Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=К66-17$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Смикун Н.В. 
Роль мікроорганізмів техногенно забруднених грунтів в біопошкодженні сталі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Н.В. Смикун ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2004. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Визначено наявність інтенсивності розвитку сульфатвідновлювальних бактерій у феросфері сталі 45 (зоні грунту, що контактує з поверхнею сталі) та стимуляцію руйнування сталі, вплив пестицидів на кінетичні показники корозійного процесу. Уперше встановлено високу чутливість сульфатвідновлювальних бактерій до похідних діючої речовини рамроду: тіазольних сполук, пара-бром-феноксильного похідного та сполук з четвертинним азотом - солей піридинію та бізарядної сполуки (біс-чертвертинної солі діазобіцикло[2.2.2]октану. Виявлено, що найефективнішим біоцидом щодо асоціації сульфатвідновлювальних бактерій є четвертинна сіль стирилпіридинію, а культури Desulfovibrio idonensis - досліджені тіазольні сполуки. Показано нечутливість сульфатвідновлювалььних бактерій до хіназолонів, тіоефірів бензолу, тетразолу, триазолу, імідазолів. Установлено, що всі досліджені похідні є неефективними у пригніченні розвитку залізовідновлювальних бактерій. корозійно-активних культур сульфатвідновлювальних бактерій. Визначено кінетичні характеристики росту асоціації сульфатвідновлювальних бактерій за присутності діючої речовини пестициду рамрод та інгібіторів-біоцидів, отриманих на їх основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-17 + Е40*873 +
Шифр НБУВ: РА328585

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського