Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (16)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=М417.1-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Супрун Н.П. 
Наукові основи визначення властивостей пакетів бар'єрного одягу з урахуванням особливостей експлуатації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Н.П. Супрун ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Визначено властивості пакетів бар'єрного одягу, основною функцією якого є захист технологічного середовища та продукту, що виробляється, від забруднень (продуктів життєдіяльності організму людини), які потрапляють у чисте середовище з підодягового простору. Визначено принципи науково обгрунтованого компонування спеціалізованих за своїми функціями матеріалів в пакети бар'єрного одягу, що забезпечує необхідне сполучення захисних властивостей і характеристик, які зумовлюють достатню комфортність за умов експлуатації виробу. З використанням розробленої моделі одержано основні визначальні співвідношення, які описують взаємозв'язки між процесами фільтрації сухого та вологого повітря за ізотермічних і неізотермічних умов та складом пакетів матеріалів даного одягу. Розроблено системний підхід до побудови динамічної моделі вологопровідності для таких пакетів, з використанням якого проведено розрахунки для порівняння властивостей різних пакетів і визначення їх перспективності для подальшого практичного застосування. Обгрунтовано вибір пакетів матеріалів, які забезпечують оптимальне сполучення бар'єрної функції за умов комфортності під час експлуатації бар'єрного одягу. Розроблено рекомендації щодо складу декількох найбільш перспективних пакетів. Досліжено вплив накопичення вологи у матеріалах пакету на гігієнічні властивості. Запропоновано методи визначення комфортності даного одягу. Класифіковано фактори, які впливають на комфортність його застосування. Запропоновано принципи конференціювання матеріалів в пакети бар'єрного одягу для чистих приміщень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.1-2 +
Шифр НБУВ: РА343928

Рубрики:

      
2.

Колосніченко М.В. 
Розвиток наукових основ створення термозахисного спеціального одягу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.04 / М.В. Колосніченко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 37 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані підходи щодо створення термозахисного спеціального одягу (ТЗСО) із заданими експлуатаційними властивостями, що забезпечує вирішення важливої соціальної проблеми - зниження виробничого травматизму і загибелі осіб, що працюють за умов високої температури та агресивного навколишнього середовища. Запропоновано методи формування раціональної структури асортименту ТЗСО, які дали можливість встановити закономірності його проектування на основі розкриття механізму кількісних і якісних показників у системі "навколишнє середовище - ТЗСО - людина". Одержано основні визначальні співвідношення, що описують взаємозв'язки між процесами нестаціонарного теплоперенесення крізь багатошаровий комплект одягу до тіла людини, конструктивно-технологічними параметрами та експлуатаційними властивостями ТЗСО з пасивним і активним теплозахистами. На основі експериментальних досліджень встановлено взаємозв'язки теплового стану людини з конструктивно-технологічними параметрами виготовлення одягу та розроблено методичні підходи щодо визначення припустимої тривалості роботи в ТЗСО за допомогою методів математичного моделювання процесів. Розроблено технічні рішення та рекомендації щодо практичної реалізації технологічного процесу створення нових видів ТЗСО із заданими властивостями та методів випробування асортиментного різновиду за умов функціонування реальних виробництв та під час робіт із запобігання та ліквідації наслідків природних і техногенних катастроф.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.1-2 +
Шифр НБУВ: РА329334

Рубрики:

      
3.

Михайлова Н.В. 
Розробка ізолювального спеціального одягу для очищення ємкостей від агресивних середовищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Н.В. Михайлова ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 22 с. — укp.

Розглянуто проблеми створення ефективного захисту для проведення робіт в закритих ємностях. Розроблено теоретичні та методичні засади щодо створення такого захисту для ізолювального костюму (ІК). Обгрунтовано вибір показників і методів вивчення й оцінки захисних властивостей спеціальних маетріалів для ІК. Розроблено та вдосконалено методи для вивчення: морозостійкості матеріалів за статичних умов, їх хемостійкості та проникності до дії аміаку, розривальних характеристик ниткових з'єднань, а також оцінки ступеня їх руйнування швейною голкою залежно від її номера та кроку стібка. Вивчено захисні властивості спеціальних матеріалів для ІЛ до дії небезпечних факторів. Експериментально обгрунтовано технологію з'єднання та герметизації деталей ІК. На підставі проведених досліджень розроблено конструкторсько-технологічне рішення ізолювального костюма з амортизаційними ліктьовими та наколінними накладками. Доведено, що дана розробка значно дешевша від зарубіжних аналогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.1-2 +
Шифр НБУВ: РА344245

Рубрики:

      
4.

Пальцун О.М. 
Розробка інформаційного методу аналізу та пропорціювання одягу промислового виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / О.М. Пальцун ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Висунуто та обгрунтовано гіпотезу про інформаційну природу пропорційності елементів структури форм одягу. Побудовано інформаційну модель пропорційного ряду величин. Проведено порівняльний аналіз інформаційної моделі пропорційності та моделі пропорційності, яка грунтується на геометричній прогресії. Дістала подальшого розвитку розрізнювальна модель інформації Г.Негая. Вперше враховано закономірності зорового сприйняття людини у процесі вивчення гармонії одягу. Наведено інформаційний метод пропорційного аналізу та пропорціювання форми ескізу, моделі, зразка одягу, виробу. Для практики розроблено з використанням цього методу відповідні комп'ютерно забезпечені методики аналізу та пропорціювання одягу. Запропоновано інтегральну оцінку естетичного рівня форми одягу масового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.1-2 +
Шифр НБУВ: РА321349

Рубрики:

      
5.

Остапенко Н.В. 
Розробка спеціального термозахисного одягу для ведення аварійно-рятувальних робіт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Н.В. Остапенко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено ефективний спеціальний термозахисний одяг, призначений для використання за умов впливу високотемпературного середовища. Розроблено математичну модель настаціонарної теплопередачі крізь пакет матеріалів термозахисного спецодягу для пасивного способу теплозахисту, що дозволило визначити час захисної дії під час роботи у спецодязі. Розроблено термоелектричний пристрій, в якому забезпечено підвищення точності вимірювання температур шляхом виключення похибок від нестабільності та нелінійності характеристик термопар. Розроблено установку та методику для пошарового вимірювання температур у пакетах матеріалів, що дозволило об'єктивно оцінювати час безпечної роботи у спецодязі. З використанням розробленої методики проведено дослідження пакетів термозахисних матеріалів. Експериментально визначено адекватні математичні моделі залежності між часом безпечної роботи та температурою навколишнього середовища для різних пакетів. На підставі проведених досліджень розроблено комплект теплоізолювального та тепловідбивного комбінезонів для ведення аварійно-рятувальних робіт поблизу відкритих падаючих фонтанів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.1-2 +
Шифр НБУВ: РА348549

Рубрики:

      
6.

Лущевська О. М. 
Удосконалення процесу проектування спеціального одягу для перукарів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / О. М. Лущевська ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення якості спеціального одягу для перукарів за рахунок розробки ергономічних конструктивних рішень і використання сучасних матеріалів. Розроблено вимоги щодо даного одягу та рекомендації щодо його конструктивно-колористичного вирішення. Наведено спосіб і проведено дослідження комфортності текстильних матеріалів для виготовлення спеціального одягу перукарів. Встановлено спосіб і пристрій для визначення антропометричних характеристик фігури людини в динаміці та досліджено динамічні ефекти в основних робочих положеннях перукарів. Виявлено залежність динамічних ефектів розмірних ознак від кутів відведення рук у плечовому суглобі вперед і в бік. Визначено вплив розподілу додатку на вільне облягання по конструктивних ділянках ширини пілочки, пройми та спинки на рівень динамічної відповідності конструкції спеціального одягу. Одержано емпіричні математичні моделі залежності рівня динамічної та статичної відповідності конструкції одягу від кутів відведення рукава вперед і в бік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.1-2
Шифр НБУВ: РА376813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського