Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (75)
Пошуковий запит: (<.>U=Л782.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Пиріг О.Б. 
Епоксидування олій надоцтовою кислотою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.04 / О.Б. Пиріг ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено ефективність використання різних епоксидуючих систем в процесі епоксидування олій, для чого обрано найбільш ефективну епоксидуючу систему пероксид водню - оцтовий ангідрид.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.3
Шифр НБУВ: РА310608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Драгнєв С.В. 
Обгрунтування адаптивного процесу і параметрів реактора для одержання метилових ефірів рослинних олій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.В. Драгнєв ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему підвищення ефективності естерифікації рослинних олій шляхом встановлення раціональних конструктивно-технологічних параметрів (КТП) і режимів роботи реактора періодичної дії з лопатевим змішувачем (ЛЗ). Визначено раціональні КТП адаптивного до типових рослинних олій реактора естерифікації господарського типу з ЛЗ. У теоретичному й експериментальному аспектах проаналізовано вплив КТП роботи реактора періодичної дії з ЛЗ на кількість та якість метилових ефирів жирних кислот. Встановлено, що застосування реактора естерифікації періодичної дії з ЛЗ господарського типу у порівнянні з існуючими аналогами підвищує вихід ефірів на 9,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.320.4-5 +
Шифр НБУВ: РА367797

Рубрики:

      
3.

Гальцев В.П. 
Обгрунтування раціональних конструктивно-технологічних параметрів процесів очищення соняшникової олії від фосфатидів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.П. Гальцев ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено та досліджено обладнання для очищення рослинної олії. Узагальнено основні методи та засоби її комплексного очищення. На підставі теоретичного аналізу розроблено гідродинамічний коагулятор. Запропоновоно програму та методики експериментальних досліджень, обробки дослідних даних. Створено експериментальне устаткування для очищення рослинної олії після гідратації. Одержано та проаналізовано результати експериментальних досліджень даних процесів. Здійснено оцінювання підвищення ефективності гідратації соняшникової олії буферними розчинами. Наведено результати оцінювання якості очищення олії після гідратації з застосуванням експериментального устаткування (вакуум - сушильний апарат, блок мікрофільтрації). Одержано критеріальні рівняння у числах подібності для розрахунку продуктивності установки для гідратації соняшникової олії та швидкості осідання гідратованого осаду залежно від радіуса його частинок. Досліджено динаміку видалення води з соняшникової олії у вакуум-сушильному апараті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.320.4 +
Шифр НБУВ: РА358599

Рубрики:

      
4.

Криволапов О.М. 
Підвищення ефективності технології переетерифікації жирів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.06 / О.М. Криволапов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано використання числового методу нейронних сіток для визначення залежності між температурою плавлення переетерифікованого жиру та жирнокислотним складом сировинної суміші. Удосконалено модель, що пов'язує твердість переетерифікованого жиру з жирнокислотним складом сировинної суміші та надає можливість виконувати розрахунки з достатньою точністю. Вперше обгрунтовано шляхи вирішення задачі мінімізації собівартості сировинної суміші за заданих граничних факторів - температури плавлення та твердості переетерифікованого жиру. Уточнено уявлення про реакцію між розчином силікату натрію та жирними кислотами. Виявлено, що повнота реакції між силікатом натрію та високомолекулярними жирними кислотами не залежить від концентрації силікату натрію у розчині у широких межах (5 % - 20 %). Вперше одержано математичну модель, що дозволяє визначити температуру плавлення індивідуальних триацигліцеролів, які не наведені у довідковій літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.34 +
Шифр НБУВ: РА355101

Рубрики:

      
5.

Одарюк П.В. 
Розробка ресурсозаощадної технології промивання нейтралізованих жирів на основі методу електрофлотокоагуляції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.06 / П.В. Одарюк ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.320.9

Рубрики:

      
6.

Демидов В.І. 
Система підтримки прийняття рішень в автоматизованій системі управління технологічним процесом синтезу жирів із потрібними властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.І. Демидов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику композиції апроксимаційного та нейромережевого підходів до вирішення задач оцінювання та прогнозування, що дозволяє підвищити точність оцінювання у задачах побудови моделі "склад - властивість" щодо результатів кожного з цих методів. Розвинуто математичну модель даного класу як апроксимуючих поліномів, що за рахунок композиції аргументів дозволяє суттєво зменшити необхідний об'єм навчальної вибірки за умов збереження необхідної точності моделі. Удосконалено спосіб ініціалізації матриці вагових коефіцієнтів для штучних нейронних мереж шляхом ортогоналізації векторів входу нейронів прихованого шару, що дозволило зменшити потрібний об'єм навчальної вибірки для досягнення заданої точності та підвищити швидкість навчання у порівнянні з традиційними методами. Удосконалено методику розбиття вибірки на навчальну, тестову та контрольну шляхом максимізації репрезентативності кожної з них, який дозволяє підвищити якість прогнозування за умов малої вибірки для будь-яких методів, за яких застосовуються наведені вибірки. Запропоновано методику оцінки температури плавлення триацилгліцеринів за жирнокислотним скадом на базі вдосконалених для умов малої вибірки методів побудови функціоналу "склад - властивість". Розвинуто методику оцінки температури плавлення жирів за їх складом, що дозволяє суттєво підвищити точність прогнозування. Розроблено математичну модель системи підтримки прийняття рішень для розв'язання задачі синтезу жирів з необхідними якостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.3-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352661

Рубрики:

      
7.

Матвєєва Т.В. 
Технологія отримання моноацилгліцеринів адмідуванням соняшникової олії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.06 / Т.В. Матвєєва ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено технологію одержання моноацилгліцеринів (МАГ) і моноетаноламідів методом амідування триацилгліцеринів (ТАГ) соняшникової олії моноетаноламіном (МЕА). Досліджено закономірності перебігу реакції за температури 393 - 423 K. Встановлено, що для реакції амідування ТАГ, а також діацилгліцеринів (ДАГ) і моноацилгліцеринів (МАГ) соняшникової олії МЕА характерні закономірності реакцій I (псевдопершого порядку), якщо один з реагентів знаходиться в надлишку, а у випадку їх сумісних концентрацій амідування відбувається за II порядком. Найбільший ступінь перетворення аміну 95 % виявлено під час взаємодії ТАГ з МЕА. Знайдено константи швидкості реакції взаємодії ТАГ, ДАГ, МАГ, триетаноїлгліцеринів (ТЕГ), діетаноїлгліцеринів (ДЕГ), моноетаноїлгліцеринів (МЕГ) з МЕА за різних температур. З'ясовано, що реакція амідування ТАГ відбувається в три стадії, а у разі збільшення температури у системі ТАГ - ДАГ - МАГ (або ТЕГ - ДЕГ - МЕГ) константа швидкості зростає, а за однакових температур - спадає. Запропоновано рівняння для адекватного опису кінетики даного процесу. Встановлено, що кінетичні та термодинамічні параметри взаємодії промислових МАГ з МЕА близькі до показників, одержаних під час взаємодії ТАГ на третій стадії. Досліджено поверхнево-активні та деякі інші фізико-хімічні властивості продуктів реакції амідування. Доведено можливість використання МАГ у харчових продуктах як емульгатора і стабілізатора емульсій. Розроблено композицію піномиючого засобу. Запропоновано технологію та технологічну схему одержання МАГ і моноетаноламідів жирних кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.35 +
Шифр НБУВ: РА337176

Рубрики:

      
8.

Діхтенко К.М. 
Технологія отримання моноацилгліцеринів амідуванням ріпакової олії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.06 / К.М. Діхтенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено технологію одержання моноцилгліцеринів (МАГ) амідуванням триацилгліцеринів (ТАГ) ріпакової олії (РО) етилендіаміном (ЕДА). Визначено закономірності перебігу реакції за мольних відношень реагентів від 1:0,5 до 1:1,5 і температур від 353 до 413 К впродовж 9 000 с., за якими процес амідування ТАГ РО ЕДА відбувається постадійно як реакція II порядку. Установлено, що першій стадії (до 1 000 - 2 000 с) відповідає процес амідування ацилгліцеринів (АГ) переважно ЕДА з утворенням алкіламіноетиленамідів (АА), а другій стадії (після 1 000 - 2 000 с) - амідування АГ АА. Запропоновано моделі, які адекватно описують кінетику процесу амідування ТАГ РО ЕДА. Їх оптимізацією знайдено, що максимум виходу МАГ (47 %) досягається за МВ ТАГ РО:ЕДА 1:1 температури 393 К за 6 000 с. З реакційної суміші, одержаної за цих умов, послідовною обробкою водою, гексаном, і-PrOH з наступним випарюванням розчинників одержано МАГ, ДАГ, діалкілетилендіаміди (ДАД) з концентрацією основної речовини 55,9 %, 40,3 %, 96 % мас., відповідно. Проведено дослідження поверхневоактивних і фізико-хімічних властивостей одержаних продуктів, за якими МАГ можна використовувати у харчових продуктах як емульгатор і стабілізатор емульсій, зокрема для виготовлення маргарину та майонезу, ДАД - для виготовлення кремів для рук і взуття та РМ, як адсорбційно-активні речовини, для захисту металу від корозії. Запропоновано технологію та технологічну схему одержання МАГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.352 +
Шифр НБУВ: РА357136

Рубрики:

      
9.

Сокол Г. І. 
Технологія переетерифікації жирів з одержанням харчових поверхнево-активних речовин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.06 / Г. І. Сокол ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т" . — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Вивчено та доведено можливість одержання неповних ацилгліцеролів шляхом етанолізу жирів, який забезпечує вихід моноацилгліцеролів як за умови кислотних, так і лужних каталізаторів. Доведено можливість одержання неповних ефірів гліцеролу та жирних і поліфункціональних органічних кислот з використанням процесу етерифікації низькомолекулярних кислот етиловим спиртом і наступною переетерифікацією їх харчовими жирами, встановлено їх поверхнево-активні властивості. Розроблено технології нових жиророзчинних емульгаторів шляхом етанолізу харчових жирів та шляхом етерифікації низькомолекулярних харчових кислот етиловим спиртом і наступною переетерифікацією етилових естерів харчовими жирами. Встановлено проект нормативно-технічного документу на маргарин з використанням нового емульгатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.34 + Л812.9
Шифр НБУВ: РА377767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кіщенко В. А. 
Удосконалення методів контролю показників якості у технології природних та модифікованих жирів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.06 / В. А. Кіщенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Одержано нові наукові дані щодо складу стеринової фракції сумішей рослинних олій, які доцільно використати у технохімконтролі виробництва купажованих олій. Розроблено схему комплексного підходу до ідентифікації молочного жиру. Доведено, що одночасне застосування декількох аналітичних методів дозволяє вирішувати такі завдання, як визначення складу купажованих олій, наявності замінників та еквівалентів какао масла у шоколаді та виявлення фальсифікацій молочного жиру додаванням жирів рослинного та тваринного походження. Розроблено методику якісного та кількісного визначення скватену та восків в оліях методом газорідинної хроматографії (ГРХ). Підібрано технологічні умови ГРХ для визначення сквалену та восків, а саме: градієнтне програмування температури, температура інжектора, детектора. Вперше розроблено та валідовано метод, який дозволяє визначати домішки мінеральної оливи різних класів у рослинній олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.1-7 с + Л782.34-7 с
Шифр НБУВ: РА379606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Музика Л.А. 
Удосконалення технології ферментативної переетерифікації жирів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.06 / Л.А. Музика ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану технологію ферментативної переетерифікації олій і жирів. Визначено кінетичні та технологічні аспекти ферментативної переетерифікації індивідуальних жирів і жирових сумішей за присутності ферментного препарату Lipozyme TLIM. Як тестовий жировий субстрат для кінетичних досліджень використано пальмовий олеїн. Розроблено простий метод оцінювання активності ферментного каталізатора Lipozyme TLIM. Визначено вплив ступеня окиснення жирової сировини на активність і продуктивність ферментного препарату. Виявлено залежність температури плавлення переетерифікованого жиру від температури процесу та кількості ферментного каталізатора. Створено наукове підгрунтя для складання рецептур різноманітних кондитерських і кулінарних жирів і замінників молочного жиру. Для ВАТ "Вінницький олійножировий комбінат" створено 3 комплекти нормативних докуметів (технічних умов) на нові види продукції з використанням ферментативно-переетерифікованих жирів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.34 +
Шифр НБУВ: РА357156

Рубрики:

      
12.

Некрасов П.О. 
Ферментна технологія модифікування жирів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.06 / П.О. Некрасов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Доведено підпорядкованість дії ферменту, продуцентом якого є мікроорганізм Candida antarctica, кінетиці Міхаеліса - Ментен та знайдено відповідні кінетичні константи. Визначено раціональні умови дії ферментних препаратів "Новозім 398" та "Ліпозим TL IM" у разі модифікування жирової сировини. Доведено можливість використання ферментного препарату "Ліпозим TL IM" для модифікування рослинних жирів шляхом ацидолізу. Досліджено кінетику ферментної переетерифікації та визначено математичну модель залежності ступеня перетворення вихідного компонента від часу. Установлено кількісні залежності складу та властивостей продуктів ферментної переетерифікації від складу вихідної сировини. На базі визначених закономірностей створено технологію модифікування жирів за допомогою ферментів та рецептури ферментно переетерифікованих жирів. Одержано комплекс даних щодо органолептичних і фізико-хімічних характеристик одержаних модифікованих жирів. За результатами дослідно-промислових і промислових випробувань установлено можливість одержання модифікованих жирів з заданими властивостями шляхом ферментної переетерифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.34 +
Шифр НБУВ: РА330183

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського