Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=К623.300.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Варфоломєєва І.В. 
Моделі, методи та інформаційна технологія інженерії квантів знань для підтримки технологічних рішень в гарячештампувальному виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.В. Варфоломєєва ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше розв'язано задачу знання орієнтованої комп'ютерної підтримки прийняття ідентифікаційних і прогнозних рішень за умов технологічної підготовки гарячештампувального виробництва з використанням засобів інженерії квантів знань, що дозволило завдяки вдосконаленому маніпулюванню квантами (порціями) знань підвищити якість прийнятих рішень у середньому у 3 рази й оперативність їх генерування на порядок. Удосконалено метод побудови бази точок t-квантів знань (Бtk З) на базі мінімізації кількості комбінації значень характеристик об'єкта прийняття рішень (ОПР) до пошуку закономірностей у навчальній вибірці, що забезпечило скорочення часу побудови (Бtk З) у середньому в два рази. Запропоновано виведення рішень за (Бtk З) на базі заборонної логічної мережі виведення рішень, яка автоматично генерується за знайденими у навчальній вибірці закономірностями, що забезпечило перевірку ОПР стосовно суперечливості синтезованій (Бtk З).забезпечити адекватність індуктивно синтезованої бази квантів знань об'єму навчальної вибірки. Розвинуто tРАКЗ-метод прийняття рішень на підставі запропонованої постановки й розв'язання задачі визначення інформативності обраної системи ознак у разі побудови Бtk З шляхом пошуку в ній суперечностей і неповноти, що дозволило підвищити якість синтезованої Бtk З. Удосконалено РАКЗ-метод прийняття рішень на базі запропонованого методу структуризації знань про класи ОПР за допомогою "особистих карток", що забезпечило можливість прямого навчання експертами-технологами знанняорієнтованої системи підтримки рішень без участі інженера зі знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.3-64 +
Шифр НБУВ: РА339799

Рубрики:

      
2.

Мамонова А.А. 
Особливості формування тонкої кристалічної структури та оптимізація процесів гарячої штамповки порошкових сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / А.А. Мамонова ; НАН України. Ін-т проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 25 с. — укp.

Досліджено процес одержання гарячештампованих порошкових сталей і вперше виявлено існування декількох конкуруючих процесів, суперпозиція яких призводить до змін мікроструктури та механічних властивостей матеріалів. Встановлено, що дія процесів деформації призводить до подрібнення структурних елементів, а самовідпалювання - до зворотнього ефекту - їх укрупнення, що супроводжується процесами зміцнення та знеміцнювання матеріалів та проявляється в екстремальних залежностях параметрів тонкої кристалічної структури та механічних властивостей від температури штампування. Виявлено, що у процесі гарячого штампування формується градієнтна тонка кристалічна структура по перерізу заготовки. Вперше з використанням сучасних підходів для обробки результатів рентгенографічних досліджень - методу гармонічного аналізу профілю рентгенівської лінії та методу апроксимації з застосуванням пакету комп'ютерних програм одержано кількісні характеристики параметрів тонкої структури у різних частинах штамповки. На рівні параметрів тонкої кристалічної структури виявлено її відмінності у периферійній і внутрішній областях заготовок з порошкових гарячештампованих сталей залежно від температури нагрівання під штамповку та їх хімічного складу. Вперше з урахуванням внутрішньозеренної структури визначено температури нагрівання під штамповку, за яких у досліджених порошкових гарячештампованих сталях формується структура близька до однорідної. Встановлено закономірності формування субструктури в порошкових сталях, які використано для прогнозування та керування механічними властивостями порошкових сталей конструкційного призначення залежно від технологічних параметрів їх одержання. Показано, що для визначення кількісних характеристик параметрів тонкої структури порошкових гарячештампованих сталей найбільш інформативним і коректним є метод гармонічного аналізу профілю рентгенівської лінії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.3 + К623.300.3 +
Шифр НБУВ: РА349855

Рубрики:

      
3.

Багров В.А. 
Підвищення стійкості штампів відновленням економнолегованими сплавами системи Cr -Mn - Mo - Ti на основі заліза: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.А. Багров ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання зниження енерго- і ресурсовитрат у процесі відновлення металообробного інструменту. Встановлено взаємозв'язок між карбідною фазою в досліджених сплавах і структурою, зносостійкістю та теплостійкістю. Висвітлено вплив засобу утворення карбідів ТіС (екзогенний та ендогенний) і технології наплавлення на їх розподіл в об'ємі наплавленого металу. На основі критеріїв механіки руйнування розкрито вплив температури на інтенсивність зношування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.3-14 + К623.300.3-56-083
Шифр НБУВ: РА320080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Роганов М.Л. 
Розширення технічних можливостей кривошипних пресів введенням в їх конструкцію додаткових механізмів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / М.Л. Роганов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 19 с. — укp.

Удосконалено системний підхід щодо створення, модернізації та експлуатації кривошипних пресів (КП) на базі формування нових додаткових механізмів. Вперше розроблено класифікацію існуючих видів розміщення на пресі додаткового гідропружного ударного механізму. Запропоновано метод вибору його енергетичного рівня, який теоретично виключає можливість ризику заклинювання преса. Розроблено математичну модель преса з додатковим гідропружним ударним механізмом, що дозволяє визначити його основні параметри. Обгрунтовано раціональність кінематичного зв'язку повзуна з механізмом регулювання закритої висоти преса, розроблено математичну та фізичну моделі змінного за висотою його штампового простору. Одержано залежності припустимої роботи деформування на кожному автоматичному ході під час дробового деформування. Запропоновано класифікацію систем змащення та удосконалено методи побудови технологічних параметрів кривошипних гарячештампувальних пресів і математичні моделі систем змащення під тиском, рівним або більшим ніж тиск у шарнірах преса, а також параметрів витрат та обсягу змащення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.3-521.1-02 +
Шифр НБУВ: РА333676

Рубрики:

      
5.

Усатюк Д.А. 
Удосконалення процесу деформування та розробка поковок підвищеної точності з використанням методу скінчених елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Д.А. Усатюк ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено математичну модель пружно-пластичного матеріалу з функцією термомеханічного зміцнення, що забезпечує визначення механічних властивостей матеріалів поковок і штампів залежно від температурно-швидкісних умов. Вперше для аналізу пластичної рівноваги точок поковки використано метод функцій Ляпунова, за допомогою якого встановлено взаємозв'язок між температурно-швидкісними умовами та якістю поковки під час гарячого штампування. Виявлено, що під час осаджування низьких заготовок на молоті зони деформацій зберігаються аж до моменту руйнування. Вперше одержано аналітичну залежність, що пов'язує геометричну точність поковки з нерівномірністю напружено-деформованого стану та дозволяє підвищити точність штампування в остаточному ручаї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.3-1 +
Шифр НБУВ: РА350275

Рубрики:

      
6.

Бурко В. А. 
Удосконалення технології гарячого об'ємного штампування попереднім осаджуванням заготовок профільними плитами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / В. А. Бурко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено ступінь деформації осаджування на підставі розрахунку зміщеного об'єму, що дозволяє призначати та регулювати технологічні режими профілювання залежно від величини радіуса профілю осаджувальних плит. Розроблено математичні моделі формозміни заготовок (сталь 38ХС, свинець ССу, як моделювальний матеріал) за осаджування заготовок випуклими подовженими плитами (ОВПП), що дозволяють кількісно прогнозувати нерівномірність деформації у висотному, поздовжньому, поперечному напрямках за одержання профільованих напівфабрикатів під гаряче об'ємне штампування. Визначено закономірності зміни напружено-деформованого стану та плину металу за багатоперехідного штампування поковок пластин із заготовок, які профільовані ОВПП, що дозволило обгрунтувати маловитратні способи виробництва таких поковок і розробити рекомендації щодо вибору технологічних переходів. Встановлено залежності для розрахунку енергосилових параметрів процесу осаджування циліндричних заготовок випуклими подовженими плитами, що дозволяє оцінювати силовий режим на профілювальній операції з урахуванням технологічних параметрів процесу та радіуса осаджувальних плит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.3-64
Шифр НБУВ: РА379117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Маковецький В.В. 
Удосконалювання технологій і оснащення для гарячого штампування просторових тонкостінних конструкцій з титанових сплавів з підвищеною точністю геометричних характеристик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.В. Маковецький ; Донб. держ. машинобудів. акад.. — Краматорськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено теоретичні дослідження напружно-деформованого стану правки гибкою титанових заготовок. Розвинено математичну модель правки та її числову реалізацію, що дозволяє задати прогин залежно від кривизни заготовки. Вперше експериментально на моделях з пластичних матеріалів виявлено характер розташування компенсаційних виступів, які впливають на значення короблення та їх можливу форму. Вперше встановлено геометричні параметри та конструктивні характеристики компенсаційних виступів чорнових рівчаків штампів, що забезпечує зниження значення короблення штамповок деталей типу коробок і панелей з виступами. Запропоновано методику вибору конструктивних характеристик компенсаційних виступів чорнових рівчаків штампів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.3 +
Шифр НБУВ: РА322230

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського