Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (46)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Л955.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Ворощук B.Я. 
Гідродинамічні процеси обробки сиркових мас в роторно-вихровому емульсорі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / B.Я. Ворощук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Одержано математичні співвідношення, які описують зміну реологічних характеристик сиркових мас (СМ) з структуроутворювачем в процесі механічної та термічної обробки. Встановлено закономірності впливу реологічних характеристик СМ і параметрів роботи роторно-вихрового емульсора (РВЕ) на витрату споживаної ним потужності. Одержано критеріальні рівняння для визначення потужності у процесі обробки СМ в РВЕ. Встановлено, що зменшення витрат потужності РВЕ досягається шляхом регулювання реологічних характеристик СМ. Розроблено методику визначення рівня механічної обробки СМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.3
Шифр НБУВ: РА375383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мінорова А.В. 
Розробка технології молочно-солодового десерту функціонального призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / А.В. Мінорова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в якості сировини та як складову продукту для виробництва сиркових десертів використано нетрадиційну рослинну сировину - ячмінно-солодовий екстракт (ЯСЕ). Створено композицію інградієнтів без вмісту цукру, на основі якої одержано продукт з приємним солодким смаком, солодовим ароматом та належною консистенцією. Вивчено вплив ЯСЕ на органолептичні, фізико-хімічні, технологічні, мікробіологічні, реологічні показники та властивості, а також біологічну цінність розробленого продукту. На підставі проведених досліджень встановлено доцільність та перспективність використання ячмінно-солодового екстракту, що сприяє збагаченню продукту біологічно активними речовинами, покращанню смакових, технологічних властивостей, підвищенню біологічної цінності, а також забезпечує високий рівень якості сиркового десерту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.3-3
Шифр НБУВ: РА331041

Рубрики:

      
3.

Недобійчук 
Розробка технології сушіння кисломолочного сиру в завислому шарі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Т.В. Недобійчук ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено технологію сушіння кисломолочного сиру у завислому шарі. Досліджено вплив параметрів сушіння і стабілізувальних домішок на фізико-хімічні, мікробіологічні та органолептичні показники якості сухого та відновленого кисломолочного сиру. Запропоновано використовувати як стабілізувальних домішок агар і солі-стабілізатори - тризаміщений лимоннокислий натрій та лимоннокислий калій та визначено їх оптимальну кількість. Розроблено проект науково-технічної документації на сухий кисломолочний сир.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.3 +
Шифр НБУВ: РА326520

Рубрики:

      
4.

Гурський П.В. 
Технологія паст закусочних на основі сиру кисломолочного нежирного: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / П.В. Гурський ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано технологічні режими виробництва паст закусочних на основі сиру кисломолочного нежирного з додаванням олії рафінованої дезодорованої. Розглянуто основні фізико-хімічні та функціонально-технологічні властивості білкової основи, з урахуванням яких обгрунтовано технологію та рецептурний склад паст закусочних. Розкрито вплив основних рецептурних компонентів на параметри технологічного процесу. Визначено комплекс споживчих та технологічних властивостей паст закусочних, їх харчову цінність, умови зберігання та споживання. Наведено рекомендації щодо використання паст закусочних в складі кулінарної продукції, дані економічної ефективності від впровадження паст закусочних у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.3 +
Шифр НБУВ: РА361496

Рубрики:

      
5.

Онопрійчук О.О. 
Удосконалення технології сиркових виробів із зерновими інгредієнтами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / О.О. Онопрійчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Удосконалено технологію багатокомпонентних молочно-білкових продуктів - сиркових виробів з функціонально-технологічними складовими - зерновими інгредієнтами, використання яких дозволяє підвищити біологічну цінність і технологічну стабільність продукції. Обгрунтовано доцільність використання екструдованих і солодових зернових інгредієнтів (висівок пшеничних і шроту гарбузового) у технології сиркових виробів. Визначено кінетику набухання зернових інгредієнтів у молочній сироватці й оптимальні параметри підготовки створених молочно-рослинних систем. Одержано емпіричні рівняння, що описують функціонально-технологічні властивості молочно-рослинних систем залежно від співвідношення інгредієнтів і температури. Встановлено структуротвірну здатність зернових інгредієнтів, одержаних різними способами - солодорощенням і екструдуванням, в молочній основі. Досліджено технологічні особливості внесення молочно-рослинних систем у молочно-білкову основу залежно від способу попередньої обробки зернових. Із використанням методів експериментально-статистичного моделювання розроблено ряд математичних моделей і наведено їх графічну інтерпретацію, що дозволяє визначати співвідношення компонентів у сиркових виробах залежно від якісних показників сировини. Встановлено оптимальні технологічні параметри процесу виробництва сиркових виробів із зерновими інгредієнтами та проведено комплексне оцінювання їх якості. Розроблено та затверджено нормативну документацію на сиркові вироби з зерновими інгредієнтами, здійснено практичну апробацію нової технології їх виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.3-3 +
Шифр НБУВ: РА360076

Рубрики:

      
6.

Кострицька О.О. 
Удосконалення технології сиру кисломолочного із застосуванням високотемпературного оброблення молока: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / О.О. Кострицька ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Показано доцільність застосування високотемпературної пастеризації та ультрависокотемпературного (УВТ)-оброблення для покращання бактеріальної чистоти молока та забезпечення належного перебігу сквашування. Досліджено кислотну та кислотно-сичужну коагуляцію білків молока за підвищення температури та збільшення тривалості пастеризації, властивості молочно-білкових згустків і якість сиру кисломолочного. Вивчено вплив температурних режимів на стадії оброблення білкових згустків молока, пастеризованого за різних умов та УВТ-обробленого, на властивості та вихід сиру кисломолочного. Досліджено вміст кальцію, мікроструктуру, стан води, білковий склад, біологічну цінність, мікробіологічні показники та здатність до зберігання сиру кисломолочного, виробленого за різних технологічних режимів. Результати проведених досліджень використано для уточнення технологічних режимів виробництва сиру кисломолочного на різному обладнанні. Новизну технологічних рішень підтверджено двома патентами (UA 35431 U; UA 36905 U).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.3 +
Шифр НБУВ: РА367521

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського