Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (3108)Книжкові видання та компакт-диски (1015)Журнали та продовжувані видання (112)
Пошуковий запит: (<.>U=К663$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 139
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бєляновська 
Анодна обробка олов'яних покриттів в лужних електролітах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Олена Анатоліївна Бєляновська ; Український держ. хіміко-технологічний ун-т. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.312
Шифр НБУВ: РА322415

Рубрики:

      
2.

Тульський Г.Г. 
Анодні процеси на оксидах неблагородних металів в електрохімічному синтезі неорганічних речовин: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.03 / Г.Г. Тульський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.7,0 + К663.054-1 +
Шифр НБУВ: РА353079

Рубрики:

      
3.

Бик С. В. 
Анодні процеси на сріблі у боратно-фосфатно-карбонатному електроліті: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / С. В. Бик ; НАН України, Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.523,0 + К663.234.2
Шифр НБУВ: РА381719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мінакова Н.О. 
Безборні титанові емалі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Н.О. Мінакова ; Укр. держ. хім.-техн. ун-т. — Д., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено склади нових безборних титанових емалевих покриттів для захисту від корозії виробів з тонколистової сталі, зокрема, господарчо-побутового та санітарно-технічного призначення. Обгрунтовано наукові засади синтезу запропонованих безборних титанових емалевих покриттів. Досліджено області їх склоутворення та кристалізаційну здатність. Розглянуто структурні умови, що спричиняють кристалізацію титанвмісних стекол. Встановлено необхідність внесення в структурну сітку скла титанатних угруповань зі зв'язком Ti - O - Ti.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52-3 + Л436.2 +
Шифр НБУВ: РА346253

Рубрики:

      
5.

Кислична Р.І. 
Безпігментні світлозабарвлені емалеві покриття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Р.І. Кислична ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 25 с. — укp.

Представлено результати експериментальних і теоретичних досліджень щодо розробки та одержання безфтористих безпігментних світлозабарвлених емалевих покриттів з використанням адсорбційних та іонообмінних процесів, які відбуваються на стадії приготування емалевих шлікерів та випалу склопокриттів. Синтезовано склади боросилікатних малотитанових емалей і визначено фізико-хімічні властивості фрит і склопокриттів. Запропоновано раціональні параметри удосконаленої ресурсо- та енергозберігальної технології одержання світлозабарвлених емалевих покриттів. Виявлено залежність оптичних і колірних характеристик покриттів від типу аніонних груп (сульфатів, хлоридів і нітратів) водорозчинних солей металів змінної валентності. Встановлено оптимальну кількість сполук хрому, кобальту, міді та механізм одержання заданого кольору. Доведено можливість використання вогнетривких глинистих матеріалів Положського родовища з недосконалою структурою мінералу кволініту для приготування шлікерів білих і світлозабарвлених емалевих покриттів. За допомогою математичної обробки експериментальних даних визначено зміну оптичних і колірних показників покриттів залежно від кількості та співвідношення забарвлюючих сполук. На підставі результатів промислових випробувань розроблених склоемалевих безпігментних покриттів доведено доцільність їх використання у процесі емалювання виробів господарчо-побутового призначення. Здійснено часткове впровадження удосконаленої технології одержання світлозабарвлених покриттів на Дніпропетровському заводі електро-газового обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52 + Л436.2 +
Шифр НБУВ: РА344008

Рубрики:

      
6.

Єфремов А.Б. 
Вдосконалена технологія очистки стічних вод гальванічних виробництв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / А.Б. Єфремов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію реагентної очистки гальванічних стічних вод з допомогою рециркуляції осаду, що дозволяє очистити стічні води від іонів важких металів, зокрема іонів шестивалентного хрому відповідно до чинних норм, зменшити дози використання реагентів і скоротити обсяги осадів, що утворюються. Показано вплив рециркуляції осаду на процес утворення завислого шару осаду, що сприяє інтенсифікації подальшого процесу у тонкому шарі та підвищенню ступеня очистки стічних вод на його залишкову концентрацію. Одержано емпіричні залежності, які дозволяють розрахувати значення залишкової концентрації шестивалентного хрому залежно від кількості циклів і співвідношення сірчанокислого заліза до шестивалентного хрому. Розроблено конструкцію тонкошарового відстійника з рециркуляцією осаду й одержано основні параметри процесу реагентної очистки стічних вод гальванічних виробництв з рециркуляцією осаду та без неї, що зумовлює суть методу покращання властивостей гальванічних осадів і підвищення ефективності очистки даних вод. Запропоновано технологічні схеми для реконструкції існуючих локальних очисних споруд машинобудівних підприємств та для проектування і будівництва нових з застосуванням рециркуляції осаду для очистки гальванічних стічних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 +
Шифр НБУВ: РА36191

Рубрики:

      
7.

Гаврись О.П. 
Визначення термонапруженого стану покрить при високотемпературному напиленні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.П. Гаврись ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 1998. — 19 с. — укp.

В роботі побудовано математичну модель термомеханічних процесів при високотемпературному нанесенні покрить з урахуванням енергії випромінювання, теплового потоку плазмотвірного газу, радіаційно-конвективного теплообміну системи основа-покриття з робочим середовищем, різноманітних способів закріплення зразка. Отримано узагальнені нелінійні граничні умови радіаційно-конвективного теплообміну тіл з покриттям та систему узагальнених граничних умов термомеханічної взаємодії основи через тонкі покриття. Розроблено чисельно-аналітичну методику розв'язування відповідних нелінійних крайових задач термопружності. Виявлено ряд характерних особливостей формування та поведінки залишкових напружень у покриттях. Сформульовано відповідні рекомендації для керування такими залишковими напруженнями з метою раціоналізації температурних режимів нанесення покрить.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.8

Рубрики:

      
8.

Попіль Ю.С. 
Використання воднево-кисневого полум'я для напилення покриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / Ю.С. Попіль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано кінетичні та теплові характеристики продуктів горіння суміші, яка виробляється електролізно-водяним генератором для нанесення покриття газополум'яним способом. Досліджено газодинамічні та теплові характеристики струменя продуктів горіння чистої воднево-кисневої суміші, а також з домішками парів вуглеводних сполук. Визначено межі переходу від ламінарного до турбулентного характеру течії продуктів горіння суміші, яка виробляється електролізно-водними генераторами залежно від домішок у суміш парів вуглеводневих сполук. Вивчено розподіл температури та швидкості течії струменя продуктів горіння за довжиною факелу полум'я у разі різних характерів течії та складів продуктів горіння. Визначено умови одержання покриттів з матеріалів з різною температурою плавлення за умов газополум'яного плавлення з використанням воднево-кисневого полум'я, одержаного під час спалення суміші, що виробляється електролізно-водяними генераторами. Наведено технологічні параметри процесу за умов газополуменевого нанесення покриття з використанням воднево-кисневого полум'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033 +
Шифр НБУВ: РА341724

Рубрики:

      
9.

Буряк В.В. 
Використання часткової електромагнітної левітації металевого розплаву в пристрої гарячефазного нанесення цинкових покриттів з вертикальною протяжкою сталевого листа: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / В.В. Буряк ; Фізико-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено електромагнітні, теплофізичні та гідродинамічні процеси у вертикальному переміщенні сталевого листа з великою швидкістю знизу до гори через цинковий розплав у тиглі без дна за умов масткової електромагнітної левітації рідкого металу та використання закономірностей для розробки спеціалізованого електромагнітного цинкувального пристрою, який дозволяє забезпечити суттєве скорочення часу контакту сталевого прокату з рідким цинком, виключити з цинкувального тигля залізовмісне обладнання для протяжки сталевого листа, зменшити масу розплаву покриття у ємкості, покращати якість покриття та зменшити витрати електроенергії та підтримання високотемпературного стану металу. Визначено теоретично й експериментально характеристики обладнання, під час яких реалізується принцип часткової електромагнітної левітації металевого розплаву. Вперше запропоновано та науково обгрунтовано концепцію та принципову технологічну схему нового електромагнітного цинкувального пристрою, що живиться змінним струмом промислової частоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.232.5 +
Шифр НБУВ: РА364285

Рубрики:

      
10.

Цеховський М.В. 
Вихрострумові перетворювачі для засобів контролю товщини діелектричних покриттів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / М.В. Цеховський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 23 с. — укp.

Розв'язано науково-прикладну задачу вдосконалення вихрострумового методу, пристроїв та систем для перетворення товщини діелектричних покриттів. Розроблено програмно-апаратні засоби для автоматизації процесу контролю товщини діелектричного покриття, оптимальні плани їх застосування під час досліджень систем, пристроїв і технологічних процесів. Удосконалено вихрострумовий метод перетворення товщини діелектричних покриттів на металевих поверхнях виробів. Описано конструкції пристроїв для перетворення товщини. Отримано поліноміальні математичні моделі вихрострумового перетворювача. Визначено ступінь впливу конструктивних параметрів на основні техніко-економічні показники, раціональні конструктивні параметри перетворювача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-7с33-5 +
Шифр НБУВ: РА352772

Рубрики:

      
11.

Полтавченко С.В. 
Відновлення працездатності поверхонь деталей машин детонаційними та металополімерними покриттями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / С.В. Полтавченко ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано техніку відновлення працездатності деталей з метою розроблення технології їх застосування службами ремонту за робочих умов організацій, що експлуатують машини. Розроблено, систематизовано та апробовано технологічні шляхи нанесення покриттів для відновлення деяких типових ушкоджень робочої поверхні деталей машин. Експериментально отримано зносостійкі та антифрикційні характеристики найширше застосованих у відновленні деталей загальномашинобудівного призначення композиційних детонаційних і металополімерних покриттів. Отримано розрахункові залежності, що дозволяють прогнозувати зміну зносостійких та антифрикційних характеристик відновлених деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.517 + К663.07 + К663.9
Шифр НБУВ: РА311316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гулай О.І. 
Вплив органічних та неорганічних модифікаторів на властивості термостійких кремнійорганічних протикорозійних покриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.І. Гулай ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу мінеральних наповнювачів, полімер-олігомерних модифікаторів і каталізаторів "холодного" твердення на структуру і властивості кремнійорганічних композиційних матеріалів на основі полімерфенілсилоксанового лаку КО-921. Експериментально обгрунтовано склад кремнійорганічних композитів, сформульовано механізми їх структурування. Отримано термостійкі протикорозійні покриття КО-ФМІ. Тест-випробуваннями і промисловою перевіркою підтверджено їх відповідність вимогам нормативно-технічної документації на ізоляцію трубопроводів, ємностей і технологічного обладнання в нафтогазовому теплоенергетичному комплексах, комунальному та водному господарствах і харчовій промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.34
Шифр НБУВ: РА311208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Максюта І.М. 
Вплив пасивуючої плівки на електрохімічну поведінку літієвого електроду в джерелах струму з неводним електролітом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / І.М. Максюта ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено поляризаційні характеристики літієвого електрода залежно від складу електроліту, часу зберігання електрода в електроліті, методу модифікації його поверхні. Визначено електричні параметри пасивуючої плівки та оцінено їх вклад у повний імпеданс системи. Установлено, що у процесі формування даної плівки одночасно зі збільшенням її товщини зменшується провідність унаслідок змінення концентрації та рухомості носіїв заряду. Показано можливість зниження швидкості пасивації та підвищення стабільності літієвого електрода шляхом попередньої анодної обробки та модифікації його поверхні літій-алюмінієвим сплавом. Досліджено вплив складу електроліту, режиму поляризації, природи основи, часу знаходження електрода у зарядженому стані на ефективність і тривалість циклування даного електрода. Одержані дані щодо впливу різних факторів на ефективність анодного розчинення осадів літію рекомендовано для використання у процесі розробки літієвих акумуляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.633 + К663.054-1 +
Шифр НБУВ: РА324904

Рубрики:

      
14.

Петрик І.Я. 
Вплив твердофазних перетворень на формування структури сплаву в процесі дифузійного насичення і спікання порошкових матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / І.Я. Петрик ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності впливу режиму термоциклування на структуроформування дифузійного шару за умов хіміко-термічної обробки напиленого порошку заліза та спікання порошкових матеріалів. Аналітично встановлено взаємозв'язок формування товщини дифузійного шару з критичною концентрацією насичувального елементу, яка зумовлює фазове перетворення. З використанням характеристичних частот коливань атомів кристалічної гратки є можливим оцінювання енергії фазового переходу в системі з достатньою надійністю через приховану теплоту перетворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.45-18 + К663-18 +
Шифр НБУВ: РА363386

Рубрики:

      
15.

Порада О.К. 
Вплив умов осадження плазмохімічних Si - C - N, Ti - N - C покриттів на їх структуроутворення та властивості: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.К. Порада ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено плазмохімічну технологію одержання тонкоплівкових зносостійких матеріалів п'яти видів. Одержане з метилтрихлорсилану SiC покриття на підкладці і монокристалічного кремнію за механічними та трибологічними характеристиками не поступається спорідненим покриттям, одержаним з дорогої імпортної сировини, і збільшує абразивну зносостійкість підкладки завдяки зародженню нанокристалітів в аморфній матриці SiC. Покриття SiCN на кремнієвій підкладці, одержане з метилтрихлорсилану з додаванням азоту, забезпезпечує підвищення у п'ять разів абразивної зносостікості, спричинене збільшенням кількості Si - C зв'язків у матеріалі покриття. Оптимізовано режим осадження наноструктурованих TiN покриттів з тетрахлориду титану. За результатами випробувань металорізальних пластин з твердого сплаву Т15К6 з покриттям nc-TiNC / a-SiCN показано підвищення їх стійкості у 2 - 2,4 рази у процесі токарної обробки сталі 45 і в 1,5 - 2 рази - сталі 12Х18Н9Т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.2 +
Шифр НБУВ: РА363620

Рубрики:

      
16.

Демчишин А. А. 
Геометричне моделювання очищення парових потоків матеріалів у вакуумі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / А. А. Демчишин ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 24 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання геометричного моделювання процесу очищення парових потоків у разі дугового й електронно-променевого випарювання матеріалів у вакуумі технології фізичного осадження з парової фази (Physical Vapor Deposition). Проведено формалізацію способів побудови робочих поверхонь електронно-іонного обладнання. Створено алгоритмічну основу розрахунку багатократного відбиття променів від поверхонь, апроксимованих трикутними відсіками площини, та заданих у неявній і векторно-параметричній формі. Одержано рівняння сім'ї поверхонь однакової опроміненості, встановлено, що поверхня однакової опроміненості, яка відповідає k = 0, є поверхнею катакаустики. Розв'язано задачу розрахунку товщини осаджуваного покриття за схеми напилення з розжарюваним відбивачем. Розроблено методику імітаційного геометричного дослідження просторового розподілу багаторазово відбитих променів за допомогою сферичних і гіперсферичних карт відбиття, яка не залежить від складності поверхні рефлектора. Розраховано ступінь очищення плазми для чотирьох модифікацій фільтрів відкритого типу з фрактальною моделлю поведінки джерела макрочасток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.05-1
Шифр НБУВ: РА378602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Шалигіна О.В. 
Грунтові фрити для електростатичного емалювання побутової техніки з маловуглецевих сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.В. Шалигіна ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52,27 + З293-5 +
Шифр НБУВ: РА345914

Рубрики:

      
18.

Рєзнікова В.В. 
Двошарові склоемалеві покриття одноразового випалу для шлікерного нанесенння на сталь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / В.В. Рєзнікова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52,27
Шифр НБУВ: РА319288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Оде Халіль Д. Абу Дарвіш 
Дослідження модульованих дуг і розробка високоресурсного плазмотрона для обробки порошкових матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / Оде Халіль Д. Абу Дарвіш ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 17 с. — укp.

Рзв'язано конкретну наукову задачу, пов'язану з розробкою високоресурсного плазмотрона з метою обробки порошкових матеріалів і пошуку методів підвищення його працездатності та ефективності. Створено однокамерний лінійний плазмотрон з газовихревою стабілізацією дуги потужністю до 50 кВт, що містить порожнисті мідні електроди, всередині яких виконано поперечні (гвинтові) канавки, які сприяють розщепленню катодної та анодної дільниць дуг і розподілу струму за довжиною розрядного каналу. Доведно, що така конструкція дозволила збільшити ресурс роботи у порівнянні з відомими розробками напилювальних плазмотронів більш, ніж удвічі. Ресурс роботи плазмотрона й ефективність обробки порошкових матеріалів можуть бути значно підвищені за рахунок впливу на позитивний стовп дуги зовнішніх електричних збурень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-5 + К663.033
Шифр НБУВ: РА309192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Головко О.М. 
Дослідження пластичного деформування часток і розробка раціональних технологічних параметрів газодинамічного напилення металевих порошків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.М. Головко ; Держ. металург. акад. України. — Д., 1998. — 16 с. — укp.

Проведено математичне моделювання процесу пластичного деформування часток при ударі об основу в умовах газодинамічного напилення з урахуванням впливу деформаційного розігріву та реологічних властивостей металу при високих швидкостях деформації. Визначені залежності температури на контакті частка-основа, часу деформування та формозмінення часток при ударі від розмірів і властивостей матеріалу часток, початкової швидкості та температури часток. Розроблено загальну математичну модель, алгоритм і програму розрахунку технологічних параметрів процесу газодинамічного напилення. Отримані експериментальні дані про вплив режимів нанесення покриття на міцність зцеплення, пористість покрить і продуктивність процесу. Результати досліджень використані при проектуванні технології та дослідного зразка устаткування для нанесення захисних покрить на зовнішню поверхню труб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.03

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського