Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (90)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л71-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Гончаренко Я.М. 
Високодисперсні кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Я.М. Гончаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас із регульованим показником заломлення в інтервалі 1,480 - 1,510 з кроком 0,01 і розміром частинок у межах 5 - 10 мкм за допомогою золь - гель технології. Вивчено взаємозв'язок передісторії етилсилікатних гелів і фізико-хімічних властивостей порошків. Запропоновано безпомельну технологію синтезу кремнеземистого порошку. Випробування композиційних матеріалів на основі розроблених порошків виявили можливість ефективного їх застосування як наповнювача для стоматологічних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-382.2 + Л719.96:Р
Шифр НБУВ: РА319289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Грищук С.І. 
Вплив суміщуючих добавок на кінетику формування та структуру уретановмісних взаємопроникних полімерних сіток: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.І. Грищук ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Детально досліджено вплив різних компатибілізаторів на кінетику формування та структуру уретановмісних взаємопроникних полімерних сіток (ВПС). Встановлено значний вплив компатибілізаторів на кінетику формування ВПС, який залежить від типу компатибілізатора та співвідношення швидкостей реакцій формування складових ВПС. Показано, що головний ефект компатибілізатора полягає в зміні часу початку мікрофазового розділення (МФР) в реакційних системах. У граничному випадку за умов використання найбільш ефективного компатобілізатора - монометакрилату етиленгліколю МФР у процесі реакції не відбувається, що вказує на формування однофазної системи. Визначено, що введення компатибілізаторів призводить до розширення міжфазної області. Встановлено, що релаксаційна поведінка компатибілізованих ВПС залежить від кінетичних умов реакцій і типу компатибілізатора. У граничному випадку спостережено лише один релаксаційний перехід, що підтверджує подавлення фазового розділення за допомогою компатибілізатора та формування однофазної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-3 +
Шифр НБУВ: РА322921

Рубрики:

      
3.

Чобіт М.Р. 
Пероксидна модифікація целюлози для одержання багатокомпонентних полімерних систем: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / М.Р. Чобіт ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено процес пероксидної модифікації целюлозовмісних матеріалів шляхом каталітичного ацилування гетерофункціональним олігопероксидом 5-трет-бутилперокси-5-метил-1-гексен-3-ін-ко-малеїновий ангідрид (ВЕП-МА) для одержання багатокомпонентних полімерних систем. З'ясовано хімічну взаємодію гідроксильних груп целюлози з ангідридними групами гетерофункціонального олігопероксиду й утворення ковалентного зв'язку між реагентами. Визначено особливості кінетики каталітичного ацилування целюлозовмісних матеріалів олігопероксидом. Вивчено термічний розклад дитретинних пероксидних фрагментів олігопероксиду, іммобілізованого на поверхні целюлози. Запропоновано кінетичне рівняння процесу ацилування та встановлено, що воно достатньою мірою описує виявлені експериментальні закономірності пероксидації поверхні целюлози. Розраховано кінетичні реакції термічного розкладу пероксидних груп фрагментів ВЕП олігопероксиду, іммобілізованого на поверхні целюлози. Одержані дані використано під час проведення різноманітних радикальних процесів, а саме: полімеризації, прищеплення. Сформовано полімеризаційно наповнені композити на основі пероксидованих целюлозовмісних наповнювачів. Пероксидовані целюлозовмісні матеріали можуть бути використані як реакційно здатні наповнювачі різноманітних полімерних матриць, наприклад, поліолефінів. За умов формування полімерних композитів вони утворюють хімічні взаємозв'язки з полімером матриці й одночасно виконують функцію "подрібнення" макроланцюгів, покращують експлуатаційні та технологічні властивості (показник текучості розплаву, коефіцієнт тертя).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-382.3 +
Шифр НБУВ: РА354089

Рубрики:
  

      
4.

Бездушна Е.Г. 
Полімери з сульфаніламідними фрагментами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Е.Г. Бездушна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вперше синтезовано та охарактеризовано п'ять нових азидів на основі сульфаніламідів, вивчено їх фотохімічні властивості та фотоініціюючу дію. За допомогою методів ІЧ- та ІФ-спектроскопії визначено квантові виходи фотолізу азидної групи та періоди її напіврозкладу. За допомогою нових азидів проведено фотомодифікацію поверхні поліетилену. У процесі використання азидів сульфаніламідів як світлочутливих складових у матеріалах для запису інформації, встановлено, що везикулярні плівки на їх основі за своєю світлочутливістю та контрастністю кращі за серійні матеріали ВЗ-2 і ВЗ-3 (Росія). На основі промислових сульфаніламідів синтезовано мономери двох типів: малеамідного та метакриламідного та їх кополімери із стиролом і вінілпіролідоном. Досліджено їх полімеризаційну здатність за умов радикальної термоініційованої полімеризації. Показано можливість створення полімерів з біоцидними властивостями. Вперше встановлено, що у разі УФ-опромінення відбувається підвищення біологічної активності даних полімерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-387 +
Шифр НБУВ: РА323377

Рубрики:

      
5.

Мікульонок І.О. 
Процеси та обладнання перероблення термопластичних матеріалів з використанням вторинної сировини: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.08 / І.О. Мікульонок ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 36 с. — укp.

Розроблено наукові засади моделювання, створення, модернізації і вибору обладнання для перероблення термопластичних матеріалів (ТпМ) з використанням вторинної сировини, що забезпечує заощадження матеріальних та енергетичних ресурсів, а також захист навколишнього середовища. Розроблено узагальнену математичну модель процесу черв'ячної екструзії ТпМ з використанням вторинної сировини, яка враховує дійсні геометричні, швидкісні та температурні параметри робочих органів, склад перероблюваних ТпМ. Розроблено математичні моделі роторного змішувача для неньютонівської і ньютонівської моделей ТпМ, які враховують перероблення матеріалу як у серпоподібних, так і в мінімальних робочих проміжках. Одержано аналітичні залежності для визначення основних параметрів процесу змішування ТпМ і встановлено закономірності впливу режимів перероблення та конструкції змішувача на параметри процесу: потужність, тривалість і питома робота змішувача. Числовим моделюванням досліджено вплив умов охолодження на ефективність процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-37 +
Шифр НБУВ: РА368634

Рубрики:

      
6.

Терещенко Т.М. 
Удосконалення технології і обладнання переробки вторинних полімерних матеріалів комбінованим видавлюванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Т.М. Терещенко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 18 с. — укp.

Показано можливість підвищення ефективності технологічних процесів переробки вторинних полімерних матеріалів методом соекструзії на базі математичного моделювання процесу створення багатошарової структури та встановлення взаємозв'язків між технологічними та конструктивними параметрами процесу. Розроблено конструкцію соекструзійної головки, призначеної для роздільної переробки вторинних полімерів промислового та побутового походження. Показано, що дана конструкція дозволяє виготовляти виріб з вторинної полімерної сировини, яка має такі ж властивості, як і виріб з первинного полімеру. На підставі принципу електрофізичних аналогій вперше розроблено математичну модель роботи соекструзійної головки, з використанням якої встановлено взаємозв'язок технологічних і конструктивних параметрів процесу створення багатошарової структури. Визначено раціональні конструктивні параметри соекструзійної головки, що забезпечують підвищення якості готового виробу. Проведено експериментальні дослідження на фізичній моделі та промисловому обладнанні, результатами яких підтверджено адекватність математичної моделі та визначено вплив технологічних параметрів процесу соекструзії та вмісту вторинних полімерних матеріалів на межу міцності одержаних виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-37 + Л710.514-52 +
Шифр НБУВ: РА350487

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського