Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (141)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=К327.203-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Мішалкін А.П. 
Підвищення ефективності дуттєвих режимів конвертерів на основі дослідження гідродинаміки та перемішування ванни: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.П. Мішалкін ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

Висвітлено результати теоретичних і експериментальних досліджень процесів перемішування й утворення сплесків рідкої фази в конвертерах з різними способами продувки. Із застосуванням сучасних методик холодного та високотемпературного моделювання одержано нову достовірну інформацію щодо гідродинаміки конвертерної ванни й особливості взаємодії в об'ємі ванни кисневих і газопорошкових струменів у разі зміни способів і параметрів дуття, варіантів розміщення та кількості продувних пристроїв. Установлено можливість істотного збільшення інтенсивності продувки без збільшення втрат металу з викидами в конвертерах комбінованого дуття, AOD-агрегатах і за організації продувки через двох'ярусні багатоцільові фурми. Встановлено, що найбільш раціональним варіантом комбінованої верхньо-донної продувки є подача основного кисневого дуття через верхню фурму. Експериментально з використанням дослідного, на підставі техногенних відходів виробництва, порошкоподібного "чорного вапна" підтверджено ефективність розробленого дуттєвого режиму комбінованої верхньо-донної продувки. Визначено, що уведення дослідного реагенту через донну фурму в зону реагування верхнього та донного кисневих потоків забезпечує раннє утворення активних основних шлаків, а регульоване співвідношення компонентів суміші - більш повне видалення фосфору та сірки, а за необхідності - ефективне підвищення вуглецю в металі. Уточнено схему перемішування ванни та механізм утворення сплесків рідкої фази, розроблено безрозмірний критерій перемішування, одержано вираження для розрахунку висот сплесків вільного простору конвертера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.203-1 +
Шифр НБУВ: РА368930

Рубрики:

      
2.

Чернятевич І. В. 
Розробка комплексної ресурсо- та енергозберігаючої технології продувки конвертерної ванни і нанесення шлакового гарнісажу на футерівку агрегату: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / І. В. Чернятевич ; Дніпродзерж. держ. техн. ун-т. — Дніпродзержинськ, 2011. — 22 с. — укp.

З використанням сучасних методик фізичного та чисельного моделювання одержано нову достовірну інформацію про механізм, гідрогазодинамічні та тепломасообмінні процеси, що супроводжують продувку конвертерної ванни спеціально орієнтованими рядами над- і дозвукових кисневих струменів і подальшу роздувку шлакового розплаву азотними струменями, що переміщуються, з одночасним вдуванням порошкоподібних магнезіальних шлакоутворювальних матеріалів у нанесений на стіни конвертера шлаковий гарнісаж. Розроблено та запропоновано до промислової експлуатації на 160-т конвертерах ВАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" нові конструкції цільноточених головок кисневих фурм з оптимізованою системою охолодження та технологія продувки конвертерної ванни, що забезпечують прискорене формування шлаку з кінцевим вмістом оксиду магнію 5 - 7 %, покращання процесів дефосфорації та десульфурації металу, зниження інтенсивності заметалювання фурми та горловини конвертера. Встановлено та впроваджено у виробництво зі значним ресурсо- й енергозберігальним ефектом нові технологія гарячого ремонту футеровки 160-т конвертерів і конструкція гарнісажної торкрет-фурми, що забезпечують нанесення шлакового гарнісажу за допомогою роздувки кінцевого шлаку, який містить 5 - 7 % MgO, з одночасним факельним торкретуванням футерівки шляхом вдування до гарнісажного шару порошкоподібного невипаленого доломіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.203-1 + К327.203-51-083
Шифр НБУВ: РА382344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шарбатіан М.Д. 
Розробка математичної моделі і системи керування процесом шлакоутворення у ванні конвертера: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / М.Д. Шарбатіан ; Держ. п-во "НВК "Київ. ін-т автоматики". — К., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблеми розробки математичних моделей і системи керування процесом шлакоутворення. Вперше встановлено функціональні зв'язки пульсаційних параметрів (частоти й амплітуди) газу, що відходить, а також зміни маси фурми в процесі продувки зі шлакоутворенням в плавці, що суттєво розширило сферу застосування інформації газової фази, зокрема дозволило здійснити безперервний контроль рівня ванни. Досліджено новий підхід до побудови моделі керування шлакоутворенням у конвертері, який базується на системному розгляді процесів знесіркування до, під час продувки, додувки та в агрегаті доводки сталі. Удосконалено підхід до проблеми побудови математичної моделі процесу шлакоутворення, заснованого на сукупному застосуванні детермінованих, імовірних та евристичних методів з наступною ідентифікацією моделі в процесі експлуатації за плавками позитивного досвіду. Вперше вирішено проблему оптимізації процесу видалення сірки в конвертерному виробництві. Розвинуто методи контролю рівня ванни та ходу шлакоутворення, що враховують параметри роботи водоохолоджуючого устаткування, газу, що відходить і футерівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.203-15 +
Шифр НБУВ: РА344313

Рубрики:

      
4.

Дреус 
Розробка методу дослідження і аналіз процесів гідродинаміки та теплообміну в сталеплавильній ванні при електромагнітному впливі на розплав: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Андрій Юлійович Дреус ; Національна металургійна академія України. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.203-12
Шифр НБУВ: РА320553

Рубрики:

      
5.

Альперович Я.Л. 
Розробка та освоєння регламентованого шихтового режиму конверторної плавки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / Я.Л. Альперович ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичну модель динаміки процесу окиснення кремнію за умов продування чавуну у конвертері, яка базується на дифузійному режимі процесу та враховує зміну лімітуючої ланки в ході продування. Модель адекватно описує зміну вмісту кремнію в металі залежно від витрат кисню. Експериментально визначено константу моделі процесу окиснення кремнію у 60-тонному конвертері, яка складає 0,038. Розраховано охолоджувальний ефект вапна залежно від міри недопала та температури вапни. Встановлено, що зростання недопалу на 1 % збільшує охолоджувальний ефект вапна на 26,81 кДж/кг. Розроблено методику розрахунку та модель динамічного теплового балансу коверторної ванни, яка базується на динаміці окиснення кремнію та вуглеця. Запропоновано універсальний алгоритм розрахунку маси домішків вапна з різною мірою недопалу, що відповідають динамічному тепловому балансу ванни та забезпечують одержання заданої основності кінцевого шлаку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.203-1 +
Шифр НБУВ: РА323182

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського