Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Л422.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Пітак О.Я. 
Лицьова будівельна кераміка, виготовлена методом напівжорсткої екструзії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.Я. Пітак ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано засоби покращення структурно-механічних характеристик дослідних експериментальних керамічних мас. Визначено основні пружньо-в'язко-пластичні властивості та розроблено оптимальні склади експлуатаційних мас для формування лицьової будівельної кераміки за умов напівжорсткої екструзії (вологості у межах 18 - 20 %). Встановлено, що введення поверхнево-активних речовин дозволило знизити оптимальну формувальну вологість з 21,2 % до 18,3 %. Розроблено нові склади керамічних будівельних матеріалів з високими експлуатаційними (зокрема морозостійкістю, міцністю) та декоративними властивостями (брунатного та насиченого жовтого кольору). Встановлено закономірності фазоутворення та принципи одержання ефективної лицьової кераміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.22 +
Шифр НБУВ: РА347867

Рубрики:

      
2.

Телющенко І.Ф. 
Лицьована керамічна цегла з використанням некондиційної сировини природного і техногенного походження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / І.Ф. Телющенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено можливість регулювання процесів структуроутворення керамічних мас за допомогою викоиристання некондиційної сировини України для одержання лицьовї та високоміцної керамічної цегли різних кольорів і фактури способами пластичної та напівжорсткої екструзії. Встановлено, що регулювання властивостей коагуляційної структури шляхом використання "армувального" компонента шлаків ТЕЦ та введення кволініт-монтморилонітових домішок у керамічні маси на основі полімерної глауконітової глини сприяє одержанню спеченого керамічного черепка, що забезпечує виготовлення лицьової цегли та клінкерних виробів. Під час оптимізації хіміко-мінералогічного складу шихти системи глина - шлаки - коалін - бентоніт виявлено поліпшення кристалізації новоутворень та формування більш розвиненої склофази. Зазначено, що дані тенденції простежуються також у випадку використання як "армувального" компонента гранітних відсівів, що в кінцевому результаті поліпшують показники міцності за усадки виробів. З застосуванням розроблених складів мас впроваджено технологію виробництва лицьової керамічної цегли способом напіжорсткої екструзії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.22-3 +
Шифр НБУВ: РА334231

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського