Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Н331.001.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Будівництво   
1.

Рапіна Т.В. 
Висококонцентровані кварцові суспензії, отримані на основі нанотехнологічного підходу і колоїдно-хімічних закономірностей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т.В. Рапіна ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні основи створення ВКС оптимального складу. Встановлено механізм твердіння висококонцентрованих кварцових суспензій, який полягає у виникненні міцних електрогетерогенних контактів між позитивно зарядженими кристалогідратними частинками кальцію та негативно зарядженими колоїдними частинками заліза та гелевими частинками рідкого скла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.2 + Н331.001.4 +
Шифр НБУВ: РА367448

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Нетеса М.І. 
Наукові основи підвищення ефективності використання цементу в бетонах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / М.І. Нетеса ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Установлено причини суттєвого зниження ефективності використання цементу в бетонах з низькими витратами цементу у порівнянні з бетонами підвищеної міцності: висока дефектність структури, особливо крупні пори, які обумовлюють значну концентрацію напружень розтягу. На підставі розрахунків напружено-деформованого стану моделей бетонів доведено, що такі напруження значно зменшуються, якщо пори знаходяться між жорстким наповнювачем або заповнювачем. Обгрунтовано методи покращення структури бетонів з низькими витратами цементу завдяки забезпеченню раціонального зернового складу компонентів бетонної суміші. Доведено, що співвідношенням абсолютних об'ємів крупної, середньої і дрібної фракцій повинно бути 52:23:25, а середні розміри їх зерен відрізняються не менше, ніж у 8 разів. Виявлено, що за умов забезпечення потрібної кількості дрібнозернистої фракції, яка складається з цементу, пилевидних фракцій піску та щебеню, а також за додатково введених вторинних кремнеземистих продуктів промисловості, покращується структура бетонів з низькими витратами цементу, а потрібна міцність досягається за значно менших витрат цементу. Відзначено, що ефективність використання сучасних суперпластифікаторів у бетонах з низькими витратами цементу значно вища у сумішах з раціональним зерновим складом компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.2 +
Шифр НБУВ: РА332432

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського