Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=М321.010.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Малюшевська А.П. 
Розробка основ ресурсозберігаючої технології глибокої переробки льоноволокна із застосуванням електророзрядної нелінійної об'ємної кавітації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / А.П. Малюшевська ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 22 с. — укp.

Вивчено основні закономірності фізико- та механіко-хімічних процесів у водоволоконних середовищах за їх електророзрядної обробки. Розроблено засади маловідходної ресурсоощадної технології глибокої переробки лляного волокна, що забезпечує його необхідні споживчі властивості. Установлено, що виникаючий у робочому розчині за електричного розряду у режимі електророзрядної нелінійної об'ємної кавітації комплекс фізико-механічних чинників інтенсифікує просунення рідини у капіляри та пори льоноволокна, а активні радикали, що також генерує електророзрядна кавітація, активують процеси деінкрустації льоноволокна. Винайдено оптимальні енергетичні режими електророзрядної обробки льоноволокна, взаєморозміщення льоносировини, електродної системи та розрядного проміжку. Виявлено значне зниження часу обробки волокна та теплових витрат процесу, а також зменшення концентрації хімічних реактивів за високої якості одержуваного волокна, високого рівня екологічності процесу та маловідходності обробки льоноволокна електророзрядним способом. Показано можливість інтенсифікації технології вибілювання лляної вати завдяки виникненню синергідного ефекту за сумісного використання електророзрядної обробки та хімреагентів у технології виготовлення вати з даного волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.010.9 +
Шифр НБУВ: РА337993

Рубрики:

      
2.

Мєшков Ю.Є. 
Розробка технологічного процесу одержання короткого лляного волокна підвищеної якості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / Ю.Є. Мєшков ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 22 с. — укp.

Вперше запропоновано застосовувати замість існуючого куделеприготувального агрегату для одержання короткого волокна підвищеної якості з відходів тіпання льону експериментальну установку, до складу якої входять нові механізми: живильник-потоншувач, м'яльна машина з дрібнорифленими вальцями та паралелізатор. Розроблено теоретичні засади оптимізації параметрів обробки відходів тіпання та конструкції робочих органів експериментальної технологічної лінії, що забезпечує зменшення енерго- та матеріалоємності обладнання та підвищення якості короткого волокна. На базі методів математичної статистики та математичного планування визначено оптимальні параметри процесу паралелізації волокна під час обробки їх в паралелізаційному механізмі експериментальної установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.010.9 +
Шифр НБУВ: РА350494

Рубрики:

      
3.

Соболев О. А. 
Удосконалення технології одержання короткого лляного волокна з відходів тіпання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.01 / О. А. Соболев ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2010. — 24 с. — укp.

Розглянуто створення нових удосконалених технологій первинної переробки луб'яних культур, спрямованих на ресурсозбереження, зниження енерго- та металоємності обладнання, збільшення виходу й якості короткого волокна на основі застосування нового технологічного обладнання за рахунок зміни характеру механічних дій на початкових етапах обробки льоносировини з різними фізико-механічними властивостями. Визначено критерії якості короткого лляного волокна, обумовлені його фізико-механічними характеристиками під час різних конструкційно-технологічних режимах обробки. За одержаними критеріями визначено функціональне призначення даних волокон для подальшого використання в текстильній, целюлозно-паперовій, фармацевтичній, будівельній та інших галузях народного господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.010.9 + М321.02
Шифр НБУВ: РА376241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського