Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=К632.099-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Найденко А.Г. 
Визначення надійності різців з алмазних композиційних НТМ шляхом реєстрації та аналізу акустичної емісії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / А.Г. Найденко ; Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему визначення надійності різців з алмазних композиційних надтвердих матеріалів (НТМ) у процесі точіння шляхом реєстрації та аналізу сигналів акустичної емісії, зумовлених зносом різального інструменту (РІ) на прикладі процесів точіння силумінів різцями, оснащеними алмазно-твердосплавними пластинами (АТП). За умов зазначених процесів зареєстровано сигнали акустичної емісії з найменшим спотворенням з зони різання за рахунок застосування нової конструкції різця та широкосмугового датчика, розміщеного безпосередньо в місці контакту з передньою поверхнею різальної пластини. Встановлено зв'язок між обвідною високочастотного сигналу акустичної емісії та показниками надійності різців - зносом на задній поверхні та параметром шорсткості обробленої поверхні за допомогою попередньо навченої та оптимізованої штучної нейронної мережі. За цього середня відносна похибка визначення показників надійності становила від 6 до 12 % у порівнянні з прямими вимірюваннями. З використанням доопрацьованої методики розрахунку ймовірності руйнування різців з урахуванням криволінійної форми різальної кромки АТП виявлено, що під час точіння силумінів для зниження небезпечних напружень в АТП, які зумовлюють зменшення надійності різця за показником ймовірності його руйнування, необхідно уникати глибин різання, менших за 0,1 мм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632.099-1 +
Шифр НБУВ: РА363792

Рубрики:

      
2.

Мельнійчук Ю.О. 
Особливості точіння покриттів з аморфно-кристалічною структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Ю.О. Мельнійчук ; НАН України. Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання лезової обробки напилених зносостійких покриттів з аморфно-кристалічною структурою (ПАКС). Розроблено методологічний підхід, що дозволяє кількісно визначити структуру оброблювального матеріалу фрактальною характеристикою. Запропоновано критерій оброблюваності точінням ПАКС, який дозволяє оцінити можливості щодо забезпечення належних параметрів стану поверхневого шару покриттів і прогнозувати стійкість різального інструменту. Наведено результати досліджень температурно-силових закономірностей процесу різання ПАКС, особливостей контактної взаємодії інструментального й оброблюваного матеріалів, впливу умов різання на стан поверхневого шару оброблюваних покриттів, зносу різального інструменту. Визначено особливості протікання процесу точіння ПАКС. Установлено критерій, який обмежує процес точіння покриттів з високим (майже 70 %) вмістом аморфної фази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632-1 + К632.099-1
Шифр НБУВ: РА318982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Копєйкіна М.Ю. 
Підвищення зносостійкості лезового інструменту з ПНТМ на основі КНБ при високошвидкісному точінні важкооброблюваних сплавів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / М.Ю. Копєйкіна ; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано рішення актуального науково-технічного завдання підвищення зносостійкості лезового інструменту, оснащеного полікристалічними надтвердими матеріалами (ПНТМ) на основі кубічного нітриду бору (КНБ) за високошвидкісного точіння важкооброблюваних сплавів. З'ясовано, що основною передумовою підвищення зносостійкості інструменту є керування фізико-хімічною взаємодією інструментального матеріалу з оброблюваним та елементами навколишнього середовища. Запропоновано два напрямки керування зносостійкістю інструменту - зміну хімічного складу ПНТМ (введення нітриду кремнію <$Eroman {Ni sub 3 N sub 4 }>, що є інгібітором реакцій взаємодії КНБ з оброблюваним матеріалом й елементами навколишнього середовища) та нанесення на поверхню різального елемента захисного покриття на основі NbN, однією з функцій якого є ліквідація або зниження інтенсивності взаємодії КНБ з оброблюваним матеріалом і його окиснення. На підставі результатів дослідження та їх дослідно-промислової перевірки розроблено рекомендації щодо підвищення працездатності різальних інструментів з ПНТМ у процесі точіння важкооброблювальних сталей і сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632.099-14 +
Шифр НБУВ: РА362179

Рубрики:

      
4.

Манохін А.С. 
Підвищення продуктивності чистового точіння загартованих сталей косокутним однокромочним інструментом з ПНТМ на основі КНБ: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / А.С. Манохін ; Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уточнено закономірності формування перерізу зрізу за косокутного точіння одноокромочним інструментом та вивчено вплив на середню товщину зрізу, режимів різання, кута нахилу ріжучої кромки та діаметра оброблюваного виробу. Наведено залежності, які дозволяють розрахувати зміну товщини зрізу вздовж ріжучої кромки. Проведено комплекс експериментальних досліджень силових і температурних характеристик процесу різання загартованих сталей косокутними однокромочними інструментами, оснащеними полікристалічними надтвердими матеріалами (ПНТМ) на основні кубічного нітриду бору (КНБ). Досліджено закономірності впливу умов обробки (кута нахилу ріжучої кромки інструмента та режимів різання) на стійкість різального інструмента, висоту мікронерівностей обробленої поверхні, структуру та мікротвердість поверхневого шару матеріалу. На підставі даних, одержаних внаслідок проведених досліджень та їх дослідно-промислової перевірки розроблено рекомендації з практичного застосування результатів роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632.099-1 +
Шифр НБУВ: РА364360

Рубрики:

      
5.

Федотьєв А.М. 
Працездатність різальних пластин із порошків твердого сплаву, регенерованих методом вібророзмелу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / А.М. Федотьєв ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено фізико-механічні властивосі різальних пластин (щільність, твердість, коерцитивну силу, межу міцності у разі поперечного згину та мікроструктурного зламу). Розкрито особливості процесу спрацювання різальних пластин, виготовлених із регенерованих порошків групи ВК, вплив режимів різання на працездатність різальних пластин, а також тривалості розмелу у вібраційному млині на фізико-механічні властивості та процес спрацювання різальних пластин. На підставі теоретичного дослідження закономірностей процесу спрацювання твердосплавних різців визначено залежність знаходження хвилинної стійкості різця у разі зношування по головній задній поверхні внаслідок адгезії. Запропоновано залежність щодо визначення величини спрацювання на задній поверхні <$Eroman h sub 3>, яка дозволила встановити раціональні режими процесу різання регенерованими пластинами, що забезпечують збільшення працездатності інструменту у порівнянні з аналогічними пластинами, виготовленими зі стандартного сплаву ВК6.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.536.019.91 + К632.099-14 +
Шифр НБУВ: РА323386

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського