Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=К748.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Гладков А.С. 
Особливості електронно-променевої гарнісажної плавки сплаву Zr-1 Nb і розробка технології виготовлення трубних заготовок: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.16.04 / А.С. Гладков ; Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що сплав Zr-1 Nb одержують шляхом плавлення електронним променем трьохкомпонентної шихти у гарнісажному тиглі зі зливним отвором у дні та системою електромагнітного перемішування. Зазначено, що легувальний елемент вводять шляхом сплавлення електронним променем у розплав у тиглі. Проаналізовано, що формування заготовок здійснюється у кристалізаторі, що розташовано на одній вісі отвором у дні правильного тигля. Обумовлені технічними вимогами механічні властивості сплаву забезпечує термочасова обробка розплаву на кінцевій стадії плавки. Розроблено три способи одержання литих заготовок з цирконієвих сплавів у мідних кристалізаторах, а саме: заливкою у стаціонарний суцільний водоохолоджуваний кристалізатор, відцентровим литтям, заливкою у стаціонарний водоохолоджуваний розрізний кристалізатор з накладанням електромагнітних полів на розплав в процесі кристалізації. За хімічним складом, структурою та механічними властивостями трубні заготовки зі сплаву Zr-1 Nb, одержані вказаними способами, не поступаються заготовками подвійного вакуумно-дугового переплаву та відповідають стандартам і технічним умовам на вироби з них. Наведено можливість виплавки складнолегованих сплавів цирконію в електронно-променевих гарнісажних установках. Розроблено рекомендації з удосконалення технології й обладнання для одержання литих трубних заготовок зі сплавів цирконію, в тому числі з використання його губки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.17 + К748.11 +
Шифр НБУВ: РА369457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Буряк Т.М. 
Структуроутворення і формування властивостей трубної заготовки і труб для атомної енергетики з використанням нових способів виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Т.М. Буряк ; Ін-т чор. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне досліження процесу формування структури та властивостей трубної заготовки та труб з корозійностійких сталей, зокрема сплавів цирконію і титана, виготовлених за новими технологіями, що сприяють підвищенню їх структурної однорідності. Доведено, що використання литих трубних заготовок газо-кисневого рафінування з корозійностійкої сталі та гарнісажної електронно-променевої плавки з електромагнітним перемішуванням розплаву із сплавів на основі цирконію і титану в поєднанні з інтенсифікацією температурно-деформаційних параметрів їх гарячої деформації сприяє підвищенню структурної однорідності труб. Визначено умови формування такого типу структури, який позитивно впливає на покращення технологічних та експлуатаційних властивостей виробів. Запропоновано нові ресурсозберігаючі технології виготовлення труб для атомної енергетики. Здійснено їх промислову апробацію і на підставі комплексної оцінки одержаних результатів доведено, що склад, структура і властивості виготовлених труб відповідають стандартним нормам і вимогам сучасної атомної енергетики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.116-1 + К748.123.2 +
Шифр НБУВ: РА335215

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського