Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=К327.923.43-64$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Головачов А.М. 
Розробка металургійних основ ресурсозберігаючих технологій одержання композитних злитків швидкорізальної сталі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.М. Головачов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано металургійні способи одержання композитних злитків швидкорізальної сталі, експериментально перевірено ефективність технологій "рідкий сандвіч" (РС) та електрошлакового наплавлення рідким металом (ЕШМ РМ) для виготовлення металорізального інструмента. Наведено термодинамічну оцінку стабільності карбідів і визначено рівноважні склади фаз у сталі Р6М5 за умов зниженого вмісту легуючих елементів у центральному об'ємі злитка РС. На підставі сучасних уявлень про зниження температури ліквідус у процесі збагачення розплаву іншим компонентом теоретично обгрунтовано можливість її збільшення шляхом доливу більш гарячою, але менш легованою сталлю. Створено методику та комп'ютерну програму, що дозволяє прогнозувати склад, температуру ліквідус і механічні властивості сталі. За допомогою двохетапної математичної моделі проведено числовий експеримент з оптимізації параметрів розливання композитного злитка РС. Здійснено апробацію технології розливання композитного злитка РС Р6М5+40Х за промислових умов. На підставі результатів випробувань структури та властивостей одержаного металу доведено його повну відповідність вимогам ГОСТ 19265. Експериментально підверджено повну відповідність інструмента з композитної сталі нормам різання для сталі Р6М5. Показано, що за ЕШН РМ за рахунок наявності двох поверхонь охолоджування утворюється дрібне зерно, що сприяє запобіганню деформації під час виготовлення великогабаритного інструмента. Доведено, що розроблені технології одержання композитних злитків швидкорізальної сталі забезпечують економію легуючих елементів і конкурентоспроможність виготовленого інструмента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.923.43-64 +
Шифр НБУВ: РА355707

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського