Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=К632.099-14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Копєйкіна М.Ю. 
Підвищення зносостійкості лезового інструменту з ПНТМ на основі КНБ при високошвидкісному точінні важкооброблюваних сплавів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / М.Ю. Копєйкіна ; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано рішення актуального науково-технічного завдання підвищення зносостійкості лезового інструменту, оснащеного полікристалічними надтвердими матеріалами (ПНТМ) на основі кубічного нітриду бору (КНБ) за високошвидкісного точіння важкооброблюваних сплавів. З'ясовано, що основною передумовою підвищення зносостійкості інструменту є керування фізико-хімічною взаємодією інструментального матеріалу з оброблюваним та елементами навколишнього середовища. Запропоновано два напрямки керування зносостійкістю інструменту - зміну хімічного складу ПНТМ (введення нітриду кремнію <$Eroman {Ni sub 3 N sub 4 }>, що є інгібітором реакцій взаємодії КНБ з оброблюваним матеріалом й елементами навколишнього середовища) та нанесення на поверхню різального елемента захисного покриття на основі NbN, однією з функцій якого є ліквідація або зниження інтенсивності взаємодії КНБ з оброблюваним матеріалом і його окиснення. На підставі результатів дослідження та їх дослідно-промислової перевірки розроблено рекомендації щодо підвищення працездатності різальних інструментів з ПНТМ у процесі точіння важкооброблювальних сталей і сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632.099-14 +
Шифр НБУВ: РА362179

Рубрики:

      
2.

Федотьєв А.М. 
Працездатність різальних пластин із порошків твердого сплаву, регенерованих методом вібророзмелу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / А.М. Федотьєв ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено фізико-механічні властивосі різальних пластин (щільність, твердість, коерцитивну силу, межу міцності у разі поперечного згину та мікроструктурного зламу). Розкрито особливості процесу спрацювання різальних пластин, виготовлених із регенерованих порошків групи ВК, вплив режимів різання на працездатність різальних пластин, а також тривалості розмелу у вібраційному млині на фізико-механічні властивості та процес спрацювання різальних пластин. На підставі теоретичного дослідження закономірностей процесу спрацювання твердосплавних різців визначено залежність знаходження хвилинної стійкості різця у разі зношування по головній задній поверхні внаслідок адгезії. Запропоновано залежність щодо визначення величини спрацювання на задній поверхні <$Eroman h sub 3>, яка дозволила встановити раціональні режими процесу різання регенерованими пластинами, що забезпечують збільшення працездатності інструменту у порівнянні з аналогічними пластинами, виготовленими зі стандартного сплаву ВК6.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.536.019.91 + К632.099-14 +
Шифр НБУВ: РА323386

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського