Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (42)Книжкові видання та компакт-диски (44)
Пошуковий запит: (<.>U=К500.145.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Каплун П.В. 
Вплив покриттів на зносостійкість і довговічність підшипників кочення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / П.В. Каплун ; Ін-т надтвердих матеріалів НАН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

уЗапропоновано новий комплексний теоретико-експериментальний підхід щодо підвищення зносостійкості та довговічності підшипників кочення нанесенням зміцнюючих покриттів. На підставі теоретичних досліджень напружено-деформованого стану моделі пластини з багатошаровим покриттям під час її контактного навантаження виявлено вплив конструкції та фізико-механічних характеристик покриття на величину контактних напружень в композиції покриття - основа та обгрунтовано шляхи їх зменшення. Досліджено кінематику руху кульок в упорних підшипниках кочення, одержано формули для визначення швидкості та коефіцієнта проковзування кульок відносно кілець. Експериментальними дослідженнями виявлено вплив конструкції фізико-механічних властивостей покриттів та твердості основи на зносостійкість та довговічність підшипників кочення в мастилі, на підставі яких обгрунтовано перспективність застосування дифузійних покриттів та покриттів, одержаних методом іонного азотування в плазмі тліючого розряду. Для зміцнення поверхні уточнено механізм зношування поверхні кочення з покриттями в мастилі. Розроблено рекомендації та нову технологію для підвищення зносостійкості та довговічності підшипників кочення. Ефективність даних пропозицій підтверджено за допомогою промислових випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.32-02 + К500.145.32 +
Шифр НБУВ: РА330477

Рубрики:

      
2.

Мороз С. А. 
Забезпечення мікротопографії кілець роликопідшипників на основі зміцнювально-вигладжувальної технології: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / С. А. Мороз ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2010. — 21 с. — укp.

Вирішено комплексну науково-технічну задачу технологічного забезпечення формування параметрів мікротопографії робочих поверхонь та експлуатаційних властивостей кілець роликопідшипників шляхом застосування прогресивних викінчувально-вигладжувальних операцій. На підставі даної моделі динаміки формоутворення мікрорельєфу робочих поверхонь кілець встановлені зв'язки між амплітудно-частогними характеристиками динамічної системи формоутворення вигладжувальної технологічної системи та параметрами точності та мікрогеометричними параметрами поверхонь після вигладжування. Встановлено прогресивну технологію комбінованого оброблення робочих поверхонь кілець роликопідшипників на підставі чорнового шліфування та алмазного вигладжування. Розроблено алгоритм і програму проектування технологічної операції вигладжування робочих поверхонь кілець роликопідшипників для умов підшипникового виробництва з одержанням основних показників режиму вигладжування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.145.321
Шифр НБУВ: РА377959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Заблоцький В.Ю. 
Підвищення якості оброблення кілець роликопідшипників на токарно-автоматних операціях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / В.Ю. Заблоцький ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2006. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення продуктивності праці та якості виготовлення кілець конічних роликових підшипників. Розроблено динамічну модель обробки комплексної заготовки кілець підшипників на токарно-автоматичних операціях, яка дозволила виявити вплив технологічних чинників на утворення параметра хвилястості робочих поверхонь кілець. Вперше встановлено взаємозв'язок параметрів макро- та мікрогеометрії робочих поверхонь кілець з їх експлуатаційними властивостями. Виявлено функціональні залежності між конструктивно-технологічними та кінематичними особливостями багатоінструментальної токарно-автоматичної обробки поверхонь обертання та режимами і показниками формоутворення та параметрами мікрорельєфу оброблюваних поверхонь. Розроблено нові конструкції комплексної заготовки кілець підшипників та технологічне обладнання, що дозволило розширити технологічні можливості механізмів і процесів, а також зменшити ресурсовитрати на 25 - 27 % і забезпечити зниження працемісткості токарної обробки кілець підшипників на 35 - 40 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.145.322 +
Шифр НБУВ: РА344159

Рубрики:

      
4.

Лапченко Ю.С. 
Технологічне забезпечення експлуатаційних характеристик кілець роликопідшипників: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Ю.С. Лапченко ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення експлуатаційних характеристик роликопідшипників і запропоновано методи спрямованого технологічного впливу та керування автоматизованими процесами за умов переналагоджувального підшипникового виробництва. Розроблено математичну модель утворення хвилястості на робочих поверхнях кілець в процесі їх безцентрового шліфування на жорстких опорах. Встановлено взаємозв'язки між динамічними та кінематичними параметрами процесу формоутворення (амплітуди, частоти коливань, співвідношення частот обертання круга і деталі з частотами коливань інструментального шпинделя), технологічними факторами (режимами обробки, розмірами, структурою, конструкцією круга) та параметрами хвилястості шліфованої поверхні. На базі модульного принципу розроблено інженерну методику вдосконалення процесу безцентрового шліфування доріжок кочення, яка складається з окремих модулів - математичних моделей динамічної системи оброблюваної деталі, підсистеми шпинделя інструменту, зони різання та динамічної моделі кінематики верстата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.145.322 +
Шифр НБУВ: РА351582

Рубрики:

      
5.

Кайдик О.Л. 
Технологічне забезпечення точності виготовлення кілець карданних підшипників в адаптивних технологічних системах шліфування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / О.Л. Кайдик ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення точності механічної обробки з метою покращення експлуатаційних характеристик карданних роликопідшипників на основі визначення закономірностей формоутворення робочих поверхонь їх кілець, а також взаємозв'язків параметрів точності з технологічними факторами шліфувальних операцій для забезпечення надійності та ефективності підшипникових вузлів механізмів і машин. Розроблено математичну модель механічної обробки, за допомогою якої встановлено вплив технологічних чинників на спрацьовування різального інструмента з урахуванням технологічної спадковості, що забезпечує формування заданих показників точності. Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень пружної системи автомату моделі МЕ280СО, показано її суттєвий вплив на точність обробки. Запропоновано узагальнений показник шліфування, який імітує дію сили різання на пружну систему. Представлено математичну модель вимушених коливань та здійснено їх аналіз. Розроблено пропозиції для практичної реалізації результатів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.145.32-18 +
Шифр НБУВ: РА334595

Рубрики:

      
6.

Михалевич В.Т. 
Технологічне забезпечення точності деталей роликопідшипників в умовах автоматизованого переналагоджувального виробництва: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.02.08 / В.Т. Михалевич ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. Івана Пулюя. — Т., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено математичну модель процесу виникнення похибок обробки в технологічних системах та динамічних похибок в системах керуючого контролю. Встановлено взаємозв'язки між факторами, що призводять до виникнення розмірних похибок - температурних деформацій, відхилень форми заготовки, метрологічних характеристик технічного оснащення та параметрами технологічного процесу - швидкості різання, подачі, часу обробки тощо. Проведено аналітичні дослідження різноваріантних процесів безцентрового шліфування. Наведено результати порівняльних експериментальних досліджень шліфування внутрішнього отвору кільця підшипника у традиційному технологічному процесі та в процесі, побудованому на основі керуючої програми. Подано інженерну методику практичної реалізації аналітичних та експериментальних досліджень для призначення раціональних режимів різання на внутрішліфувальних верстатах-автоматах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.145.32 +
Шифр НБУВ: РА368268

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського