Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (117)Книжкові видання та компакт-диски (152)Журнали та продовжувані видання (101)
Пошуковий запит: (<.>U=Л81-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Стечишин М.С. 
Довговічність деталей обладнання харчової промисловості при корозійно-механічному зношуванні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / М.С. Стечишин ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1998. — 32 с. — укp.

Дисертацією є рукопис, який містить теоретичні розробки та експериментальні дослідження в галузі корозійно-механічного зношування поверхневих шарів деталей у корозійно-активних середовищах харчової промисловості з метою підвищення їх надійності і довговічності з використанням досягнень сучасних технологій поверхневого зміцнення на основі нового способу інтенсифікації дифузійних процесів при ХТО металів та сплавів, а також принципи оцінки зносостійкості та прогнозування довговічності деталей обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-082.04

Рубрики:

      
2.

Олексова К.О. 
Енергозберігаючі апарати і гідродинаміка в умовах комбінування технологічних процесів харчових виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / К.О. Олексова ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2003. — 17 с. — укp.

Сформульовано та запропоновано наукову методику проектування та розрахунку нагнітачів - ерліфта, струминного апарата, а також можливості комбінування транспортних і технологічних функцій (гомогенізації, аерації, сатурації та ін.) у проточних частинах даних нагнітачів. На підставі методу візуалізації структури потоку розроблено проточні частини даних нагнітачів із мінімальними величинами коефіцієнтів гідравлічних опорів, що забезпечують високу ефективність переміщення потоків і високу якість технологічних процесів у нагнітачах. Наведено методику визначення ефективності технологічних процесів і гідравлічних систем у цілому на підставі ефективності (ККД) насоса та коефіцієнтів, що характеризують ефективність окремих елементів процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-02 +
Шифр НБУВ: РА323130

Рубрики:

      
3.

Полевич В.В. 
Моделювання технологічних процесів і розробка прогресивного обладнання для переробки харчової сировини: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / В.В. Полевич ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2002. — 32 с. — укp.

Висвітлено питання розробки математичних моделей технологічних процесів переробки харчової сировини у напівфабрикати і готові кулінарні вироби, а також створення на теоретичних засадах прогресивних технологічних процесів і обладнання для їх реалізації. Розглянуто загальну методологію створення прогресивних технологічних процесів і вдосконаленого обладнання для переробки зернової рослинної сировини. Описано математичні моделі одержання концентрату сухих біополімерів, агломерації під час приготування харчових концентратів із зернової сировини, виходу екстрактивних речовин із частинок сировини, отримання відварів із зернової сировини, процесу напівбезперервної екстракції в харчовій технології, а також кінетики процесів обрушення зерен і насіння та екстрагування частинок сировини. Запропоновано вдосконалене обладнання для первинної обробки зернової сировини та приготування й охолодження пива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5
Шифр НБУВ: РА319632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Штефан Є. В. 
Наукове обгрунтування вибору раціональних конструктивно-технологічних параметрів процесів і обладнання харчових та фармацевтичних виробництв: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.12 / Є. В. Штефан ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2011. — 44 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові засади створення математичних моделей деформаційних, температурних і масообмінних процесів переробки харчових дисперсних матеріалів, що забезпечило ефективне теоретичне дослідження взаємозв'язку між конструктивними параметрами обладнання, структурно-механічними властивостями сировини та технологічними показниками її переробки з метою визначення їх раціональних значень. Сформульовано крайову задачу механіки дисперсних волого насичених харчових матеріалів у режимі пружно-в'язко-пластичного деформування твердої фази з урахуванням скінченних переміщень та ефектів термомеханічної зв'язаності. Розроблено математичну модель термомеханічного стану дисперсних систем у нерівноважних процесах харчових виробництв у реальному часовому вимірюванні, яка враховує конкретні конструктивно-технологічні параметри обладнання, структурно-механічні та реологічні властивості сировини. Розроблено наукові основи створення інформаційних технологій проектування процесів та обладнання з переробки дисперсних харчових матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5 + Л66-5
Шифр НБУВ: РА385091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Поперечний А.М. 
Наукове обгрунтування впливу механічних коливань на інтенсифікацію процесів переробки харчової сировини: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / А.М. Поперечний ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2004. — 36 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено вплив низькочастотних механічних коливань (вібрацій) на інтенсифікацію процесів: миття харчової сировини (на прикладі субпродуктів), ультрафільтраційного концентрування біологічних рідин (м'ясокісткових бульйонів, соєвого молока), конвективного сушіння рослинних матеріалів в аеровіброкиплячому шарі (топінамбура, хріну, гліду) і сушіння та термічної обробки різноманітної харчової сировини інфрачервоним нагріванням у віброкиплячому шарі (соєвих бобів, крохмалю, зерен пшениці, окари). Установлено раціональні параметри досліджених процесів. Запропоновано ряд прогресивних технологічних схем і вдосконаленого обладнання для безвідходної переробки харчової сировини з застосуванням механічних коливань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-01
Шифр НБУВ: РА330943

Рубрики:

      
6.

Сухенко Ю.Г. 
Науково-прикладні основи підвищення довговічності деталей обладнання харчових і переробних галузей АПК: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.09 / Ю.Г. Сухенко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці і впровадженню комплексу науково-обгрунтованих триботехнічних, технологічних і конструктивних рішень з урахуванням природи робочих середовищ, що забезпечують створення технологічного обладнання з підвищеним ресурсом для використання в різних галузях харчових виробництв. Розроблено новий концептуальний підхід вирішення проблеми надійності і довговічності машин і апаратів харчових і переробних галузей АПК, що базується на математичному моделюванні трибоконтактної взаємодії та термодинамічному моделюванні корозійно-механічного зношування матеріалів в технологічних середовищах з урахуванням критеріїв корозії і зносу. На основі одержаних математичних моделей експериментально обгрунтовані прогресивні технологічні процеси нанесення захисних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-021.1

Рубрики:

      
7.

Сухенко В.Ю. 
Підвищення довговічності обладнання харчових виробництв на основі протикорозійних інгібованих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.Ю. Сухенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано високоефективні нетоксичні інгібітори, інгібовані сполуки та системи протикорозійного призначення на базі використання відходів харчових виробництв для захисту та підвищення експлуатаційної надійності та довговічності промислового обладнання, встановлено механізм їх захисної дії. Розроблено та досліжено інгібітори корозії для тепло- та холодоносіїв, допоміжних та основних середовищ переробних і харчових підприємств. Створено інгібовані захисно-перетворюючі покриття та полімерні системи, які здатні функціонувати у широкому інтервалі температур, не погіршуючи міцнісних характеристик сталей, та мають прийнятні санітарно-екологічні властивості. На підставі математичного та комп'ютерного моделювання, закономірностей теорії надійності та математичної статистики запропоновано нові способи оцінки захисної здатності інгібованих систем та попереднього прогнозування показників експлуатаційної надійності та довговічності обладнання. Запропоновано біохімічний спосіб захисту технологічних комунікацій від корозії з використанням мікроорганізмів та активувальних домішок, які забезпечують синергетичний ефект в інгібіторних системах. Здійснено промислове впровадження результатів наукового дослідження для підвищення довговічності обладнання пивних і цукрових заводів та теплоенергетичного устаткування харчових і переробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-030.64 +
Шифр НБУВ: РА343959

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського