Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (52)Книжкові видання та компакт-диски (51)
Пошуковий запит: (<.>U=Л868$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Полумбрик М.О. 
Дослідження та створення раціональних композицій цукрозамінників для виробництва сирцевих пряників з низьким глікемічним індексом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / М.О. Полумбрик ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Створено раціональні композиції цукрозамінників для виробництва сирцевих пряників з низьким глікемічним індексом для профілактики захворювань, пов'язаних з порушеннями ендокринної системи. Запропоновано метод визначення гідратних чисел моно- та дисахаридів у водних розчинах, який базується на використанні ЕПР спектроскопії та нітроксильного радикала як спінової мітки. Вперше встановлено, що процес ретроградації крохмалю в сирцевих пряниках досягає певного максимуму, після якого відбувається зворотній процес, що характеризується швидкою втратою вологи та є причиною черствіння сирцевих пряників. Показано перспективність методу фізичного маятника для оцінювання адгезійних властивостей тіста. Зроблено промислову апробацію технології нових видів сирцевих пряників. Встановлено, що використання розроблених цукрозамінників сприяє одержанню тіста з поліпшеними технологічними властивостями та пряників з низьким глікемічним індексом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868-3 +
Шифр НБУВ: РА357192

Рубрики:

      
2.

Дорохович В. В. 
Наукове обгрунтування і розроблення технологій борошняних кондитерських виробів спеціального дієтичного споживання: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.16 / В. В. Дорохович ; Київський національний торговельно- економічний університет. — К., 2010. — 38 : a-іл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868
Шифр НБУВ: РА371049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дорохович В. В. 
Наукове обгрунтування та розроблення технологій борошняних кондитерських виробів спеціального дієтичного споживання: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.16 / В. В. Дорохович ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Здійснено розробку інноваційних технологій із застосуванням системного підходу, методів аналогізації та математичного моделювання. Встановлено та науково обгрунтовано оптимальні технологічні параметри виготовлення борошняних кондитерських виборів спеціального дієтичного споживання (БКВСДС), умови та терміни їх зберігання. Медико-біологічними дослідженнями підтверджено доцільність споживання БКВСДС. Розроблено Державний стандарт України "Вироби кондитерські борошняні спеціального дієтичного споживання", технічні умови, рецептури. Апробовано та впроваджено технології розроблених БКВСДС у закладах ресторанного господарства та на підприємствах харчової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868
Шифр НБУВ: РА371049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Якимів О.В. 
Обгрунтування складу, технологія та дослідження лікувально-профілактичних засобів на основі кондитерських виробів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Якимів ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Комплексно досліджено лікувально-профілактичні засоби на основі кондитерських виробів - льодяникових карамелей з сухими екстрактами ехінацеї та деревію, карамелі з начинкою з сухим соком калини. На підставі фізико-хімічних і технологічних досліджень визначено оптимальний склад і раціональну технологію виготовлення карамелі з екстрактом ехінацеї, деревію за лабораторних та промислових умов і карамелі з начинкою, що містить сухий сік калини - за промислових умов. Вивчено показники їх якості, мікробіологічну чистоту та корисність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.794 + Л868
Шифр НБУВ: РА314161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дорохович В.В. 
Розробка раціональних технологій діабетичних борошняних кондитерських виробів на основі фруктози: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / В.В. Дорохович ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему розробки діабетичних борошняних кондитерських виробів, де в якості цукрозамінника використано фруктозу. Для підвищення харчової цінності використано борошно солоду гороху, борошно сої, зародки пшениці, вівсяне та житнє борошно, морквяний порошок. На основі проведеного комплексу досліджень розроблено та науково обгрунтовано раціональні технології та оптимальні рецептурні композиції нових видів здобного печива, сирцевих пряників, кексів. Наведено математичні моделі оцінки якості діабетичних борошняних кондитерських виробів за комплексними показниками, які враховують харчову, біологічну та енергетичну цінність і відповідають вимогам Державних стандартів. Розроблено та затверджено нормативну документацію (рецептури, технологічні інструкції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868
Шифр НБУВ: РА310533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Золотарьова Л.А. 
Розробка технологій желейних кондитерських виробів з використанням фітодобавок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Л.А. Золотарьова ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що введення фітодомішок у желейний мармелад сприяє покращанню його реологічних, органолептичних і мікробіологічних показників якості, подовжує термін зберігання готових виробів; вживання мармеладу має профілактичний ефект. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено оптимальну кількість внесення фітодомішок і параметри виробництва даних видів желейних виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.22-3 + Л868-3 +
Шифр НБУВ: РА322433

Рубрики:

      
7.

Бабіч О.В. 
Розроблення технології "безглютенового" печива для хворих на целіакію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.В. Бабіч ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію "безглютенового" печива для хворих на целіакію. Установлено можливість використання гречаного, рисового, кукурудзяного борошна для виробництва здобного "безглютенового" печива. Установлено оптимальні параметри рецептурних інгредієнтів печива на основі зазначеного борошна та різних цукрів, а саме: цукрози, фруктози, глюкози. Досліджено властивості "безглютенового" борошна та вплив даного борошна, цукрози, глюкози на процеси тістоутворення та термічної обробки здобного печива. Досліджено органолептичні, фізико-хімічні, мікробіологічні показники, сорбційні та десорбційні процеси, які відбуваються під час зберігання здобного "безглютенового" печива. Розроблено та затверджено рецептури, технологічні інструкції, технічні умови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868 +
Шифр НБУВ: РА342238

Рубрики:

      
8.

Гавриш А. В. 
Технологія жировмісного оздоблювального напівфабрикату, що містить гемове залізо: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / А. В. Гавриш ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено актуальність використання залізовмісних дієтичних добавок в технології продуктів харчування, зокрема кондиторських виробів. Досліджено седиментаційну стійкість та окислювальні процеси в жирових системах з дієтичною добавкою "Гемовітал" на стадії формування рецептурної суміші та розробки технології жирового напівфабрикату. Науково обгрунтовано та розроблено технологію жировмісного оздоблювального напівфабрикату - глазурі, що містить гемове залізо, з використанням жирового напівфабрикату з дієтичною добавкою "Гемовітал", яка реалізується в підприємствах ресторанного господарства. Вперше комплексно досліджено фізико-хімічні, реологічні, функціонально-технологічні, мікробіологічні показники якості та безпеки жировмісного оздоблювального напівфабрикату - глазурі, що містить гемове залізо. Проведено клінічну апробацію та впровадження розроблених технологій у підприємствах ресторанного господарства, доведено конкурентоспроможність і соціальну ефективність нової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868
Шифр НБУВ: РА381043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Федорова Д.В. 
Технологія оздоблювальних напівфабрикатів з екстрактом стевії та продуктами переробки морських водоростей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Д.В. Федорова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технології оздоблювальних напівфабрикатів (вершкових кремів, фруктових начинок) і борошняних кондитерських виробів з використанням натурального підсолоджувача зі стевії (сухого екстракту стевії) та продуктів переробки зниження енергетичної цінності та підвищення мікронутрієнтів у борошняних кондитерських виробах. Встановлено вплив структуроутворювача "карагінанжелатин" на пінотвірну здатність та структурно-механічні показники кремів з екстрактом стевії. Визначено закономірності утворення структури оздоблювальних напівфабрикатів з екстрактом стевії та карагінаном, науково обгрунтовано раціональні концентрації домішок, технологічні режими. Розроблено технологію заварних напівфабрикатів з зостерою, що дозволило підвищити їх мінеральну цінність, покращити технологічні властивості заварного тіста. Доведено якість та безпечність борошняних кондитерських виробів з оздоблювальними напівфабрикатами з екстрактом стевії, карагінаном і зостерою. Виявлено закономірності зміни структури розроблених кремів у оздоблювальних напівфабрикатів з екстрактом стевії та карагінаном. Проведено комплексу оцінку якості розроблених виробів за результатами досліджень органолептичних, фізико-хімічних, мікробіологічних показників, поживної цінності, здійснено оцінку їх конкурентопридатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868-3 +
Шифр НБУВ: РА343716

Рубрики:

      
10.

Яременко О.М. 
Удосконалення технології печива шляхом зниження глікемічності, калорійності та покращення фізіологічної цінності: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.М. Яременко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено технологічні властивості цукрозамінників лактилолу та фруктози. Встановлено вплив лактилолу, фруктози та суміші, утвореної на їх основі, на фізичні, структурно-механічні властивості тіста та готових виробів. Доведено, що лактилол доцільно використовувати у технології здобного та цукрового печива, а лактилол у кількості 8 % до маси готового виробу - для виробництва затяжного печива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868 +
Шифр НБУВ: РА370976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сєногонова Л. І. 
Формування споживних властивостей цукерок для спортсменів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / Л. І. Сєногонова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Вперше обгрунтовано критерії оптимізації складу композицій для адекватної компетенції фізіологічних витрат організму спортсменів під час фізичних навантажень різної інтенсивності. Розроблено рецептури нових цукерок направленої фізіологіччної дії на організм спортсмена. Проведено товарознавче оцінювання, визначено закономірності змін органолептичних, фізико-хімічних, мікробіологічних показників і показників безпечності нових цукерок для спортсменів упродовж зберігання. Встановлено ефективність впливу нових цукерок на функціональний стан організму, підвищення результативності тренувальної та змагальної діяльності спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868
Шифр НБУВ: РА379193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Філь М. І. 
Формування якості гарбузових напівфабрикатів і готових бісквітних виробів з їх використанням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / М. І. Філь ; Львів. комерц. акад. — Л., 2011. — 23 с. — укp.

Вперше досліджено та здійснено порівняльний аналіз вмісту вітамінів, мінеральних елементів, харчових волокон, фізико-хімічних показників, накопичення солей важких металів і радіонуклідів у сортах гарбуза Арабатський, Гілея, Мигдальний-15, Павеличка, районованих у Львівській та Закарпатській областях України та на території Словаччини. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено високу харчову та біологічну цінність нових виробів протягом гарантійного терміну зберігання. На основі наукового підходу формування споживних властивостей гармонійно поєднано традиційний рецептурний склад бісквітного напівфабрикату з гарбузовим порошком, завдяки чому одержано новий виріб, збагачений каротином, клітковиною, пектином та іншими біологічно активними речовинами. Це дозволило не лише підвищити біологічну цінність даних виробів, але і сповільнити небажані зміни під час зберігання. Науково обгрунтовано доцільність застосування порошків плодів глоду, ягід ожини, обліпихи, флаведо у складі нових гарбузових паст і бісквітних рулетів для покращання їх органолептичних властивостей, харчової, біологічної цінності, якості та стійкості під час зберігання. Проведено комплексне товарознавче оцінювання нових виробів за органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками. Доведено позитивний вплив порошку з гарбуза, глоду, ожини, обліпихи, флаведо; паст із чорносливом, курагою, шоколадом, вишнею консервованою; пюре з кизилу, шовковиці, троянди дамаської на якість нових виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.41 + Л868-32
Шифр НБУВ: РА381838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського