Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (95)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (40)
Пошуковий запит: (<.>U=К5-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Глеч С.Г. 
Автоматизація прийняття рішень при управлінні періодичністю технічного обслуговування технологічних комплексів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.Г. Глеч ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2004. — 22 с. — укp.

Запропоновано нові способи підвищення та підтримки надійності одно- та двокомпонентних технологічних комплексів (ТК) шляхом використання автоматизованої системи прийняття рішень (АСПР) у процесі управління періодичністю технічного обслуговування (ТО). Розроблено ієрархічну струкутру АСПР та основні принципи її реалізації з урахуванням сучасних вимог. Доведено, що використання АСПР позитивно впливає на процес прийняття рішень під час управління періодичністю ТО та дозволяє підвищувати й підтримувати надійність ТК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-082.05 +
Шифр НБУВ: РА334174

Рубрики:

      
2.

Жолткевич Г.М. 
Автоматизація проектування технологічної оснастки: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / Г.М. Жолткевич ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Метою дослідження є підвищення ефективності технологічної підготовки виробництва за рахунок скорочення витрат на проектування технологічної оснастки. Розроблена та обгрунтована нова методологія проектування технологічної оснастки, що базується на сучасних комп'ютерних технологіях обробки проектної інформації. Досліджено особливості проектування технологічної оснастки, яке в роботі послідовно вивчається як інформаційний процес непоточного типу. Розглянуто різні підходи до інформаційного моделювання конструкцій технологічної оснастки та встановлено, що фреймові структури найбільш адекватно відповідають задачам опису конструкцій технологічної оснастки та її елементів, виходячи з їх функціонально-конструктивних та технологічних особливостей. Розроблено теоретичні засади та подано реалізацію методу моделювання конструкцій технологічної оснастки фреймами з використанням техніки SQL-баз даних. На підставі результатів аналізу різноманітних систем машинної графіки показано, що адекватність їх застосування залежить від функціонального типу елементів технологічної оснастки, що моделюються. Розроблено ефективний алгоритм моделювання плазмових кривих, який дозволяє запобігти виникненню ефектів їх осциляції, що мають небажані технологічні наслідки. Запропоновано методику прийняття проектних рішень за умови неповноти інформації, яка базується на оригінальній теорії "нечіткого" виведення, що відкрило шлях використанню комп'ютерних технологій на фазі синтезу конструкцій технологічної оснастки та її елементів. Запропоновано ефективні алгоритми кластер-аналізу для побудови класифікацій проектних ситуацій в процесі проектування технологічної оснастки та доведено їх коректність. Розглянуті питання автоматизації отримання креслень технологічної оснастки, виходячи з її об'єктної інформаційної моделі. На підставі використання запропонованої методології в системах автоматизованого проектування п'яти різновидів технологічної оснастки встановлено її достовірність. Проведено оцінку економічної доцільності використання запропонованої методології при проектуванні різних видів технологічної оснастки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-02

Рубрики:

      
3.

Ольшанська І.В. 
Вплив різних видів простоїв на продуктивність дискретних гнучких виробничих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / І.В. Ольшанська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Побудовано математичні моделі функціонування гнучкого виробничого осередку (ГВО) баз накопичувача та з накопичувачем різного виду, що дає змогу враховувати різні види простоїв елементів ГВО. Розроблено математичні моделі функціонування дискретних гнучких однопоточної та паралельно-східної виробничих ліній з проміжними накопичувачами з урахуванням різних видів простоїв технологічного устаткування, а також одержано аналітичні вирази для техніко-економічних характеристик функціонування дискретних гнучких виробничих систем (ДГВС). На підставі проведених досліджень здійснено кількісну оцінку впливу простоїв на характеристики функціонування діалогових виробничих програмних систем. Розв'язано оптимізаційні задачі щодо забезпечення максимальної продуктивності за умов обмеження стосовно витрат, а також мінімуму витрат за заданої продуктивності ДГВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-05 +
Шифр НБУВ: РА335145

Рубрики:

      
4.

Єрьомін О.О. 
Енергозберігаючі режими нагрівання металу в камерних печах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.О. Єрьомін ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вибору енергоощадних режимів нагрівання металу в камерних нагрівальних печах, обладнаних регенеративними пальниками. Побудовано і випробувано камерну піч, обладнану регенеративними пальниками з кульковими регенераторами. Розроблено і реалізовано у вигляді програм на ПЕОМ розрахункові моделі нагрівальної камерної печі з регенеративними пальниками та кульковим регенератором, що грунтуються на шаровій схемі теплообміну. Виконано їх адаптацію. Розрахунковим шляхом і експериментально встановлено основні показники використання та економії палива від застосування регенеративних пальників. Досліджено параметри спалювання палива в печах, обладнаних регенеративними пальниками, за яких досягнуто задовільну рівномірність нагрівання великотоннажної садки уздовж печі. Визначено оптимальні значення питомої теплової потужності камерних печей з традиційними цегельними регенераторами та з регенеративними пальниками з погляду енергоощадження. Розроблено схему великовантажної нагрівальної печі з глибокою тепловою та хімічною утилізацією викидів, яка відрізняється тим, що всі елементи схеми промислово випробувані та розраховані за допомогою достовірних методик. Висвітлено екологічну перспективність розвитку даного напрямку печебудування. Отримано новий наближений розв'язок нагрівання тіл правильної форми у протитечії з газами, що відрізняється від відомих раніше наближених розв'язків простотою застосування та більш високим порядком точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-51 + К5-51
Шифр НБУВ: РА312530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Тарандушка Л.А. 
Моделі та методи організаційно-технологічної структури дискретних процесів виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Л.А. Тарандушка ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше побудовано й обгрунтовано імітаційну модель дискретного процесу виробництва на базі орієнтованого графу, яка дозволяє удосконалити організацію та управління виробничим процесом. Розроблено імітаційну модель функціонування виробничої дільниці, яка базується на логістичній моделі матеріальних потоків з урахуванням їх запізнювання, що визначає оптимальний темп надходження матеріальних ресурсів до виробництва. Побудовано імітаційну модель функціонування складових елементів системи механообробки (СМ) на базі основних визначень сіток Петрі, яка забезпечує прискорення процесу визначення технічних характеристик СМО. Розвинуто метод проектування оптимального технологічного процесу за допомогою лінійного програмування та комплексного підходу до виробництва, що забезпечує зменшення часу на введення виробу до виробництва у 3 рази та знижує собівартість виготовленої продукції на 3 - 10 %. Удосконалено модель організаційно-технологічної структури автоматизованих виробничих систем завдяки використанню комплексного підходу до виробництва, за допомогою якої віслідковується динамічний розвиток підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-05 + К5-64 +
Шифр НБУВ: РА341107

Рубрики:

      
6.

Толбатов 
Моделі та методи побудови автоматизованих інтегрованих систем життєвого циклу виробів промислових підприємств: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Володимир Аронович Толбатов ; Національний авіаційний ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-05
Шифр НБУВ: РА352612

Рубрики:

      
7.

Секірін О.І. 
Система інтелектуальної підтримки прийняття рішень в управлінні автоматизованими технологічними комплексами машинобудівних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.І. Секірін ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2004. — 21 с. — укp.

Розроблено нову узагальнену модель автоматизованих технологічних комплексів (АТК) механообробки, побудовану на основі об'єктивних моделей його типових компонентів: технологічного, транспортно-складського устаткування та системи управління, що на відміну від відомих забезпечує можливість моделювати у реальному часі роботу технологічних комплексів з різним складом устаткування та компоновочною схемою. Розроблено модифікований генетичний алгоритм, який має дворівневу структуру представлення хромосом, що дозволяє на першому рівні визначити оптимальну послідовність запуску в обробку партій деталей, а на другому - їх оптимальні розміри. Для формування субоптимальних розкладів роботи устаткування за обраним критерієм ефектвності разом з модифікованим генетичним алгоритмом використано об'єктивну модель АТК, що забезпечує обчислення цільової (fitness) функції для заданого набору хромосом. Розроблено нову структуру системи інтелектуальної підтримки прийняття рішень в управлінні АТК (СІППР-АТК), в якій запропоновано для аналізу та прогнозування виробничої ситуації використовувати об'єктну модель, а для оптимізації розкладів роботи устаткування - дворівневий генетичний алгоритм, що забезпечує високу ефективність роботи автоматизованих технологічних комплексів механообробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-05
Шифр НБУВ: РА330646

Рубрики:

      
8.

Івченко О.В. 
Управління якістю інструментальної підготовки виробництва багатономенклатурного машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / О.В. Івченко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На базі процесного підходу та принципів TQM запропоновано універсальну процесно-орієнтовану модель управління якістю системи інструментальної підготовки виробництва (ІПВ) машинобудівних підприємств (МП), яка дозволяє інтегрувати процедури управління інструментальним забезпеченням в загальну систему управління МП. На базі процесно-орієнтованих стандартів обгрунтовано систему наукових принципів і положень, що забезпечують формування раціональних структур управління ІПВ МП. Розроблено модель оцінювання якості ІПВ МП, яка дозволяє аналізувати діяльність підприємства за трьома головними напрямками, а саме: результативності, ефективності та технічного рівня ІПВ. Запропоновано методологічні підходи до оцінювання вагомості показників якості перебігу ключових процесів системи ІПВ МП, які дозволяють комплексно оцінити результативність діяльності підприємства з ІПВ щодо відповідності вимогам стандартів ДСТУ ISO 9001, ДСТУ ISO 14001 та ДСТУ OHSAS 18001.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5 +
Шифр НБУВ: РА364677

      
9.

Ягела К. 
Частотно-керований асинхронний електропривід металургійних транспортних ліній: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / К. Ягела ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 36 с. — укp.

Розроблено метод дослідження динаміки частотно-керованих багатомашинних асинхронних електроприводів на основі числових математичних моделей, реалізованих у програмному середовищі MATLAB-SIMULINK, і його застосування до аналізу й оптимізації групових електроприводів металургійних транспортних ліній. Проаналізовано механічні взаємодії металургійних транспортних ліній як навантаження для електроприводу. Дано математичний опис рольгангових ліній з врахуванням пружності та тертя. Описано конструкції та схеми сучасних частотно-керованих асинхронних електроприводів. Виконано комплекс досліджень, необхідних для проектування нового класу електроприводів металургійних транспортних ліній. Проведено експериментальні дослідження для оцінки адекватності математичних моделей і перевірки достовірності зроблених висновків. Описано технічні рішення, які вдосконалюють впроваджені в металургії частотно-керовані асинхронні електроприводи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-048.2

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського