Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=К663.086.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Бешенцева О.А. 
Фізико-хімічні закономірності кінетики процесів хімічного відновлення олова, міді, свинцю з водних розчинів в умовах гідродинамічного режиму: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.А. Бешенцева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Висвітлено теоретичні закономірності кінетики процесів хімічного відновлення деяких металів з водних розчинів на діелектриках та металах, хімічного осадження плівок на Д-основі, що проходять в режимах конвективної дифузії та примусового масоперенесення. Визначено відповідність досліджених систем хімічного відновлення класичним уявленням кінетики каталітичних процесів за умов конвективної дифузії (без перемішування). Обгрунтовано фізичну модель перебігу даних процесів у режимі гідродинамічного масоперенесення, визначено різні фактори для дослідження обраних фізико-хімічних гетерогенних систем. Проаналізовано особливості формування каталітичної поверхні на Д-основі, вплив додаткової активації зазначеної поверхні на швидкість реакції хімічного відновлення, явища прискорення та наступного спаду швидкості процесу хімічного відновлення залежно від швидкості обертання циліндричного зразка. Вивчено вплив домішків органічних молекулярних поверхнево-активних речовин на кінетику процесів хімічного відновлення на каталітичній поверхні та контактного обміну, а також вплив особливості поверхні сформованих осадів на критерії гідродинамічного режиму розчинів на межі розподілу фаз, описано фізичну модель перебігу досліджених процесів. Доведено, що ефект гідродинамічного обмеження швидкості гетерогенної реакції на межі розподілу фаз пов'язаний з проявом ефекту відштовхування реакційно-активних частинок від поверхні зразка внаслідок дії відцентрової сили, закономірно зменшується час хімічної напівреакції, збільшується товщина зменшеного реакційно-активними частинками дифузійного шару, в результаті прояву ефекту екранування знижується величина ефективного заряду реакційно-активних частинок, що забезпечує ефект повного стримання процесу хімічного відновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.51 + К663.086.1 +
Шифр НБУВ: РА350701

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського