Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=К297.043$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Смоляков О.В. 
Вплив лазерної обробки на структурний стан аморфних сплавів на основі заліза та кобальту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / О.В. Смоляков ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено процеси релаксації та кристалізації в амфорних металевих сплавах системи перехідний метал - металоїд на основі заліза та кобальту під час дії лазерних нагрівів. Наведено нові результати, стосовно встановлення фізичних закономірностей структуроутворення у амфорних металевих сплавах відповідно до кінетичних факторів термічного впливу. Розглянуто структурні зміни в амфорних сплавах під впливом лазерних обробок у докристалізаційних режимах, а також зміну типу кристалізації в амфорних сплавах за швидкісних нагрівів. Встановлено, що лазерна обробка у докристалізаційних режимах, призводить до підвищення термічної стабільності аморфних сплавів системи Fe - B. На основі побудови експериментальної та модельної функції радіального розподілу атомів запропоновано пояснення даного ефекту. Результати можна використати у процесі розробки технологій термообробки, що призводять до оптимізації механічних, магнітних та інших фізичних властивостей аморфних сплавів промислового використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043
Шифр НБУВ: РА308712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Смоляков 
Вплив лазерної обробки на структурний стан аморфних сплавів на основі заліза та кобальту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Олександр Васильович Смоляков ; Запорізький держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043
Шифр НБУВ: РА308712

Рубрики:

      
3.

Юргелевич І.В. 
Еволюція магнітних та оптичних властивостей аморфних сплавів перехідний метал-металоїд при термічних та лазерних обробках: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.07 / І.В. Юргелевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043 + К297.091
Шифр НБУВ: РА307976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сезоненко А.Ю. 
Структура та функціональні властивості швидкоохолоджених фольг багатокомпонентних сплавів на основі NiTi: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / А.Ю. Сезоненко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено ефект високої пластичності в околі температури склування, що має велике практичне значення. ефектом пам'яті форм на основі NiTi. Визначено оптимальні параметри (швидкість деформації, температура) для досягнення максимальної деформації без руйнування зразка. Знайдено кореляцію між мікроструктурою закристалізованих сплавів та характеристичними температурами мартенситного перетворення та їх функціональними властивостями. На підставі одержаних результатів дослідження встановлено кореляцію між еволюцією структури швидкоохолоджених фольг багатокомпонентних сплавів на основі NiTi за умов нагрівання та механічними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378,022 + К297.043 +
Шифр НБУВ: РА323462

Рубрики:

      
5.

Беднарська 
Структура та хімічні перетворення аморфних сплавів на основі заліза і кобальту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Лідія Михайлівна Беднарська ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043
Шифр НБУВ: РА310684

Рубрики:

      
6.

Кулик Ю.О. 
Структурні зміни при нагріванні аморфних металевих сплавів на основі Al та Fe: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Ю.О. Кулик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі експериментальних даних, одержаних за допомогою методу малокутового рентгенівського розсіяння, встановлено розподіл структурних неоднорідностей під час відпалу аморфних сплавів Al - Ni - Y. Показано пріоритетний вплив нанокристалів алюмінію на формування дифракційної картини, механізм кристалізації яких має дифузійно-контрольований характер. Для аналізу кінетики кристалізації за неізотермічних умов запропоновано використання методу реєстрації температурно-часових змін інтенсивності дифракційних максимумів, що дозволяє одержати додаткову інформацію про природу структурно-фазових змін під час нагрівання аморфних сплавів. що розподілені в аморфній фазі, збагаченій атомами Nb та B. Виявлено суттєвий вплив вмісту Nb на механізм і кінетику фазових перетворень під час кристалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043 +
Шифр НБУВ: РА356052

Рубрики:

      
7.

Гіржон В.В. 
Структурно-фазові зміни в кристалічних та аморфних сплавах на основі перехідних металів при термоциклічних обробках: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Гіржон ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесів структуроутворення в металевих сплавах на основі перехідних металів при різних видах термоциклічної дії на них: жорсткого термоциклування за участю фазових перетворень, що відбуваються за зсувним механізмом, термоциклування навколо точки Кюрі, лазерного термоциклування з надвисокими швидкостями нагріву та охолодження. Отримані нові результати, які в сукупності розв'язують важливу наукову проблему - встановлення фізичних закономірностей формування структури в кристалічних та аморфних сплавах на основі Fe, Ni, Co під час термоциклування за участю фазових переходів I та II роду з врахуванням кінетичних факторів теплової дії. Встановлені механізми релаксації пружних напруг при багаторазовій обробці в Fe-Ni сплавах, досліджений вплив легуючих елементів на повноту мартенситних перетворень при термоциклічній обробці, пояснена зміна реакції кристалізації в аморфних сплавах при лазерному термоциклуванні, встановлені механізми підвищення коерцитивної сили в сплавах системи Fe-Nd-B при термоциклуванні навколо точки фазового переходу II роду. Результати можуть бути використані при розробці матеріалів для кріогенної техніки, що зазнають багаторазових теплозмін в процесі експлуатації, при розробці технологій виготовлення надсильних постійних магнітів тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.24,022 + К297.043

Рубрики:

      
8.

Абдулов 
Термодинамічні властивості розплавів Сu-Ti-Zr, Cu-Ni-Ti, Cu-Fe-Ti i моделювання їх схильності до аморфізації: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Олександр Радікович Абдулов ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511,0 + К350.3-1 + К297.043
Шифр НБУВ: РА359271

Рубрики:

      
9.

Баскевич О.С. 
Формування аморфних сплавів перехідних металів з фосфором при електроімпульсному осадженні: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.С. Баскевич ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив швидкості зміни катодної перенапруги на близький порядок, структуру та термічну стійкість сплавів перехідних металів (ПМ), одержаних методом електроімпульсного осадження (ЕІО). Вперше одержано аморфні сплави за мінімальних концентрацій гіпофосфіту натрію у розчинах електролітів. Обгрунтовано можливість одержання аморфних сплавів Ni-P, Fe-P і Co-P (ПМ-Р) за 260 В/с і 154 В/с відповідно. Встановлено, що за імпульсних режимів електроосадження найбільша кількість фосфору у сплавах, одержаних з розчинів з гіпофосфітом натрію, не перевищує 18 ат. %, а аморфний стан досягається за концентрацій фосфору на 1,5 - 2 ат. % менше, ніж у сплавах, одержаних осадженням за допомогою постійного струму. З метою визначення механізму утворення аморфного та мікрокристалічного стану у сплавах ПМ-Р використано експериментальні рентгеноструктурні дані та проведено моделювання близького порядку за запропонованою методикою апроксимації профілю головного піку структурного фактора. Встановлено, що близький порядок аморфних сплавів ПМ-Р складається з областей впорядкованого розміщення атомів (ОВРА), структура яких близька до багатогранників найбільш щільних кристалічних структур. Виявлено, що ОВРА аморфних сплавів Ni-P формуються у близькі до гранецентрованої кубічної (ГЦК) структури, які складаються переважно з октаедрів; в аморфних сплавах Fe-P ОВРА формуються у структури, близькі до об'ємоцентрованої кубічної (ОЦК) та подібні до кубооктаедрів; в аморфних сплавах Co-P можливе одночасне утворення ОВРА зі структурами, подібними до ГЦК і гексогональної щільноупакованої (ГЩУ) структур, які мають суміш багатогранників, близьких до тетраедрів та октаедрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043 + К35 +
Шифр НБУВ: РА359910

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського