Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Л543.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Луцишин 
Вплив перфторполіефірів та наночастинок пірогенного діоксиду кремнію на розклад перхлорату амонію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Наталія Іванівна Луцишин ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.68 + К413.3
Шифр НБУВ: РА343379

Рубрики:

      
2.

Железний Л.В. 
Вплив структурно-технологічних чинників на кінетику окислення комплексних літійових мастил: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Л.В. Железний ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив компонентного складу та технологічних чинників на кінетичні закономірності окиснення комплексних літійових мастил. Розроблено методику та модернізовано установку для оцінки за динамічних умов антиокиснювальної стабільності мастил за кінетикою поглинання ними кисню. Установлено кінетичні закономірності та запропоновано механізм окиснювальних перетворень у мастилах залежно від природи жирового компонента та кислот-комплексоутворювачів загусника, а також від їх мольного співвідношення у літійовому комплексі. Вивчено вплив групового вуглеводневого складу нафтових та природи синтетичних олив (дисперсійного середовища мастил) на антиокиснювальну стабільність системи в цілому. Визначено та порівняно інтенсивність і тривалість гальмівної дії низки антиоксидантів, їх сумішей, а також порошків металів. Результати досліджень є науковим підгрунтям для створення рецептур і технології виготовлення високотемпературних багатоцільових комплексних літійових мастил з високою стійкістю до окиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.66 +
Шифр НБУВ: РА346318

Рубрики:

      
3.

Мартинюк 
Підвищення протикорозійних властивостей інгібованих олігомервмісних мастильно-охолоджувальних рідин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 05.17.14 / Олександр Григорович Мартинюк ; НАН України; Фізико-механічний ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Львів, 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.6 + К63-15
Шифр НБУВ: РА320587

Рубрики:

      
4.

Македонський О.О. 
Структура, властивості та технологія виробництва комплексних надлужних сульфонатних мастил: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / О.О. Македонський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 21 с. — укp.

За допомогою рентгенівських методів, а також потенціометричного титрування, ІЧ- та КР-спектроскопії, електронної мікроскопії визначено тип колоїдної структури надлужного сульфонатного загусника (дисперсної фази) комплексного мастила. Описано будову міцели комплексного надлужного сульфонату кальцію як елементарної частинки надміцелярних елементів структурного каркасу мастил залежно від його компонентного складу, розглянуто будову його надміцелярних утворень. Доведено, що чиником, який обумовлює утворення тиксотропної системи є кальцитна поліморфна модифікація міцелярних ядер комплексного надлужного сульфонату кальцію. Проаналізовано вплив даних компонентів на фізико-хімічні, реологічні та трибологічні характеристики комплексного надлужного сульфонатного мастила (КНСМ). Встановлено вплив рецептурно-технологічних чинників на фізико-хімічні, реологічні та трибологічні властивості КНСМ, наведено результати його лабораторно-стендових випробувань, здійснено їх порівняльне дослідження з характеристиками зарубіжних аналогів і вітчизняних багатоцільових мастил. Розглянуто будову міцел і надміцелярних утворень комплексного надлужного сульфонатного загусника, вивчено вплив модифікувальних додатків на властивості мастил на його основі та способи оптимізації рецептурно-технологічних чинників. На підставі одержаних результатів створено рецептуру та технології виготовлення мастила нового типу - комплексного надлужного сульфонатного мастила Суллена (ТУ У 00149943.520 - 2 000, літера А), дослідно-промислове виробництво якого організовано ВАТ "АЗМОЛ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.65 +
Шифр НБУВ: РА356003

Рубрики:

      
5.

Папейкін О. О. 
Структура, властивості та технологія одержання алкілсаліцилатних мастил: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.07 / О. О. Папейкін ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вперше систематизовано нанодисперсний комплексний надлужний алкілсаліцилат калію, дисперсні частинки якого об'єднуються в надміцелярні утворення - елементи структурного каркасу тиксотропної системи - мастила. Досліджено внутрішню будову міцел комплексного надлужного алкілсаліцилату кальцію, встановлено, що дисперсна фаза тиксотропної системи формується завдяки кальцитній поліморфній модифікації карбонатних ядер. Доведено, що метаборат кальцію, у разі проникнення в міцелярні ядра частково дестабілізує їх, покращує екстплуатаційні характеристики комплексного надлужного алкілсаліцилатного мастила, а 12-гідроксистеарат кальцію, входячи в адсорбційну оболонку, підвищує стійкість надлужних міцел і покращує стабільність колоїдної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.68
Шифр НБУВ: РА382043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського