Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>U=Л815.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Саєнко С.Ю. 
Геометричне моделювання рефлекторів теплотехнічних установок: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.Ю. Саєнко ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше одержано геометричне доведення припустимості розрахунків теплотехнічного устатування з циліндричними рефлекторами та приймачами тепла з використанням методів "пласкої задачі", що дозволило суттєво спростити методику розрахунку циліндричних відбивальних систем. Запропоновано новий ефективний метод розрахунків профілів рефлекторів фокусувальних систем, які забезпечують заданий розподіл теплоти на робочих поверхнях складної геометрії. Даний метод побудовано на базі аналізу геометеричної моделі поширення теплових процесів у робочій камері без урахування втрат частини енергії на поглинання середовищем. Проведено оцінювання впливу на форму рефлекторів втрат частини теплової енергії на випромінювання у навколишнє середовище, який виявився незначним, що дозволило не враховувати дані втрати та суттєво спростити задачу. Запропоновано новий експрес-метод визначення щільності розподілу теплового потоку на робочих поверхнях устаткування, що базується на фотографуванні та комп'ютерній обробці цифрових фотографій, експериментально підтверджено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.37-5-02 +
Шифр НБУВ: РА362963

Рубрики:

      
2.

Декань О. О. 
Дослідницьке обладнання для комплексної обробки харчових продуктів високим тиском і ультразвуком: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / О. О. Декань ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано метод комплексної обробки харчових продуктів високим тиском (ВТ) та ультразвуком (УЗ), експериментально підтверджено його ефективність. Розроблено математичну модель напружено-деформованого стану камери ВТ. Одержано залежності мікробіологічного обсіменіння рідких курячих яєць від параметрів процесу їх комплексної обробки ВТ та УЗ. Експериментально досліджено зміну пінотворення білка курячого яйця в залежності від параметрів процесу його комплексної обробки ВТ та УЗ. Досліджено компресійні характеристики рідких курячих яєць, курячого білка та жовтка у процесі їх комплексної обробки ВТ та УЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.3-5
Шифр НБУВ: РА373416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Чук В.В. 
Застосування електротехнологій для комплексної переробки яблучної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.В. Чук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Проведено теоретичні та експериментальні дослідження підвищення ефективності комплексної переробки яблучної сировини шляхом застосування електротехнологічних процесів імпульсного електроплазмолізу яблучної тканини та електромембранної підготовки екстрагента для вилучення пектинових речовин з яблучних вичавок. З'ясовано, що за встановлених ефективних параметрів імпульсної електрообробки яблучної сировини вихід яблучного соку після пресування плазмолізованої мезги зростає до 20 %. Виявлено, що використання біполярної мембрани МБ-3 з покращеними електрохімічними характеристиками, глибоко пом'якшеної води та удосконалених гідродинамічних режимів забезпечує підвищення ефективності процесу електромембранної підготовки екстрагента та економії витрат електроенергії. Розроблено апаратурно-технологічну схему комплексної переробки яблучної сировини з застосуванням електротехнологій, обгрунтовано її економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л913.1 + Л815.33
Шифр НБУВ: РА330877

Рубрики:

      
4.

Лебединець І.В. 
Підвищення ефективності процесів та обладнання для теплової обробки харчових продуктів ІЧ-випромінюванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / І.В. Лебединець ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено комбінований спосіб теплової обробки харчових продуктів, яким передбачено етап нагрівання ІЧ-випромінюванням у пароповітряному середовищі та технологічний процес виробництва м'ясорослинних січених виробів "Санаторні", реалізація яких дозволяє знизити матеріальні та енергетичні втрати та досягти високої якості готової кулінарної продукції. З метою реалізації комбінованого способу розроблено комбінований апарат для теплової обробки КАТОХП-0,02, який відрізняється багатофункціональним призначенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.37 +
Шифр НБУВ: РА323716

Рубрики:

      
5.

Гаркуша В.Б. 
Розробка і дослідження установки для обробки продуктів харчування надвисоким тиском: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.Б. Гаркуша ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано методику розрахунку й проектування установок надвисокого тиску з використанням одержаних номограм. За результатами експериментальних досліджень одержано залежності зміни опору манганінового датчика від величини температури та тиску в камері; фактичної температури в робочій камері від показників термопари; величини прирощування значення діаметра каналу камери від величини робочого тиску; характеру зміни температури в робочій камері в процесі її нагрівання та охолодження. Надійність розробленої камери надвисокого тиску описано у вигляді стаціонарної феноменологічної стохастичної моделі кумулятивного пошкодження, яку побудовано у вигляді ланцюга Маркова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.31-5-01
Шифр НБУВ: РА321727

      
6.

Маринін А.І. 
Розроблення та застосування імпульсного електрогідравлічного способу оброблення сировини рослинного походження: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / А.І. Маринін ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив режимів електрогідравлічної обробки на зміну параметрів сокостружкової суміші, дифузійного соку, суспензії цикорію. Встановлено, що дія електрогідравлічної обробки на сокостружкову суміш дозволяє одержати дифузійний сік з покращеними якісними показниками, що дає можливість проводити процес екстрагування в області знижених температур. Пояснено зменшення контамінаційної мікрофлори. Досліджено вплив режимів електрогідравлічної обробки на суспензії цикорію з метою одержання фруктозо-олігосахаридних сумішей. Доведено ефективність використання електрогідравлічного плазмолізатора для обробки сокостружкової суміші й одержання дифузійного соку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.33 +
Шифр НБУВ: РА354888

Рубрики:

      
7.

Василів В.П. 
Розроблення та застосування способу електрогідравлічної інтенсифікації процесів харчових виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.П. Василів ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив параметрів електрогідравлічної обробки (ЕГО) (напруги розряду, кількості розрядів) на фізико-хімічні властивості крохмалю, дифузійного соку, водно-вапняної суспензії. Установлено, що ЕГО дає змогу одержати зерновий крохмаль, звільнений від мінеральних речовин, білків та зв'язаних жирів, сприяє покращенню чистоти дифузійного соку, зниженню його мікробіологічної забрудненості, підвищенню якості водно-вапняної суспензії завдяки підвищенню його активності, дисперсності, питомої електропровідності та вивільненню вапна, яке перебувало у зв'язаному стані. Доведено ефективність використання активованої водно-вапняної суспензії для інтенсифікації процесів очищення соків бурякоцукрового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.33 +
Шифр НБУВ: РА335634

Рубрики:

      
8.

Українець А.І. 
Розроблення технологій та апаратури для подовження терміну зберігання харчових продуктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / А.І. Українець ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 44 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробленню технологій та апаратури для подовження терміну зберігання харчових продуктів з дослідженням можливих механізмів впливу на клітини мікроорганізмів. Досліджено більшість електрофізичних методів оброблення харчових продуктів: ультразвукове та ультрафіолетове опромінення, електричне низько-та високовольтне оброблення постійним та змінним струмом, магнітно-імпульсне поле великих потужностей, електроіскровий метод. Запропоновані, розроблені і впроваджені технології безконтактного високовольтного оброблення рідких харчових продуктів в потоці та магнітно-імпульсного оброблення харчових продуктів в контейнерах. Запропоновано критеріальне рівняння, яке дозволяє оцінити значення коефіцієнта масоперенесення мікроорганізмів в потоці; критеріальне рівняння, за допомогою якого можна визначити коефіцієнт магнітодифузії. Запропонована математична модель процесу магнітно-імпульсного оброблення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.3

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Левченко О.В. 
Удосконалення електротехнологічної дії на мікроорганізми на основі аналізу електричного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / О.В. Левченко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено математичну модель дії імпульсного електричного поля на систему зовнішнє середовище - біологічна клітина на базі перехідних функцій з урахуванням електрофізичних характеристик елементів біологічної клітини. З використанням математичної моделі системи зовнішнє середовище - біологічна клітина досліджено вплив параметрів імпульсу зовнішнього електричного поля у вигляді різниці двох експонент на розподіл імпульсного електричного поля в біологічній клітині. Сформульовано критерії щодо вибору параметрів імпульсів. Запропоновано алгоритм визначення коефіцієнтів розв'язку задачі розрахунку поля у багатошаровій сферичній діелектричній оболонці. Досліджено електричне поле у робочій камері електрофізичної технологічної високовольтної установки конструкції, створеної у науково-дослідному та проектному-конструкторському інституті "Молнія" Національного технічного університету "ХПІ" м. Харкова для інактивації мікроорганізмів у рідких продуктах харчування. Сформульовано практичні рекомендації щодо параметрів імпульсів і основних розмірів робочої камери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*716-633.1 + Л815.33 +
Шифр НБУВ: РА339878

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського