Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (10)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=К651.64,27$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Чуняєв О.М. 
Масоперенос при хіміко-термічній обробці залізовуглецевих сплавів з використанням хлоридних активаторів в камерних печах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / О.М. Чуняєв ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено механізм масопереносу хрому під час дифузійного карбідного поверхневого легування (ДКПЛ) залізовуглецевих сплавів і дифузійного поверхневого хромування в насичуючих порошкових сумішах карбідоутворювачів або їх феросплавів, оксиду алюмінію і хлористого амонію. Проведено системний термодинамічний аналіз хімічних процесів під час ДКПЛ з урахуванням побічних реацій та впливу домішок в компонентах шахти, а також аналіз фазових переходів хлоридів, які утворюються під час хіміко-термічної обробки (ХТО). На підставі виведеного механізму масопереносу хрому, визначено стадії, що лімітують процес ДКПЛ та запропоновано нову методику активації та коректування насичуючих сумішей. Проведено експериментальну перевірку адекватності газово-рідинного механізму масопереносу під час ДКПЛ, яка підтвердила утворення плівки сольового розплаву на металічних поверхнях під час ХТО. Експериментально показано підвищення відтворюваності результатів легування та строків служби шихти завдяки використанню нової методики активації та коректування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.664 + К651.64,27 +
Шифр НБУВ: РА345764

Рубрики:

      
2.

Чернега С.М. 
Наукові основи створення кавітаційностійких захисних покриттів на сталях: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / С.М. Чернега ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2007. — 42 с. — укp.

Запропоновано новий концептуальний підхід до створення кавітаційностійких покриттів. Розроблено фізичні критерії вибору захисних матеріалів, що грунтуються на аналізі хвильових процесів, що відбуваються під час поширення ударних хвиль за умов кавітації. Запропоновано матеріалознавчі критерії оптимізації структури та складу, які базуються на принципах теорії зношування та дозволяють оцінювати стійкість покриттів за умов кавітації, враховуючи характеристики - мікротвердість і тріщиностійкість. Критерії вибору оптимальних технологій враховують технологічність методу нанесення покриття щодо можливості створення однорідних покриттів достатньої товщини за відносно короткий час, можливості одержання покриття на складних тривимірних виробах. Розроблені критерії використано під час створення нового класу покриттів на основі боридів і карбідів перехідних металів, одержаних за методом хіміко-термічної обробки, запропоновано раціональні режими одержання покриттів й оптимальні суміші насичувальних порошкових середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.64,27 + К663.033,27 +
Шифр НБУВ: РА350416

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського