 - 10 та визначено чинники, які сприяють його накопиченню в матеріалі з використанням комплексу експериментальних методик (термосорбційної спектрометрії, ядерної реакції, електронної мікроскопії), що дозволяють числово контролювати кінетику накопичення, розподіл в об'ємі та термоактивовану десорбцію іонно-імплантованих атомів газу, а також метод математичного моделювання для одержання термодинамічних характеристик захоплення та десорбції дейтерію у сталях 06Х18Н10, 08Х18Н10Т і 12Х18Н10Т. Показано, що ефективними пастками дейтерію в об'ємі сталей 18 - 10 є дефекти вакансійного типу. Установлено характер впливу легувальних домішок на захоплення водню й еволюцію мікроструктури сплавів. Виявлено вплив домішок титану на посилення блокування виходу дейтерію з об'єму сталі за наявності поверхневої пасивуючої плівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К272.209.1 +
Шифр НБУВ: РА359647

Рубрики:

      
3.

Слатін К. О. 
Структура та характеристики поверхні неіржавіючої сталі та дюралюмінію, що зазнали бомбардування іонами водню: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / К. О. Слатін ; Ін-т електрофіз. і радіац. технології, НАН України. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Одержано експериментальні результати, які дозволяють оцінити зміни в структурі поверхні, що призводять до змін оптичних властивостей неіржавіючої сталі (SS) у результаті опромінювання іонами водню. Показано, що варіація енергії іонів за постійного флюенсу робить істотний вплив на структуру пошкодження, що формується на поверхні SS-дзеркал. Розглянуто пошкоджений шар у моделі наближення ефективного середовища, що складається з суміші металу та порожнеч. Вивчено зміни оптичних властивостей поверхні алюмінієвого сплаву D16 у разі дії іонів дейтерієвої плазми за умов, які імітують вплив середовища на внутрішні дзеркала в термоядерному експериментальному реакторі. Запропоновано механізм для пояснення експериментальних даних на підставі аналізу експериментальних результатів і результатів розрахунку в моделі ефективного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.109.1 + К272.209.1
Шифр НБУВ: РА370984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського