Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (3)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=К722.501.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Самотугін С.С. 
Теоретичні і технологічні основи комплексного зміцнення інструментових матеріалів з використанням висококонцентрованого плазмового нагріву: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.07 / С.С. Самотугін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 32 с. — укp.

Встановлено механізми фазових і структурних перетворень у інструментальних матеріалах (сталях, сплавах, чавуні, наплавленому металі) за умов поверхневого зміцнення висококонцентрованого плазмового струменя та їх вплив на досяжний рівень експлуатаційних властивостей - твердості, теплостійкості, в'язкості руйнування. На підставі металографічних, електронно-мікроскопічних і рентгеноструктурних досліджень вивчено вплив різних механізмів зміцнення (твердорозчинного, дислокаційного, субструктурного, дисперсійного) за умов об'ємно-плазмової обробки на експлуатаційні властивості інструментальних матеріалів. Розроблено методичні основи випробувань поверхнево-зміцнених сталей та сплавів на динамічну в'язкість руйнування. Доведено можливість підвищення тріщиностійкості матеріалів за умов об'ємно-плазмового, індукційно-плазмового та термоциклічного плазмового зміцнення, яке має місце завдяки утворенню поверхневого гартованого шару з наддисперсною структурою та гальмуванню руйнування на межі шарів (за механізмом утворення вторинних тріщин зсуву під дією локальних дотичних напруг і розгауження магістральної тріщини). На підставі досліджень розроблено наукові основи технологій комплексного зміцнення інструменту, які забезпечують одночасне підвищення твердості, теплостійкості та в'язкості руйнування. Запропоновано та впроваджено у виробництво технологічні процеси плазмової обробки інструмента різного функціонального призначення: різального, формувального, грунтооброблювального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.501.6
Шифр НБУВ: РА311235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського