Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (135)Книжкові видання та компакт-диски (54)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=К621.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Дьоміна К.Г. 
Вплив особливостей перитектичної кристалізації на структуру та властивості прокату з конструкційної сталі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / К.Г. Дьоміна ; Ін-т чорн. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Побудовано просторову фазово-концентраційну діаграму, яка дозволяє визначити межу до- і заперитектичної фазових областей кристалізації конструкційних сталей залежно від вмісту вуглецю, кремнію й марганцю. Показано, що у сталях, які містять 0,25 - 0,33 % вуглецю, легованих кремнієм і марганцем (близько 1,0 % кожного елемента), структура аустеніту характеризується найменшими розмірами дендритних вісей (I, II, III порядків), зерен, а також рівномірним розподілом ділянок концентраційної мікронеоднорідності. Виявлено спадкоємний взаємозв'язок концентраційних і морфологічних особливостей дендритної структури з параметрами кінцевої структури прокату. Установлено, що у конструкційному прокаті з низьколегованих сталей, що містять кремній і марганець, концентраційна мікронеоднорідність утворюється переважно внаслідок розвитку лікваційних процесів кремнію. Кількість і рівномірність чергування зон, збагачених і збіднених легувальними елементами, впливає на комплекс механічних властивостей та експлуатаційних характеристик конструкційного прокату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.235.204.3 + К621.4-1 +
Шифр НБУВ: РА343441

Рубрики:

      
2.

Романовський В.І. 
Методи та інформаційна технологія вибору ефективних режимів роботи систем з регульованим електроприводом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.І. Романовський ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію та проблемно-орієнтований інструментарій вибору ефективних режимів роботи складних систем управління, до складу яких входить регульований електроприлад. Сформульовано вимоги до моделей систем управління, введення яких дозволяє автоматизувати процес діагностики й оптимізації параметрів таких систем за допомогою інформаційних технологій. Наведено узагальнену інфомаційну модель автоматизованого комп'ютерного процесу дослідження систем управління, яка дає змогу підвищити точність та швидкодію процесу вибору параметрів систем управління. Розроблено метод комп'ютерного дослідження складних систем управління з метою здійснення комп'ютерного дослідження таких об'єктів за межових режимів роботи. Створено інформаційну технологію, яка дозволяє проводити комп'ютерне дослідження автоматизованих систем управління з урахуванням їх особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01 с116 + К621.4-52-043-05 +
Шифр НБУВ: РА338087

Рубрики:

      
3.

Парусов Е.В. 
Розробка хімічного складу та режимів термомеханічної обробки катанки підвищеної деформованості з електросталі для виробництва високоміцного металокорду: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Е.В. Парусов ; Ін-т чорн. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено хімічний склад і технологію термомеханічної обробки катанки з електросталі марки 80КРД, мікролегованої бором, які забезпечують підвищення деформованості під час волочіння й економію матеріальних і енергетичних ресурсів у процесі виробництва металокорду високої міцності. Вивчено кінетику перетворень аустеніту за безперервного охолодження у боровмісній (B - 0,0015 %) електросталі марки 80КРД з вмістом базових легувальних елементів (C - 0,83 %, Mn - 0,56 %, Si - 0,17 %) та побудовано термокінетичну діаграму. З використанням методів математичного моделювання показано вплив хімічного складу на структуру та властивості катанки. Установлено співвідношення між основним структурним параметром катанки з борвмісної сталі 80КРД - дисперсністю перліту й іншими якісними характеристиками: механічними властивостями, глибиною зневуглецьованого шару, масою окалини на поверхні. Розроблено режими ТМО катанки зі сталі 80КРД, а також експрес-метод визначення питомої маси окалини залежно від її товщини на поверхні катанки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.4 + К621.8 +
Шифр НБУВ: РА358658

Рубрики:

      
4.

Оробцев А.Ю. 
Розробка, дослідження та освоєння технології прокатки-розділення в чорнових групах безперервних дротових станів при виробництві катанки із заготовок збільшеного перетину: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / А.Ю. Оробцев ; Ін-т чор. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2002. — 21 с. — укp.

Аналітично й експериментально доведено можливість збільшення перетину вихідної заготовки за рахунок застосування процесу прокатки-розділення в чорновій групі безперервного багатониткового дротового стану. Встановлено, що застосування нової технологічної схеми виробництва катанки супроводжується загальним зниженням енерговитрат на прокатку. Розроблено параметри настроювання робочих клітей, які забезпечують сталість поздовжнього розділення розкату та деформації його частин у наступних клітях. Катанка, одержана з використанням запропонованої технології, не має обмежень щодо використання в метизній переробці у процесі виробництва низьковуглецевого дроту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.4
Шифр НБУВ: РА319434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Вакуленко І.О. 
Структуроутворення та деформаційне зміцнення при пластичній деформації вуглецевих сталей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / І.О. Вакуленко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 34 с. — укp.

На основі роздільного вивчення впливу розміру зерна фериту, морфології, дисперсності і розподілу карбідної фази в вуглецевій сталі на процеси зародження та поширення пластичної течії встановлено механізм деформаційного зміцнення сталі та формування дислокаційних чарункових структур. Спільне дослідження структурних змін і деформаційного зміцнення в області малих пластичних деформацій низьковуглецевих сталей з ферито-мартенситними структурами, середньо- і високовуглецевих з дрібним поліедричним зерном фериту дозволило роз'яснити одержаний високий комплекс властивостей у сталях з складними ферито-цементито-мартенситними структурами. Враховуючи структурний стан металу, досліджено механізм деформаційного зміцнення в процесі реверсивного навантаження вуглецевих сталей, запропоновано заходи щодо зміни характеру поведінки вуглецевої сталі під час деформації. На основі досліджень структурних змін і деформаційного зміцнення вуглецевих сталей під час реверсивного навантаження розроблено технологію атермічного зміцнення холоднокатаного прокату. Проведено порівняльний аналіз розвитку процесів деформаційного зміцнення залежно від структурних параметрів низьковуглецевої, тонколистової гаряче- і холоднокатаної відпаленої сталі, на основі якого розроблено режими відпалу гарячекатаного прокату, що дали можливість підвищити комплекс властивостей металу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.073 + К621.400.4 +
Шифр НБУВ: РА328472

Рубрики:

      
6.

Дворжак А.І. 
Удосконалення технології та обладнання для реалізації процесу плющення заготовок зі складним профілем поперечного перерізу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / А.І. Дворжак ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше стосовно процесу плющення товстих заготовок з асиметричним профілем поперечного перерізу на підставі числових інтерпретацій методу верхньої оцінки та методу полів ліній ковзання розроблено математичні моделі напружено-деформованого стану (НДС) металу, що дають змогу врахувати реальну геометрію осередку деформації, неоднорідність розподілів механічних властивостей та асиметрію пластичного плину металу за умов одночасного забезпечення можливості прогнозування імовірності появи внутрішніх дефектів суцільності в осьовій зоні. Уточнено та розширено в область умов реалізації процесів плющення та виправлення тонких складнопрофільних заготовок математичні моделі НДС металу на базі числового рекурентного розв'язання скінченно-різницевих форм умов статичної рівноваги виділених елементарних об'ємів, що дають змогу врахувати реальний характер розподілів межових умов для кожного окремого поперечного перерізу осередку деформації. Уперше для різних технологічних схем процесу плющення заготовок з асиметричним профілем поперечного перерізу з використанням методів передаточних коефіцієнтів, межових оцінок та імітаційного моделювання розроблено комплекс математичних моделей і програмних засобів, що дають змогу прогнозувати точність геометричних характеристик, а також рівень і ступінь стабільності механічних властивостей одержуваного металопрокату. Уточнено кількісні уявлення щодо характеру впливу, сформульовано та розв'язано програмно задачі з автоматизованого проектування технологічних режимів роботи і конструктивних параметрів механічного устаткування плющильних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.400.1 +
Шифр НБУВ: РА327482

Рубрики:

      
7.

Кашаєв В.В. 
Удосконалення технологічних режимів прокатки катанки, які забезпечують енергоефективність, точність і розширення марочного сортаменту прокату: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.В. Кашаєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Одержано нові аналітичні залежності для визначення критерію ефективної формозміни металу під час прокатки у витяжних калібрах. Установлено залежність між питомою роботою деформації та коефіцієнтом ефективної формозміни для традиційних систем калібрів і нового комбінованого способу прокатки та волочіння. Запроваджено енерго- та ресурсоощадну технологію прокатки катанки стабільної точності та розширеного марочного сортаменту, яка грунтується на удосконаленні методу розрахунку витяжних калібрів шляхом розробки й урахування критеріїв енергетичної ефективності формозміни метала у калібрах і критеріїв оптимальності температурно-швидкісних режимів. Одержано експериментальні дані про характер впливу температури на геометрію прокату та розроблено алгоритм корекції впливів на готовий профіль. З урахуванням особливостей прокатки високоякісних, легованих сталей і сплавів розроблено методику корекції калібрування валків дротового стану 150 ЗАТ "ММЗ". За результатами впровадження вдосконаленої технології прокатки, калібрування валків і якості катанки на стані 150 ЗАТ "ММЗ" одержано фактичний економічний ефект 883 687,5 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.4 +
Шифр НБУВ: РА356419

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського