Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=К323.92$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Фесенко М.А. 
Диференціація властивостей частин виливка модифікуванням чавуну в ливарній формі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / М.А. Фесенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Встановлено оптимальні склади зарядів реакційних камер для диференційованого графітизувального, карбідостабілізувального та сфероїдизувального модифікування чавуну в ливарній формі. Досліджено особливості нових перспективних конструктивно-технологічних варіантів виготовлення двошарових і двобічних виливків із зносостійкого білого й ударостійкого високоміцного або сірого чавунів диференційованим модифікуванням вихідного сірого або білого чавунів у ливарній формі. Встановлено функціональні залежності основних показників якості двошарових і двобічних чавунних виливків від технологічних параметрів процесу модифікування рідкого металу в реакційних камерах ливникової системи ливарної форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.303 + К323.92 +
Шифр НБУВ: РА349873

Рубрики:

      
2.

Єременко А.П. 
Підвищення ефективності графітизуючого модифікування високоміцного чавуну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / А.П. Єременко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу графітизуючого модифікування залізо-кремнієвим сплавом на кінетику графітизації високоміцного чавуну з кулястим графітом в рідкому, твердо-рідкому та твердому стані. Показано, що додання у склад модифікатора титану, алюмінію, кальцію, барію підвищує ефективність графітизуючої обробки. Наявність цих же елементів у складі промислового ферросплаву ФС75 змінює його графітизуючий потенціал. Основні результати роботи знайшли застосування при виробництві виливків із високоміцного чавуну з високими пластичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.92

Рубрики:

      
3.

Лахненко В.Л. 
Процеси взаємодії активних елементів модифікуючих добавок з рідким металом при одержанні високоміцного чавуну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / В.Л. Лахненко ; НАН України. Фізико-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.92-1
Шифр НБУВ: РА318572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Верховлюк А.М. 
Фізико-хімічні закономірності взаємодії розплавів з твердими матеріалами в процесах одержання високоміцних чавунів і спеціальних сплавів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.04 / А.М. Верховлюк ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т металів та сплавів. — К., 2006. — 37 с. — укp.

Встановлено закономірності міжфазної взаємодії в системах вогнетривкий матеріал - металургійний розплав та кінетики розчинення твердих фаз в металічних розплавах. У науковий обіг введено поняття ефективного параметру розчинення та запропоновано модель опису процесів розчинення технічних речовин, що дозволяє розраховувати кінетичні параметри процесу. Показано, що в чистих розплавах залізо-вуглець міжфазний натяг на базисній кристалографічній площині графіту (001) більше, ніж на призменній (hk0). З'ясовано, що домішки деяких третіх елементів змінюють це співвідношення на зворотне, що сприяє росту базисних граней графіту. На підставі вивчення міжфазної взаємодії під час формування графітних включень з насиченого залізовуглецевого розплаву показано, що за ізотермічних умов основними факторами, що визначають форму включень, є значення міжфазної енергії на базисній і променній гранях полікристалу графіту. Розроблено склади для захисту вуглеграфітових матеріалів від впливу агресивних металевих розплавів. Запропоновано спеціальні чавуни для виготовлення ємностей для цинкування й алітування сталевого листа. Розроблено технологічні засади модифікування порошковим дротом і вакуум-компресійний процес модифікування, які є перспективними та забезпечують гарантований рівень залишкового магнію в розплаві. Одержано дані про міжфазну взаємодію в системах хімічно-активний розплав - вогнетривкий матеріал, з використанням яких розроблено технологію плавки та одержання аморфних сплавів за низьких швидкостей охолодження ливарними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.32 + К323.92 +
Шифр НБУВ: РА344939

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського