Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (153)Книжкові видання та компакт-диски (44)
Пошуковий запит: (<.>U=Л719.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Гончар О.М. 
Композити на основі іономерних поліуретанів і шаруватих силікатів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О.М. Гончар ; Ін-т хімії високомолекуляр. сполук НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання створення поліуретанових матеріалів (ПУМ) з покращеними фізико-механічними властивостями (ФМВ) на основі іономерних поліуретанів (ІМПУ) і монтморилоніту з розробкою способів хімічної модифікації ІМПУ і хімічного модифікування монтморилоніту. Описано комплексний метод підвищення ФМВ ПУМ на основі структурно-хімічної модифікації ІМПУ і створення композитів з застосуванням спрямовано хімічно модифікованого монтморилоніту. Синтезовано нові ІМПУ, які утворюють водні дисперсії, що не містять органічних розчинників. Визначено склад нових ІМПУ з фрагментами ароматичного та аліфатичного діізоціанатів, що зумовлює високі ФМВ плівкових матеріалів на їх основі. Розроблено новий спосіб модифікування монтморилоніту одночасно двома модифікаторами різної природи - цетиламоній бромідом і диметиламонійетилметакрилат хлоридом та описано нові композити на основі іономерного олігоуретанакрилату (ІМОУК) і модифікованого монтморилоніту для підвищення фізико-механічних властивостей ПУМ на основі ІМОУК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23-382
Шифр НБУВ: РА372754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пиріков О.В. 
Композиційні матеріали на основі модифікованих епоксидних олігомерів з підвищеними експлуатаційними властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.В. Пиріков ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2006. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне й еспериментальне обгрунтування можливості утворення композиційних матеріалів на основі модифікованих епоксидних олігомерів з підвищеними експлуатаційними властивостями. Доведено, що зміна хімічної природи отверджувача дає можливість у широких межах регулювати технологічні та теплофізичні характеристики епоксиднокаучукової композиції. Показано, що введення мінеральних і полімерних наповнювачів не впливає на властивості епоксиднокаучукових композицій за порівняно невеликої концентрації каучуку. Для модифікованих епоксидних полімерів за високої концентрації еластомеру адгезія, когезія та модуль пружності помітно зростають зі збільшенням концентрації наповнювача за одночасного зменшення деформаційної здатності, особливо за малих ступенів наповнення. Розроблено композиційні матеріали з підвищеним комплексом експлуатаційних властивостей, що дозволило істотно розширити область застосування епоксидних клеїв у будівництві для влаштування монолітної підлоги на промислових підприємствах, а також під час розробки захисних конструкцій від корозії та в процесі ремонту гірничошахтного устаткування. Епоксидний клей УП-5 233 ГК впроваджено на ряді підприємств вугільності промисловості, зокрема на шахтах Мінпаливенерго України ("Новодзержинській", ДП "Дзержинськвугілля", "Суходольській-східній" ДП "Краснодонвугілля", а також на шахті ім. А.Ф.Засядька, "Південнодонбаській N 3", "Жданівській", "Героїв космосу" ДХК "Павлоградвугілля", УК "Шахта Краснолиманська", "Північна" ДП "Макіїввугілля", шахтоуправлінні "Донбас" і на Запорізькому залізорудному комбінаті. Клейові моноліти підлоги влаштовані на підприємстві "Донецький м'ясокомбінат" та у Першому Українському міжнародному банку (Донецьк).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23 +
Шифр НБУВ: РА343993

Рубрики:

      
3.

Голотенко С.М. 
Розробка нових матеріалів гетерогенної структури на основі епоксиполімерів і металовуглецевої композиції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.М. Голотенко ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2005. — 20 с. — укp.

Оптимізовано склад полімерної матриці з використанням методу багатофакторного планування експерименту. Досліджено структурні зміни та характер формування покриття за комплексної дії зовнішніх фізичних полів (ультразвукової та високочастотної електромагнітної обробки) з метою пояснення механізму структуроутворення та захисних властивостей полімеркомпозиційних покриттів. За результатами досліджень запропоновано методи керування адгезійними, зносо- та корозійностійкими, фізико-механічними та поглинальними властивостями полімеркомпозиційних матеріалів самоорганізуючої структури шляхом введення полідисперсних наповнювачів різної магнітної природи та дії зовнішніх фізичних полів. Розроблено нові методи обробки поверхні деталей та нові полімеркомпозиційні матеріали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23 +
Шифр НБУВ: РА339796

Рубрики:

      
4.

Микитишин А.Г. 
Розробка технології та дослідження параметрів формування виробів з епоксинаповнених композитів: Автореф. дис. канд... техн. наук: 05.17.06 / А.Г. Микитишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено технологію формування наповнених полімерних композитних матеріалів (ПКМ) з епоксидною матрицею. На прикладі епоксинаповнених композитів з дисперсними оксидами металів і скляними та базальтовими волокнами показано можливість покращання експлуатаційних характеристик ПКМ завдяки додатковій ізотермічній та ультразвуковій обробці, у порівнянні з вітчизняними та зарубіжними аналогічними матеріалами. З застосуванням розробленої установки для визначення динамічних механічних характеристик ПКМ вивчено кінетичні закономірності структурування та на підставі результатів досліджень запропоновано режими ізотермічної обробки. Встановлено, що ультразвукова обробка композиції призводить до прискорення процесу зшивання та покращання реологічних властивостей та підвищення фізико-механічних і теплофізичних характеристик ПКМ. З використанням результатів проведених досліджень створено та впроваджено нові багатошарові полімеркомпозиційні покриття для захисту від корозії та підвищення зносостійкості безконтактних ущільнювальних елементів насосів магістральних газопроводів і рефлекторів параболічних антен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23 +
Шифр НБУВ: РА321774

Рубрики:

      
5.

Кобріна Л.В. 
Хімічне формування та властивості композитів на основі уретановмісних полімерів та похідних целюлози: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Л.В. Кобріна ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Показано, що введення похідної целлюлози в уретановмісні полімери, завдяки хімічній та фізичній взаємодії компонентів, призводить до гомогенізації системи, ступінь якої залежить від її складу. Установлено, у разі малого та помірного (до 15 мас. %) вмісту похідної целюлози відбувається оптимальна сумісність компонентів. Водночас, композити, які містять більшу кількість похідної целюлози, є системами з явно вираженою мікрогетерогенністю, що пояснюється міжструктурною пластифікацією. Виявлено, що природа гнучколанцюгової олігоефірної складової уретановмісного полімеру суттєво впливає на властивості та процеси структуроутворення у досліджуваних композитах. Проведені дослідження структури сумішей поліуретанового аніономера гетероблочної будови та похідних целюлози показали, що ліпша сумісність їх компонентів спостерігається за умов вмісту останньої до 25 мас. % у системі. Зроблено висновок, що одержані результати досліджень є науковим підгрунтям для створення біодеградабельних уретановмісних композитів з використанням природновідновлюваної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41 + Г733.2 + Л719.23-1
Шифр НБУВ: РА326877

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського