Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Л520$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Шендрік Т.Г. 
Структура, фізико-хімічні властивості та перспективи енергохімічного використання солоного вугілля: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.13 / Т.Г. Шендрік ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 1999. — 35 с. — укp.

Виконано комплексне систематичне дослідження хімічної будови та структурної організації органічної маси (ОМ) солоного вугілля (СВ) - перспективної вітчизняної енергохімічної сировини. Встановлено суттєві особливості структури ОМ СВ, склад природних мінералів СВ, що впливають на поведінку сировини в різних процесах хімічної переробки (піроліз, гідрогенізація, газифікація). Запропонована концептуальна модель структури СВ, згідно з якою СВ є природними сполуками включення мішаного типу. Частками-"хазяями" є макромолекулярні впорядковані структурні одиниці з функціональними групами і хелатоутворюючими фрагментами, а "гостями" - іони натрію, хлору та заліза. При цьому в СВ спостерігається сполучення властивостей вугілля низької і високої стадій метаморфізму. Вивчено закономірності термодеструкції СВ в різних умовах. Деталізовано та узагальнено деякі маршрути процесу активації ОМВ природними солями. Установлено основні закономірності лужного гідролізу (ЛГ) солоного вугілля, що залежать від генетичних характеристик вихідної сировини. Визначені структура і властивості продуктів ЛГ солоного вугілля: гуматів, гумінових кислот (ГК) та ентгумінованого вугілля (ЕГВ). Запропоновано узагальнений механізм процесу ЛГ солоного вугілля. Встановлено закономірності розподілу натрію, хлору та мікроелементів в процесах озолення, піролізу і гідрогенізації СВ. Представлена принципова схема маловідхідної технології утилізації СВ з одержанням фізіологічно активних ГК і дешевого адсорбенту - ЕГВ, який також може бути використаний для одержання енергетичних газів та цінних мікроелементів. Встановлено закономірності виділення і механізм сорбції срібла природними СВ з його водних розчинів. Запропоновано рішення науково-технічної проблеми - екологічно врівноваженого використання резервної вітчизняної вуглецевої сировини - солоного вугілля України - як джерела енергетичних газів, моторного палива, хімічних продуктів та дешевих адсорбентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л52-1 + Л520

Рубрики:

      
2.

Орфанова М.М. 
Удосконалення засобів і методів зменшення відходів нафтогазового виробництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / М.М. Орфанова ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2008. — 18 с. — укp.

Розвинуто концепцію стосовно врахування багатофакторності характеристик відходів нафтогазового комплексу та багатоваріантності напрямків мінімізації об'ємів їх утворення та нагромадження. Удосконалено метод вибору варіанта природоохоронних заходів щодо цих відходів, який передбачає визначення та використання області еколого-економічного оптимуму впровадження природоохоронних заходів з урахуванням об'ємів нагромаджених відходів. Розроблено структуру систему, яка дозволяє здійснити комплексне оцінювання природоохоронних заходів і вибрати оптимальний для виробничих умов підприємства варіант зменшення об'ємів утворення та нагромадження відходів. Запропоновано метод переробки нафтошламів з метою одержання мінерального порошку для дорожного будівництва, який передбачає використання ефекту механічної активації речовини, що забезпечує можливість регулювання фізико-хімічних властивостей компонентів мінерального порошку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л520.94 + Л540.94 +
Шифр НБУВ: РА356867

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського