Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (93)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=К344$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Смірнова О.Л. 
Анодні процеси на золоті в галогенідно-сульфатних розчинах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.Л. Смірнова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження процесів, які мають місце на золоті за відсутності та в контакті з міддю та нікелем. Розроблено ефективну технологію електрохімічного рафінування, вилуження золота, переробки дорогоцінного металу з вторинної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К344.17
Шифр НБУВ: РА313853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Прокопенко В.А. 
Гіпохлоритне одержання благородних металів з вторинної дисперсної мінеральної сировини: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.01 / В.А. Прокопенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 37 с. — укp.

Розроблено ефективну й екологічно безпечну технологію вилучення благородних металів з вторинної дисперсної мінеральної сировини - креців. Визначено склад і фізико-хімічні властивості креців, виокремлено базову хімічну реакцію розчинення їх металевих компонентів. За встановленими кінетикою та механізмом розчинення золота у хлорид-гіпохлоритних розчинах розроблено технологічний процес селективного вилучення золота з креців, а для знезолочених розчинів - процес утилізації складових і вилучення токсичних металів. На базі запропонованих технологічних процесів створено технологію переробки креців з утилізацією цінних компонентів і знешкодженням технологічних розчинів, розроблено оригінальне обладнання для основних операцій, які реалізовано за промислових умов в екологічно безпечному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К344 +
Шифр НБУВ: РА359372

Рубрики:

      
3.

Зозуля В.В. 
Колоїдно-хімічні властивості пористих структур, які формуються при селективному розчиненні системи Ag - Au: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / В.В. Зозуля ; НАН України. Ін-т біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено закономірності процесів самоорганізаційного формування кристалізаційних тривимірних пористих структур, частки яких складаються з золота. Ці процеси відбуваються у системі Ag - Au за умов її контакту з нітритними розчинами під дією градієнту хімічного та накладеного анодного потенціалу. Одержано систематичні дані про колоїдно-хімічні властивості пористих систем. Установлено, що морфологія поверхні структур визначається механізмом процесу їх формування. За методом теплот змочування встановлено, що поверхня пористих структур є гідрофільною. З'ясовано, що найбільш адекватною геометричною моделю будови досліджених пористих структур, у межах якої характерний розмір часток одержаних структур визначається кінетикою процесу селективного розчинення вихідної системи компонентів. На підставі аналізу результатів експериментального визначення товщини шару, в якому відбувається процес формування пористих структур, доведено наявність поверхнево-дифузійного мехнізму цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г612.5 + К344 +
Шифр НБУВ: РА350617

Рубрики:

      
4.

Афоніна І. О. 
Селективне електрохімічне вилучення паладію з сировини і його застосування при електросинтезі каталітично активних структур: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.03 / І. О. Афоніна ; Нац. техн. ун-т "ХПІ". — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено закономірності переробки техногенних паладієвмісних відходів та електросинтезу електропровідної пористої матриці з іммобілізованим нанорозмірним паладієм, запропоновано використання його каталітичних властивостей для дефектування водню. Розроблено та запатентовано спосіб 100 %-го вилучення паладію з паладієвмісної сировини з 99,99 %-ою чистотою металевого порошку. Запропоновано селективно виділяти паладій з розчину вилуговування у вигляді важкорозчинної сполуки діаміндихлорпаладію, що забезпечує видобування паладію з максимальним ступенем чистоти (99,99 %). Запропоновано використовувати електрон-провідниковий полімер поліанілін як матрицю для іммобілізації паладію. Підтверджено можливість створення сенсора амперичного типу для дефектування водню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63 + Г576.3 + К344.5
Шифр НБУВ: РА380362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Чернюк О.В. 
Сульфатна технологія електролітичного відокремлення компонентів мідно-срібних сплавів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.В. Чернюк ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Експериментально та математичним моделюванням доведено можливість ефективного промислового рафінування сплавів міді з великим вмістом срібла в мідно-сульфатному електроліті з домішками олефінових сполук. Визначено процеси та явища, внаслідок яких у разі електролізу на промислових густинах струму можна одержувати високочисті катодні осади міді та шлам срібла. Запропоновано принципово нову ефективну й екологічно безпечну технологію електролітичного розподілення компонентів мідно-срібних сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж698 + К342.144 + К344.2
Шифр НБУВ: РА317049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Пололій Н.М. 
Технологія вилучення золота і срібла з промислових відходів та рудних концентратів активованими ціанистими розчинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Н.М. Пололій ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розробки інтенсивної технології ціанистого вилучення золота і срібла з промислових відходів і рудних концентратів, що забезпечує високий ступінь вилучення благородних металів. У дисертації запропонований новий напрямок підвищення ефективності і інтенсифікації процесу шляхом використання плазмохімічно активованих вилуговуючих розчинів. Визначено вплив концентрації реагентів і температури на швидкість процесів вилучення золота з металевої основи, срібла з матових антикорозійних покриттів і твердих відходів кінофотоматеріалів. Розраховані кінетичні параметри і визначені оптимальні умови ведення процесів. Показана можливість вилуговування золота і срібла з рудних концентратів плазмохімічно активованими ціанистими розчинами. Запропоновані заходи по стабілізації активованих ціанистих розчинів, що є необхідним при вилученні золота і срібла з рудних концентратів. Розроблені технологічні схеми процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К344.19

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського