Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Л782.126.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Кобзар М.В. 
Технологія одержання висококонцентрованих фосфоліпідів соняшникової олії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.06 / М.В. Кобзар ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Науково обгрунтовано нову технологію одержання висококонцентрованих фосфоліпідв соняшникової олії. Визначено кінетичні константи та одержано кінетичні рівняння, які описують залежність швидкості знежирення фосфатидного концентрату від технологічних факторів. З використанням тонкошарової та газорідинної хроматографії метилових ефірів жирних кислот визначено компонентний та жирнокислотний склад знежирених фосфоліпідів. Склад фосфоліпідів, в основному, представлено фосфатидилхоліном, фосфатидилетаноламіном, фосфатидилсерином і фосфатидними кислотами, а в жирнокислотному складі фосфоліпідів переважають лінолева (59 - 60 %), олеїнова (10,3 - 10,7 %), пальмітинова (18 - 19,1 %) кислоти. Досліджено вплив температури на процес знежирення фосфоліпідів і показано, що дана дія спрямована перш за все на угруповування ізольованих дієнів в ацилі лінолевої кислоти в фосфоліпідах. Вивчено кінетику накопичення та розпаду гідропероксидів за умов контакту знежирених фосфоліпідів з киснем повітря в процесі їх знежирення та зберігання, визначено енергію активації розпаду гідропероксидів. Розроблено й апробовано за дослідно-промислових умов технологію одержання висококонцентрованих фосфоліпідів соняшникової олії, запропоновано технологічну схему даного процесу. На підставі вивчення органолептичних і фізико-хімічних показників та даних мікробіологічних і токсикологічних досліджень знежирених фосфоліпідів встановлено, що висококонцентровані фосфоліпіди за своїми властивостями відповідають якості харчової домішки лецитин Е 322. За розробленою технологією на дослідно-промисловій установці одержано 147 кг висококонцентрованих фосфоліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.126.2 +
Шифр НБУВ: РА343118

Рубрики:

      
2.

Бездєнєжних Л.А. 
Технологія очистки соняшникової олії з використанням модифікованого адсорбенту на основі соняшникового лушпиння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.06 / Л.А. Бездєнєжних ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено та впроваджено технологію очистки соняшникової олії адсорбентом. Створено методику одержання модифікованого адсорбенту шляхом обробки соняшникового лушпіння сірчаною кислотою та експериментально визначено технологічні параметри процесу. Доведено можливість використання нового адсорбенту для адсорбційної очистки соняшникової олії. За методами фізико-хімічних досліджень, а саме, мас-спектрокопії встановлено, що у процесі контакту соняшникової олії з адсорбентом жирно-кислотний склад її не змінюється, що доводить індиферентність адсорбенту стосовно ацилгліцеринів олії, а також виявлено пероксидні сполуки, зменшення кількості пігментних речовин, а також кількості фосфатидів та іонів металів. Зазначено, що технологія адсорбційного очищення соняшникової олії з застосуванням модифікованого адсорбенту може бути реалізована на діючому обладнанні рафінаційних цехів олієжирових комбінатів за стандартною технологічною схемою очистки. Розроблено ефективний метод вилучення із соапстоку жиру з покращеними властивостями модифікованим адсорбентом. Визначено шляхи розширення сфер застосування адсорбенту для очистки жировмістивних промивних вод. На підставі порівняльного аналізу ринкової вартості одержаного адсорбенту з його найбільш розповсюдженими аналогами, використовуючи економічні розрахунки показано, що вартість адсорбенту з соняшникового лушпиння у 10 разів менша, ніж активованого вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.126.2 +
Шифр НБУВ: РА335154

Рубрики:

      
3.

Богодіст-Тимофєєва О.Ю. 
Удосконалення технології гідратації соняшникової олії з використанням фосфоліпаз: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.06 / О.Ю. Богодіст-Тимофєєва ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано методи удосконалення технології гідратації соняшникової олії. Розроблено новий спосіб одержання фосфатидного концентрату з поліпшеними функціональними властивостями. Встановлено ефективні умови дії ферментних препаратів Lecitase Novo та Lecitase Ultra під час модифікування фосфатидилхоліну та комплексу фосфоліпідів, вилучених з соняшникової олії. Виявлено, що препарат Lecitase Ultra має більшу каталітичну здатність щодо модифікування фосфоліпідів у порівнянні з Lecitase Novo. Встановлено поліпшення поверхнево-активних і пінотвірних властивостей одержаних модифікованих фосфоліпідів, вилучених з соняшникової олії. Показано ефективність їх використання у хлібопекарській промисловості та під час виробництва низькожирних майонезів. Визначено ефективні умови ферментативного процесу гідратації соняшникової олії та одержано його математичну модель з використанням фосфоліпазного препарату Lecitase Ultra. Запропоновано періодичну та безперервну технології ферментативної гідратації соняшникової олії. На підставі результатів промислових випробувань періодичної технології підтверджено можливість зниження кількості фосфоліпідів в олії до 0,06 % і зменшення відходів сировини. Встановлено, що економічний ефект у разі зміни способу рафінації соняшникової олії методом гідратації з використанням води (пари) на фізичну рафінацію з ферментативною гідратацією становить 70 грн. на 1 т готової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.126.2 +
Шифр НБУВ: РА337207

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського